Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaden Parde
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
Raymond Central
Raymond Central
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
MD 13-3
C. Wood
Concordia DCWest
Ron Severson Varsity Invite
1st & 3rd (16 Man)
182
02/05
W
DEC 5-0
E. Diego
Schuyler
Ron Severson Varsity Invite
4th Wrestleback (16 Man)
182
02/05
L
F 14-5 2:35
N. Blair
---
Ron Severson Varsity Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
02/04
W
F 2-0 1:36
C. Wood
Concordia DCWest
Ron Severson Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
01/29
L
F 5-0 1:48
D. Campos
Bellevue West
Raymond Central Invite
Round 6
170
01/29
L
DEC 4-1
G. Nixon
Fort Calhoun
Raymond Central Invite
Round 5
170
01/29
L
F 2-0 1:25
I. White
Cozad
Raymond Central Invite
Round 4
170
01/29
W
F 2-0 1:33
O. Wander
---
Raymond Central Invite
Round 2
170
01/18
W
F 5-0
A. Govori
Lincoln Northstar
2022 Lincoln Pius X JV Invitational
Round3
170-179
01/18
W
F 5-1 3:58
G. Gonzales
Lincoln East
2022 Lincoln Pius X JV Invitational
Round 2
170-179
01/18
W
F 6-1 1:12
L. Biffar
Blair
2022 Lincoln Pius X JV Invitational
Round 1
170-179
01/15
W
F 4-0 1:49
T. Rowland
Milford
2022 Arlington HS Invite
Round 6
170
01/15
W
F 3-0 2:36
I. Buckley
Arlington
2022 Arlington HS Invite
Round 5
170
01/15
L
F 5-1 5:47
S. Vrana
Bishop Neumann
2022 Arlington HS Invite
Round 4
170
01/15
W
F 0-5 2:47
N. McDonald
---
2022 Arlington HS Invite
Round 2
170
01/14
W
F 6-2 1:58
A. Govori
Lincoln North Star
Malcolm JV Invite
Round 4
182
01/14
W
F 6-2 1:02
A. Brehm
Lincoln North Star
Malcolm JV Invite
Round 3
182
01/14
W
F 11-2 3:13
D. Lee
Lincoln High
Malcolm JV Invite
Round 2
182
12/30
W
DEC 7-3
O. Wander
---
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
182
12/30
L
F 2-0 3:20
M. Denson
Broken Bow
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
182
12/10
L
F 9-2 5:54
S. Vrana
Bishop Neumann
Raymond Central Duals Tournament
Round 3 (6 Team)
170
12/04
W
F 8-9 3:35
R. Eickmeier
---
Lakeview Invite
1st Place Matches
170
12/04
W
F 5-0 3:03
A. Liston
Wayne
Lakeview Invite
4th Round--Semis Consolation Qtrs
170
12/03
W
F 3-2 1:49
K. Rockefeller
Gibbon
Lakeview Invite
2nd Round--Qtrs & 1st Consolation
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
DEC 9-6
M. Fischer
Wakefield
NSAA Class C District 2
Semis and WB3
160
02/13
L
F 2-2 1:32
B. Sutton
Central City
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
160
02/06
W
F 2-1 2:33
M. Fischer
Wakefield
NSAA Class C Sub-District 2B
Placements
160
02/05
L
F 0-0 2:38
D. Wacker
Yutan
NSAA Class C Sub-District 2B
Round 2 (Semis and WB1)
160
02/05
W
F 7-0 3:49
S. Ehlers
Quad County Northeast
NSAA Class C Sub-District 2B
Round 1 (Quarters)
160
01/30
W
F 2-0 1:45
O. Wander
---
Raymond Central Invite
Round 6
160
01/30
W
F 11-0 3:18
B. Forke
Southern
Raymond Central Invite
Round 5
160
01/30
L
F 4-6 1:52
G. Zoucha
Malcolm
Raymond Central Invite
Round 4
160
01/30
W
F 4-3 3:02
D. Campos
Bellevue West
Raymond Central Invite
Round 2
160
01/23
W
DEC 13-7
D. Wacker
Yutan
NCC Conference Tournament
Placement Matches
160
01/23
W
DEC 11-7
B. Wobken
Logan View
NCC Conference Tournament
Round 2
160
01/23
W
F 5-0 1:42
C. Gray
Louisville
NCC Conference Tournament
Round 1
160
01/08
W
TF 17-2 2:11
C. Gray
Louisville
WC Duals
Round 3 (6 Team)
160
01/08
W
F 2-0 0:27
L. Vesely
---
WC Duals
Round 4 (6 Team)
160
01/08
W
F 2-0 0:53
C. Ballard
Lincoln Christian
WC Duals
Round 5 (6 Team)
160
01/06
W
DEC 10-5
D. McDougald
Elkhorn North
Ron Severson Invitational
Round 5 (5 Man)
160
01/06
L
DEC 5-2
J. Croteau
Norris
Ron Severson Invitational
Round 4 (5 Man)
160
01/06
W
FOR 0-0
C. Ballard
Lincoln Christian
Ron Severson Invitational
Round 3 (5 Man)
160
01/05
L
DEC 8-4
W. Ludacka
Omaha Concordia
Ron Severson Invitational
Round 1 (5 Man)
160
01/02
L
F 6-0 1:27
N. Eller
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
160
01/02
L
F 5-0 1:59
Z. Gaffney
---
Wood River Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
160
01/02
L
F 2-0 1:16
C. Yockey
Gibbon
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
160
01/02
W
F 6-7 4:33
L. Palmer
Amherst
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
160
01/02
L
F 7-8 3:02
I. Reed
Syracuse
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
160
12/19
W
F 2-0 1:33
C. Ray
Boone Central
Boone Central Duals
Round 3 (6 Team)
160
12/19
L
F 5-2 1:01
F. Mendez
---
Boone Central Duals
Round 5 (6 Team)
160
12/19
L
F 2-0 2:30
B. Kemling
Aurora
Boone Central Duals
Round 1 (6 Team)
160
12/19
L
F 7-0 2:30
B. Sutton
Central City
Boone Central Duals
Round 4 (6 Team)
160
12/18
L
F 4-3 2:34
B. Kemling
Aurora
2020 Platteview Duals Tournament
Round 4 (16 Team)
160
12/18
W
F 3-6 1:54
B. Duncan
Seward
2020 Platteview Duals Tournament
Round 3 (16 Team)
160
12/18
L
F 6-7 3:46
I. Reed
Syracuse
2020 Platteview Duals Tournament
Placement Matches (16 Team)
160
12/18
W
F 2-0 0:23
C. Crouse
Falls City
2020 Platteview Duals Tournament
Round 2 (16 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024