Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Asael Mendoza
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Dumas
Dumas C
Dumas Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
DEC 4-2
J. Ramos
El Paso Enforcers Wrestling Club
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 10
92
02/25
W
Replay
MD 11-0
R. Henninger
3F Wrestling
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 7
92
02/25
W
Replay
DEC 3-0
M. Aikin
Maverick Elite Wrestling Club
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 9
92
02/25
W
Replay
F 7-0 1:49
O. Balthazor
Patriot Wrestling Club
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 8
92
02/25
L
Replay
MD 9-1
A. Rodriguez
Rise Wrestling
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 5
92
02/03
W
F 5-2 4:48
B. Dyer
Panhandle RTC
Battle for the Bling
Round 3 (3 Man)
106
02/03
L
F 2-0 4:54
J. Campos
Dumas Wrestling
Battle for the Bling
Round 1 (3 Man)
106
01/20
W
DEC 9-4
W. Brown
Wesley Club Wrestling
TWA Tournament
Round 3 (4 Man)
92
01/20
W
MD 12-1
M. Aikin
Maverick Elite Wrestling Club
TWA Tournament
Round 2 (Best of 3)
92
01/20
W
F 6-4 2:54
M. Aikin
Maverick Elite Wrestling Club
TWA Tournament
Round 2 (4 Man)
92
01/20
W
DEC 2-0
M. Aikin
Maverick Elite Wrestling Club
TWA Tournament
Round 1 (Best of 3)
92
01/20
W
DEC 7-0
B. Hall
Wesley Club Wrestling
TWA Tournament
Round 1 (4 Man)
92
12/09
W
F 7-0 4:30
Z. Sewell
Wesley Club Wrestling
Tiger Throwdown
Round 2 (Best of 3)
92
12/09
W
DEC 4-0
Z. Sewell
Wesley Club Wrestling
Tiger Throwdown
Round 1 (Best of 3)
92
12/03
W
DEC 6-3
X. Villa
DUMAS B
Vernon Middle School Tournament
Round 5 (5 Man)
98B
12/03
W
F 0-0 1:48
G. Crawford
West Plains B
Vernon Middle School Tournament
Round 4 (5 Man)
98B
12/02
W
F 0-0 1:32
D. Baker
Lawton IKe B
Vernon Middle School Tournament
Round 3 (5 Man)
98B
12/02
W
F 0-0 11:03
A. Aultman
VERNON B
Vernon Middle School Tournament
Round 1 (5 Man)
98B
11/25
W
DEC 6-4
J. Ramos
El Paso Enforcers Wrestling Club
Panhandle Nationals
Placement Matches (8 Man)
92
11/25
W
MD 13-0
S. Ortega
War Dogs
Panhandle Nationals
Semis & 1st WB (8 Man)
92
11/19
W
F 4-2 2:52
K. Olsen
Colby
47th Annual Kepley Invitational
FInals
100
11/18
W
F 2-0 0:37
A. Rodriguez
Comanche Middle School
47th Annual Kepley Invitational
Round 5
100
11/18
W
F 6-0 2:42
B. Bauman
Goodland
47th Annual Kepley Invitational
Round 3
100
11/18
W
F 4-0 1:34
D. Kleinsorge
Colby
47th Annual Kepley Invitational
Round 2
100
11/18
W
F 7-2 2:33
T. Rodin
Dodge City Middle School
47th Annual Kepley Invitational
Round 1
100
11/11
W
F 12-0 4:26
E. Holcomb
Liberal Wrestling Club
Rockin` in the Eagles Nest
Round 4 (5 Man)
92
11/11
W
DEF 2-3 2:31
W. Brown
Wesley Club Wrestling
Rockin` in the Eagles Nest
Round 3 (5 Man)
92
11/11
W
F 7-2 3:00
M. Aikin
Maverick Elite Wrestling Club
Rockin` in the Eagles Nest
Round 2 (5 Man)
92
11/11
W
F 2-0 1:22
Z. Sewell
Wesley Club Wrestling
Rockin` in the Eagles Nest
Round 1 (5 Man)
92
11/04
L
DEC 4-2
E. Castillo
Dumas Wrestling
Johnny Cobb Invitational
Round 3 (3 Man)
98
11/04
W
F 8-0 3:56
P. Evans
ReZults Wrestling
Johnny Cobb Invitational
Round 1 (3 Man)
98
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 6-1
K. Lemer
ReZults Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 10
80
02/26
L
F 8-0 4:04
A. Rodriguez
Firebird Trained Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
80
02/26
W
DEC 3-2
L. Kotze
ReZults Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
80
02/26
W
DEC 6-3
R. Salazar
---
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 5
80
02/26
W
F 4-3 1:38
A. Perez
Rock Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 3
80
02/26
L
DEC 8-5
R. O`Connor
Cardinal Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 8
80
02/26
L
F 2-0 0:42
E. Restivo
Cardinal Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 5
80
02/26
W
F 0-0 0:20
N. Andre
High Ground Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 3
80
02/26
W
DEC 6-4
A. Ochoa
Team Xtreme Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 2
80
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020