Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Today · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Dankenbring
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Marysville
Marysville High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 9-4 3:41
Z. Andres
Council Grove
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
5th Place
106
02/12
L
F 0-2 0:46
A. Cervantes
Riley County
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
Consolation Semis
106
02/12
L
TF 15-0 3:42
K. Menold
Sabetha
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
Champ Semis
106
02/12
W
F 12-6 4:53
Z. Andres
Council Grove
KSHSAA 3-2-1A Regional 4
Champ Quarters
106
02/06
W
F 2-7 1:47
A. Cervantes
Riley County
KSHSAA 3-2-1A District 8
Finals/Round 3 (3 Man)
106
02/06
W
F 4-2 3:00
K. Rottinghaus
Seneca-Nemaha Central
KSHSAA 3-2-1A District 8
Consolation Semis
106
02/06
L
F 0-0 0:30
K. Menold
Sabetha
KSHSAA 3-2-1A District 8
Champ Semis/Round 2 (3 Man)
106
02/06
W
F 6-5 5:23
B. Boller
Horton
KSHSAA 3-2-1A District 8
Champ Quarters/Round 1 (3 Man)
106
01/23
L
F 7-0 2:52
T. McMurray
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 5
106
01/23
L
F 4-0 0:59
C. Neilson
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 4
106
01/23
L
F 2-0 1:27
K. McCarty
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 3
106
01/23
L
F 2-0 2:00
J. Gordon
Clay Center Community
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 2
106
01/23
L
F 4-0 0:51
C. Underhill
---
2021 Beloit Invite (Saturday)
Round 1
106
01/16
L
F 4-2 2:12
J. Gordon
Clay Center
2021 JayHusker
Round 5
106
01/16
W
F 10-4 4:20
N. Niehues
Sabetha
2021 JayHusker
Round 4
106
01/16
L
F 9-1 3:48
T. Lincoln
Shawnee Heights
2021 JayHusker
Round 2
106
01/09
L
F 2-0 0:57
M. Kontos
Grand Island
2021 Beatrice Invitational
Round 5
106
01/09
L
F 2-2 1:29
B. Stanley
---
2021 Beatrice Invitational
Round 4
106
01/09
L
F 2-0 0:14
G. Vanover
---
2021 Beatrice Invitational
Round 3 (5-6 man)
106
01/09
L
F 2-0 1:21
L. Adame
Lexington
2021 Beatrice Invitational
Round 2 (5-6 man)
106
01/09
L
F 7-0 1:13
K. Weigel
---
2021 Beatrice Invitational
Round 1 (5-6 man)
106
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:47
A. Loomis
Beloit
Chapman JV
Round 5 (6 Man)
106-113
02/15
L
F 4-0 0:55
T. Kindel
---
Chapman JV
Round 3 (6 Man)
106-113
02/15
L
DEC 4-2
T. Hartwich
Wamego
Chapman JV
Round 2 (6 Man)
106-113
02/15
L
F 4-1 0:50
L. Leiszler
Concordia
Chapman JV
Round 1 (6 Man)
106-113
02/08
L
DEC 9-5
M. Black
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 6
106
02/08
W
DQ 4-10
S. Conley
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 5
106
02/08
L
F 7-0 1:22
B. Hermreck
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 4
106
02/08
W
F 11-0 1:40
M. Boatright
---
Silver Lake High School JV Tournament
Round 1
106
02/01
L
F 0-0
S. Pflaster
Abilene
Manhattan JV Tournament - 2020
Placement Matches (8 Man)
106B
02/01
W
DEC 7-4
P. Shanks
Lawrence Free State
Manhattan JV Tournament - 2020
2nd Wrestleback (8 Man)
106B
02/01
W
DEC 8-2
T. Hartwich
Wamego
Manhattan JV Tournament - 2020
Semis & 1st WB (8 Man)
106B
01/31
L
F 0-0 0:36
C. Fitzgerald
Manhattan
Manhattan JV Tournament - 2020
Quarterfinals (8 Man)
106B
01/11
L
TF 15-0 3:00
A. Brakenhoff
Papillion-La Vista South
2020 Beatrice JV Invitational
Round 3 (3-4 man Best of 3)
98-112
01/11
W
F 2-2 1:52
B. Bourne
Lincoln Northeast
2020 Beatrice JV Invitational
Round 2 (3-4 man Best of 3)
98-112
12/21
L
DEC 9-7 SV
T. Hartwich
Wamego
Abilene JV Tourney
Round 3 (3 Man)
106
12/21
L
F 2-0 1:24
I. Martinez
Salina South
Abilene JV Tourney
Round 2 (3 Man)
106
12/14
L
F 0-0
T. Weimer
Hoxie
Onaga Invitational
Round 4
106
12/14
L
F 5-0 1:41
T. Meyer
Jeff West
Onaga Invitational
Round 3
106
12/14
L
F 7-1 2:44
T. Woodward
Burlingame
Onaga Invitational
Round 2
106
12/14
L
F 2-0 0:22
S. Figge
Rock Creek
Onaga Invitational
Round 1
106
12/07
W
F 0-6 2:05
H. Fessman
Topeka West
Mission Valley Invitational
Placement
106
12/07
L
F 9-0 2:18
G. Good
Wellsville
Mission Valley Invitational
Round 2
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024