Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Kotula
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
FLOWERY BRANCH HIGH
Flowery Branch
Flowery Branch Jr Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
FOR 0-0
Q. HOPKINS
Loganville HS
GHSA Class 5A Region 8
Placements
132
02/03
L
F 2-0 0:19
H. Williams
Eastside Hs
GHSA Class 5A Region 8
Consi Semi
132
02/03
L
F 2-0 0:24
C. Brown
Winder-Barrow
GHSA Class 5A Region 8
Quarters and WB1
132
01/25
L
F 0-0
B. Gomez
Lanier
Lanier Tri
Round 1
132
01/25
L
F 0-0
T. Sutton
Northgate
Lanier Tri
Round 1
132
01/13
L
F 9-5 3:32
T. WHITEHOUSE
Winder-Barrow
Region 8 AAAAA Duals
2nd Round of WB
132
01/13
W
F 6-13 4:33
Q. HOPKINS
Loganville HS
Region 8 AAAAA Duals
Placement Matches
132
01/13
L
F 2-0 1:22
H. Williams
Eastside Hs
Region 8 AAAAA Duals
Semifinals
132
12/18
L
F 0-0
P. Tabares
Cherokee Bluff
Hall county Championships
Round 1
144
12/18
L
F 0-0
D. Rivera
North Hall
Hall county Championships
Round 1
138
12/18
W
F 0-0
D. Neal
West Hall
Hall county Championships
Round 1
144
12/18
W
F 0-0
N. Rodriguez
Johnson
Hall county Championships
Round 1
138
12/18
L
F 0-0
S. Solache
East Hall
Hall county Championships
Round 1
138
11/22
W
F 3-9 3:21
P. O`Kelley
LUMPKIN HIGH
Iron Branch duals
---
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 5-0 1:43
C. Murdock
Cambridge Bears Youth Wrestling
Georgia State Qualifier - Chestatee
Consi of 4
125 lbs
02/25
W
F 2-0 0:44
T. Segars
Grizzly Wrestling Club
Georgia State Qualifier - Chestatee
Consi of 8 #2
125 lbs
02/25
L
F 2-0 1:26
J. Stanley
Dragons Junior Wrestling Club
Georgia State Qualifier - Chestatee
Quarter-Finals
125 lbs
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022