Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chase Geddis
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2013-2014
2012-2013
Team Name
Milliken
Roosevelt
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 6-2 2:42
M. Frahlick
Windsor
CHSAA 4A - Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/14
W
DEC 4-1
C. Saiz
Denver South
CHSAA 4A - Region 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/14
L
F 4-0 1:37
M. Combs
---
CHSAA 4A - Region 3
Round 1 (16 Man)
145
02/07
L
DEC 14-7
M. Fralick
WINDSOR HIGH SCHOOL
Roosevelt @ WINDSOR HIGH SCHOOL
Round 1
145
01/31
L
F 2-0 0:22
B. Wetsch
Erie Middle/Sr
Roosevelt @ Erie Middle/Sr
Round 1
145
01/24
W
F 7-0 3:04
A. Nunez
Skyline
Skyline @ Roosevelt
Round 1
145
01/17
L
MD 21-7
E. Palomino-Romero
NORTHRIDGE HIGH SCHOOL
NORTHRIDGE HIGH SCHOOL @ Roosevelt
Round 1
145
01/11
L
MD 13-0
C. Regiesis
Gateway
2014 ARNOLD TORGERSON INVITATIONAL
2nd Consolation
145
01/11
W
F 4-0 2:41
E. Lousberg
Northridge
2014 ARNOLD TORGERSON INVITATIONAL
Quarters & 1st Cons
145
01/11
L
MD 16-2
N. Hall
Windsor
2014 ARNOLD TORGERSON INVITATIONAL
Champ Round 1
145
01/09
L
MD 11-3
R. Baker
---
Roosevelt @ Broomfield
Round 1
145
12/19
L
MD 17-6
C. Cortez
Mead
Mead @ Roosevelt
Round 1
145
12/14
L
F 2-0 0:45
F. Rosales
Fort Morgan
2013 ROOSEVELT INVITATIONAL
2nd Consolation
145
12/14
L
F 10-0 3:14
M. Flannagan
Valley
2013 ROOSEVELT INVITATIONAL
Champ Round 1
145
12/13
W
F 6-2 3:12
R. Case
Frederick Middle/Senior Hs
Roosevelt @ Frederick Middle/Senior Hs
Round 1
145
12/08
L
TF 16-0
J. Bernal
---
Rocky Ford
Champ. Round 1
---
12/08
L
F 2-0 0:52
J. Engle
Pueblo Centennial
Rocky Ford
Champ. Round 1
---
12/08
L
F 2-0 1:54
D. Doyle
Baca County
Rocky Ford Dual Meet Wrestling Invitational
Champ. Round 1
---
12/06
L
F 7-1 1:14
J. Fate
Berthoud
Berthoud @ Roosevelt
Round 1
145
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
F 9-0 3:19
M. Hansen
Steamboat
Colorado Middle School State Final
Round 7
135
03/30
L
MD 9-0
E. Manzanares
---
Colorado Middle School State Final
Round 6
135
03/30
W
DEC 4-2
B. Cooper
Yuma
Colorado Middle School State Final
Round 4
135
03/30
W
F 2-0 1:08
J. Nunez
Team Grizzlies
Colorado Middle School State Final
Round 2
135
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024