May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 10-11 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian Brock
Results
High School Results
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Social Circle
Social Circle HS
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 3-0
E. Price
Montgomery Co Hs
GHSA State Championships
3rd Place Match
1A-190
02/16
W
Replay
DEC 2-0
C. Hall
Oglethorpe County
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
1A-190
02/16
W
Replay
DEC 3-2
J. Cody
Rabun County
GHSA State Championships
Cons Quarters
1A-190
02/16
W
Replay
MD 10-2
W. Mealer
Heard County
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
1A-190
02/16
L
Replay
F 2-0 0:59
L. Eller
Trion
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
1A-190
02/16
W
Replay
F 3-0 4:22
R. Richardson
Charlton County
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
1A-190
02/11
W
DEC 5-0
C. Hall
Oglethorpe County
GHSA Class 1A Section B
Placement (16 Man)
190
02/11
L
DEC 6-2
S. Brown
Mt. Pisgah Christian School
GHSA Class 1A Section B
4th Wrestleback (16 Man)
190
02/11
W
DEC 6-3
J. Rosa
Athens Christian
GHSA Class 1A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/11
W
F 6-2 3:33
C. Arias
Bryan County
GHSA Class 1A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
190
02/11
L
F 5-8 5:58
C. Hall
Oglethorpe County
GHSA Class 1A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
02/11
W
FOR 0-0
W. Griffin
McIntosh County Academy
GHSA Class 1A Section B
Round 1 (16 Man)
190
01/21
L
Replay
F 6-1 2:55
J. Chane
Mt. Pisgah Christian School
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
215
01/21
L
Replay
DEF 0-1 0:18
H. Poe-Hogan
Commerce Hs
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (8 Team)
190
12/29
L
DEC 7-2
R. Manown
---
Heart of Dixie Classic
Placement
197
12/29
W
DEC 4-0
B. Crouse
---
Heart of Dixie Classic
Semis & WB
197
12/29
W
TF 17-0 3:47
B. Evans
Social Circle HS
Heart of Dixie Classic
Quarters & WB
197
12/28
W
DEC 4-1
A. Farish
Oak Mountain
Heart of Dixie Classic
Round 5 (12 Man)
197
12/28
W
MD 10-0
J. Eleton
Bremen HS
Heart of Dixie Classic
Round 4 (12 Man)
197
12/28
W
MD 11-2
C. Donaldson
---
Heart of Dixie Classic
Round 3 (12 Man)
197
12/28
W
DEC 10-6
G. Roll
Bob Jones
Heart of Dixie Classic
Round 2 (12 Man)
197
12/21
W
F 5-0 1:48
J. HIgginbotham
Blessed Trinity Catholic
Panther Holiday Duals
Champ. Round 1
285
12/10
L
Replay
F 2-2 2:37
C. Teaster
Maryville
Al Miller Cleveland Duals
Round 3 (4 Team)
195
12/10
L
Replay
DEC 3-1 SV
J. Zereini
West Forsyth
Al Miller Cleveland Duals
Semis (4 Team)
220
12/10
L
Replay
DEC 7-0
L. Hicks
Bradley Central
Al Miller Cleveland Duals
Round 2 (4 Team)
195
11/19
L
F 3-0 4:43
A. Soto
Tift Co.
Raja Bryan Memorial Invitational
Placement (32 Man)
215
11/19
W
DEC 4-2
N. Horlsey
Newnan
Raja Bryan Memorial Invitational
Semis & WB (32 Man)
215
11/19
W
DEC 9-6
C. Armstrong
Luella
Raja Bryan Memorial Invitational
Quarters & WB (32 Man)
215
11/12
L
DEC 6-4
Z. Byams
Marist School
Bronco Stampede V 2022
Round 3 (4 Man)
215
11/12
W
DEC 4-1
F. Romero
North Hall
Bronco Stampede V 2022
Round 2 (4 Man)
215
11/12
W
F 2-0 0:58
I. Ramsay
Grayson
Bronco Stampede V 2022
Round 1 (4 Man)
215
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
Replay
F 6-2 2:15
T. Ezell
St Anne Pacelli Catholic School
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
182
01/22
L
Replay
F 4-0 2:54
B. Phillips
Commerce Hs
GHSA 1A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
182
12/29
W
MD 13-4
I. Burr
Gardendale HS
Heart of Dixie Classic
Placement
184
12/29
W
MD 14-5
C. Guida
Helena HS
Heart of Dixie Classic
Quarters & WB
184
12/29
W
FOR 0-0
J. Eleton
Bremen HS
Heart of Dixie Classic
Semis & WB
184
12/28
W
DEC 6-1
C. Guida
Helena HS
Heart of Dixie Classic
Round 5 (12 Man)
184
12/28
L
DEC 5-2
J. Duval
Social Circle HS
Heart of Dixie Classic
Round 4 (12 Man)
184
12/28
L
F 6-1 2:43
J. Jr.
Hoover HS
Heart of Dixie Classic
Round 3 (12 Man)
184
12/28
L
DEC 9-7
X. Powell
Carrollton High School
Heart of Dixie Classic
Round 2 (12 Man)
184
12/28
L
MD 13-2
K. Wyatt
Gardendale HS
Heart of Dixie Classic
Round 1 (12 Man)
184
12/18
W
F 8-0 1:46
S. Lemus
Berkmar
Gorilla Warfare VIII (JV)
Round 2 (4 Man)
195A
12/18
W
F 8-0 2:53
J. Watts
Alexander
Gorilla Warfare VIII (JV)
Round 1 (4 Man)
195A
11/20
W
F 2-0 0:27
S. McClain
East Coweta HS
Raja Bryan Memorial JV Invitational
Round 3 (4 Man)
195C
11/20
W
DEC 7-4
D. Scandrett
Mary Persons
Raja Bryan Memorial JV Invitational
Round 2 (4 Man)
195C
11/20
W
MD 10-2
M. Morris
Newnan
Raja Bryan Memorial JV Invitational
Round 1 (4 Man)
195C
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-0 2:27
C. Spence
Mt. Pisgah Christian School
GHSA State Championships
Semi & 3rd WB (24 Man)
1A-220
02/09
L
F 2-0 4:20
E. Berry
Wesleyan
GHSA State Championships
Quarters & 2nd WB (24 Man)
1A-220
02/09
W
F 2-2 2:10
T. Cockfield
Irwin County
GHSA State Championships
Round 2 Champ Round of 16
1A-220
02/06
W
F 5-0 2:55
H. Dominy
Georgia Military College
GHSA Class 1A Area 4
1st and 3rd
220
01/30
L
F 0-0
M. McFarland
Screven County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (8 Team)
220
01/09
L
FOR 0-0
R. Vandergriff
Social Circle
Locust Grove High School
Placement Matches (8 Man)
195
01/09
L
F 2-0 1:34
G. Proffitt
McIntosh
Locust Grove High School
Cross Bracket (8 Man)
195
01/09
L
F 0-2 0:22
J. Lovett
Pike County
Locust Grove High School
Round 3 (8 Man)
195
01/09
W
DEC 4-0
C. Nana
Fayette County
Locust Grove High School
Round 2 (8 Man)
195
01/09
W
F 2-0 1:31
D. Estrada
Discovery
Locust Grove High School
Round 1 (8 Man)
195
01/09
W
F 2-0 1:36
C. Arrowood
Chestatee
Locust Grove JV Scramble
Round 3 (4 Man)
195
01/09
W
F 2-0 0:23
P. Liggett
Northgate
Locust Grove JV Scramble
Round 2 (4 Man)
195
01/08
W
F 2-2 1:34
T. Jimenez
McIntosh
Locust Grove JV Scramble
Round 1 (4 Man)
195
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020