Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ben Karasch
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Sartell
Sartell-Saint Stephen
Sartell-St. Stephen
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 4-2 1:28
M. Abdi
Moorhead
MSHSL Section 8AAA
Placement Matches (8 Man)
220
02/26
L
F 16-9 5:17
P. Njoya
Saint Cloud Tech
MSHSL Section 8AAA
2nd Wrestleback (8 Man)
220
02/26
L
F 2-0 0:31
N. Schwinghammer
Bemidji
MSHSL Section 8AAA
Semis & 1st WB (8 Man)
220
02/25
W
MD 15-5
M. Abdi
Moorhead
MSHSL Section 8AAA
Quarterfinals (8 Man)
220
02/16
W
F 0-0 3:33
S. Primus
Little Falls
MSHSL Team Section 8AAA
Quarterfinals (8 Team)
220
02/11
L
F 5-0 4:43
M. Orth
Rocori
Rocori @ Sartell-Saint Stephen
Round 1
195
01/26
L
F 10-2 5:15
H. Bockoven
Milaca-Faith Christian
Sartell-Saint Stephen @ Milaca-Faith Christian
Round 1
195
01/22
L
F 2-0 0:23
S. Simpson
Cambridge-Isanti
Bluejacket Duals-Varsity
Round 2 (6 Team)
220
01/22
L
F 4-2 2:58
P. Nelson
Mounds View
Bluejacket Duals-Varsity
Round 1 (6 Team)
220
01/08
L
F 14-4 4:22
T. Erickson
Spectrum
Mora Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
182
01/08
L
F 4-0 3:30
D. Decent
Aitkin
Mora Invite
Quarterfinals (8 Man)
182
12/29
L
F 4-2 4:17
C. Malecha
Prior Lake
2021 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
182
12/29
W
MD 16-6
E. Schroeder
Albert Lea Area
2021 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
182
12/29
W
F 2-0 0:57
D. Prosby
Moorhead
2021 Rumble on the Red - JV
WB2
182
12/29
L
DEC 11-8
B. Prochaska
New Prague
2021 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
182
12/29
W
DEC 6-5
K. LaRoque
West Fargo
2021 Rumble on the Red - JV
R1
182
12/18
L
Replay
F 3-0 0:56
Z. DeBeer
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
Redwood River Riot 2021
3: WB Round 2 (All mats)
220
12/17
L
Replay
F 2-0 0:39
D. Carreon
New Ulm Area
Redwood River Riot 2021
1: Champ Round 32 (All mats)
220
12/11
L
F 2-0 0:36
D. Hoffman
Pierz
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2021
Consol. Semi`s / 7th place
220
12/11
L
F 2-0 1:03
T. Goodman
Blackduck-Cass Lake Bena Bears
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2021
Consol: Round 4
220
12/11
W
DEC 6-5
C. Faehnrich
Brainerd
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2021
Round 3: Consol.
220
12/11
L
F 2-0 1:55
T. Hugg
Saint Cloud Tech
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2021
Round 1
220
12/04
L
F 6-6 2:11
B. Holm
Royalton
2021 Big Lake Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
220
12/03
L
F 7-8 3:36
D. Hoffman
Pierz
2021 Big Lake Invite
Quarterfinals (8 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024