May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jensen Shryock
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Anderson
Anderson High School
Anderson Highschol
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
DEF 8-1 4:00
X. Smith
Fishers
IHSAA Semi-State @ New Castle
Quarters (16 Man)
165
02/10
W
Replay
F 2-0 0:29
J. Prater
East Central
IHSAA Semi-State @ New Castle
Champ. Round 1 (16 Man)
165
02/03
W
F 6-9 3:40
W. Wolford
Tipton H.S.
IHSAA Regional @ Pendleton Heights
Placement (8 Man)
165
02/03
L
MD 11-3
K. Rickard
Indianapolis Bishop Chatard
IHSAA Regional @ Pendleton Heights
Semis (8 Man)
165
02/03
W
F 2-0 0:49
O. Williams
Indianapolis Crispus Attucks
IHSAA Regional @ Pendleton Heights
Quarters (8 Man)
165
01/27
W
DEC 15-12
W. Wolford
Tipton H.S.
IHSAA Elwood Community Sectional
Placement Matches
165
01/27
W
F 4-3 4:14
G. Pederson
Pendleton Heights H.S.
IHSAA Elwood Community Sectional
Consi Semis
165
01/27
W
TF 17-2 3:19
B. Mort
Elwood Community H.S
IHSAA Elwood Community Sectional
Semis and WB
165
01/27
L
DEC 12-8
W. Wolford
Tipton H.S.
IHSAA Elwood Community Sectional
Quarters
165
01/14
L
F 6-5 3:06
M. Hughes
McCutcheon
North Central Conference
Placement Matches
165
01/13
W
F 4-3 2:04
L. Sutton
Logansport
North Central Conference
Consi Semis
165
01/13
W
F 2-0 0:09
J. Forman
Kokomo High School
North Central Conference
Semis and WB
165
01/13
L
MD 12-4
M. Hughes
McCutcheon
North Central Conference
Quarters
165
12/29
W
DEC 6-0
H. Hann
Valparaiso
Spartan Classic
Placement Matches (32 Man)
165
12/29
L
F 9-7 4:26
A. Burton
Shelbyville
Spartan Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
165
12/29
W
F 2-0 2:24
T. Messmer
Jasper
Spartan Classic
4th Wrestleback (32 Man)
165
12/29
W
F 6-0 1:15
B. Hammerlund
Daleville
Spartan Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
12/29
W
F 5-0 0:27
G. Robinson
Franklin County
Spartan Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
165
12/28
L
F 9-7 5:28
G. Flick
New Palestine
Spartan Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
12/28
W
F 9-0 2:36
T. Burger
Northeastern
Spartan Classic
Round 1 (32 Man)
165
12/16
L
F 4-0 1:15
G. Pederson
Pendleton Hts
2023 Madison County Tournament
Placement Matches (8 Man)
165
12/16
W
F 4-2 1:56
C. Oakley
Frankton
2023 Madison County Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
165
12/16
W
F 5-0 1:10
L. Burchart
Alexandria
2023 Madison County Tournament
Quarterfinals (8 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 7-1 1:54
J. Rushenberg
Indianapolis Bishop Chatard
IHSAA Regional @ Pendleton Heights
Quarters (8 Man)
160
01/28
L
MD 15-7
J. Walford
Pendleton Heights
IHSAA Sectional @ Elwood Community
Placement Matches
160
01/28
W
F 5-1 2:12
X. Nicholls
Noblesville
IHSAA Sectional @ Elwood Community
Consi Semis
160
01/28
L
F 8-3 2:00
M. Cain
Hamilton Heights
IHSAA Sectional @ Elwood Community
Semis and WB
160
01/28
W
F 4-3 1:08
J. Leonard
Alexandria Monroe
IHSAA Sectional @ Elwood Community
Quarters
160
01/14
L
F 7-4 2:30
R. Smithley
Marion
North Central Conference
Third Place Match
160
01/14
W
F 22-12 4:24
Q. Cinowski
McCutcheon
North Central Conference
Consi Semis
160
01/14
L
F 15-8 4:47
K. Wickliffe
Arsenal Tech
North Central Conference
Semis and WB
160
01/14
W
DEC 6-5
H. Beres
Harrison
North Central Conference
Quarters
160
12/30
L
Replay
F 11-2 3:36
X. Smith
Fishers
Spartan Classic
4th Wrestleback (32 Man)
160
12/29
W
Replay
F 2-0 0:31
G. Flick
---
Spartan Classic
3rd Wrestleback Day 1
160
12/29
W
Replay
F 2-0 0:16
M. Holman
Shenandoah
Spartan Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
160
12/29
L
Replay
TF 16-0 2:24
J. Takara
Union County
Spartan Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/29
W
Replay
F 6-5 3:15
A. Burton
Shelbyville
Spartan Classic
Round 1 (32 Man)
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 2-2 0:47
C. Smith
---
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
145
02/13
W
F 4-0 1:24
C. Baker
Fort Wayne
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
145
02/13
L
MD 19-10
J. Bartusiak
Munster
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
145
02/13
W
DEC 7-6
C. Johnson
Eastern Hancock
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 1 (64 Man)
145
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021