Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joshua Urlacher
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
FOR 0-0
B. Kleinschmit
Hartington Cedar Catholic
NSAA Class C District 1
Consi Semis
132
02/12
L
MD 10-1
L. Bryce
Raymond Central
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
132
02/11
W
DEC 9-5
N. Halsey
---
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
132
02/05
W
DEC 5-4
J. Vinson
Osmond
Norfolk Catholic Invite
Round 6
132
02/05
W
F 7-1 1:50
Z. Liston
Wayne
Norfolk Catholic Invite
Round 5
132
02/05
L
DEC 9-2
J. Evert
West Point-Beemer
Norfolk Catholic Invite
Round 4
132
02/05
W
TF 16-1 5:09
D. Schinstock
Guardian Angels
Norfolk Catholic Invite
Round 2
132
02/02
L
DEC 3-1 SV
C. Smart
Wahoo
Bishop Neumann @ Wahoo
Round 1
132
01/29
L
DEC 6-1
L. McGrew
---
Bishop Neumann Invite
Round 5
132
01/29
W
DEC 5-1
S. Haji
Lincoln East
Bishop Neumann Invite
Round 4
132
01/29
W
DEC 0-0 UTB
C. Lierman
Bishop Neumann
Bishop Neumann Invite
Round 3
132
01/29
W
DEC 9-2
A. Nelson
---
Bishop Neumann Invite
Round 2
132
01/29
W
F 2-0 0:47
I. Minchow
Lincoln Pius X
Bishop Neumann Invite
Round 1
132
01/22
L
F 8-2 3:45
K. Uhrich
Lincoln Lutheran
Centennial Conference Tournament
Round 5
138
01/22
W
FOR 0-0
C. Strubbe
Concordia/DC West
Centennial Conference Tournament
Round 4
138
01/22
W
MD 12-2
R. Angerman
Boys Town
Centennial Conference Tournament
Round 3
138
01/22
L
DEC 9-6
S. Shotkotski
Columbus Scotus
Centennial Conference Tournament
Round 1
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 8-3
D. Anderson
Ponca
2021 NSAA State Championships
1st Wrestleback
C126
02/19
L
TF 18-3 5:23
C. Williams
Valentine
2021 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
C126
02/13
L
DEC 7-2
B. Reeves
Battle Creek
NSAA Class C District 2
Placements
126
02/13
W
DEC 3-2
T. Arlt
Yutan
NSAA Class C District 2
Consi Semis
126
02/13
L
DEC 4-2
B. Reeves
Battle Creek
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
126
02/06
L
DEC 7-0
B. Reeves
Battle Creek
NSAA Class C Sub-District 2A
Placements
126
02/06
W
F 5-2 3:14
C. Steffensen
Hartington Cedar Catholic
NSAA Class C Sub-District 2A
Round 2 (Semis and WB1)
126
02/06
W
F 2-0 0:52
Z. Sharpback-Lujan
Winnebago
NSAA Class C Sub-District 2A
Round 1 (Quarters)
126
01/23
W
DEC 7-0
S. Luther
---
Centennial Conference Tournament
Finals
120
01/23
W
F 4-1 0:59
M. Brydl
Boys Town
Centennial Conference Tournament
Consolation Semifinal
120
01/23
L
DEC 8-6 SV
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
Centennial Conference Tournament
Semifinals
120
01/23
W
DEC 9-7
J. Patchin
Omaha Concordia
Centennial Conference Tournament
Quarterfinals
120
01/08
L
F 3-2 3:26
K. Gregory
---
WC Duals
Round 1 (6 Team)
126
01/08
L
F 8-2 5:24
K. Schluckebier
---
WC Duals
Round 4 (6 Team)
126
01/08
W
F 6-2 1:39
F. Tapia
Wakefield
WC Duals
Round 5 (6 Team)
126
01/08
W
F 6-1 1:58
J. Marsh
Wilber-Clatoina
WC Duals
Round 2 (6 Team)
126
01/08
W
F 10-1 2:36
N. Morland
Norfolk Catholic
WC Duals
Round 3 (6 Team)
126
01/08
W
F 2-0 0:56
D. Carlson
Wahoo
Wahoo @ Bishop Neumann
Round 1
126
12/30
W
DEC 9-3
J. Huls
MERIDIAN
Fillmore Central Holiday Tournament
Round4a
126
12/30
L
DEC 7-3
B. Orta
EAST BUTLER
Fillmore Central Holiday Tournament
round3a
126
12/30
L
DEC 8-1
T. Ivey
YORK
Fillmore Central Holiday Tournament
round2a
126
12/30
W
F 7-0 2:57
N. Sorensen
---
Fillmore Central Holiday Tournament
Round1a
126
12/11
L
DEC 4-2
B. Ruffner
Conestoga
2021 Raymond Central Mustang Duals
Round 1 (6 Team)
126
12/11
W
DEC 4-1
J. Hartman
Omaha Concordia
2021 Raymond Central Mustang Duals
Round 4 (6 Team)
126
12/11
L
F 5-0 2:30
M. Albrecht
---
2021 Raymond Central Mustang Duals
Round 3 (6 Team)
126
12/11
W
F 4-1 0:18
G. Gassen
Columbus Scotus
2021 Raymond Central Mustang Duals
Round 2 (6 Team)
126
12/05
W
MD 11-2
M. Gehring
Palmyra
2020 Conestoga Cougar Classic
round 6
132
12/05
W
F 7-1 2:19
J. Plevel
Conestoga
2020 Conestoga Cougar Classic
Round 5
132
12/05
L
F 7-0 5:11
K. Chini
Conestoga
2020 Conestoga Cougar Classic
round 4
132
12/05
W
DEC 10-7
N. Sorensen
---
2020 Conestoga Cougar Classic
Round 2
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-1 2:40
G. Wells
Lincoln Lutheran
NSAA Class C District 1
Consi Semis
120
02/15
W
DEC 11-9 SV
D. Fushia
Fillmore Central
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
120
02/14
L
F 15-1 3:03
C. Arps
Archbishop Bergan
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
120
02/08
L
F 5-2 5:11
A. Munsell
Wayne
Norfolk Catholic Invite
Round 6
120
02/08
L
F 6-2 0:19
T. Rainforth
O`Neill
Norfolk Catholic Invite
Round 3
120
02/08
L
DEC 5-2
K. Dominguez
Columbus Lakeview
Norfolk Catholic Invite
Round 2
120
02/08
W
F 2-0 1:32
R. Woitaszewski
West Point-Beemer
Norfolk Catholic Invite
Round 1
120
02/01
L
DEC 3-1
T. Arlt
Yutan
Bishop Neumann Invite
Round 5
120
02/01
L
DEC 3-0
G. Wells
Lincoln Lutheran
Bishop Neumann Invite
Round 4
120
02/01
W
TF 15-0 3:08
H. Kreikemeier
Lincoln Pius X
Bishop Neumann Invite
Round 3
120
02/01
L
MD 9-1
T. Arlt
Yutan
Bishop Neumann Invite
Round 2
120
01/31
L
F 0-4 2:05
B. Hudson
---
Freeman Invite
Round 4
120
01/30
W
F 7-0 2:00
M. Jones
Sutton
Freeman Invite
Round 2
120
01/30
L
MD 11-2
H. Schalk
Nebraska City
Freeman Invite
Round 1
120
01/25
L
F 3-4 1:49
G. Gregurich
---
Centennial Conference Tournament 2020
Round 5
120
01/25
L
DEC 7-3
E. Schmid
---
Centennial Conference Tournament 2020
Round 2
120
01/18
L
F 2-0 0:47
T. Arlt
Yutan
Arlington HS Invite
Round 5
120
01/18
W
F 11-1 4:10
L. Leedom
Bishop Neumann
Arlington HS Invite
Round 4
120
01/18
L
F 2-2 1:50
J. Kenning
Milford
Arlington HS Invite
Round 2
120
01/16
W
F 1-3 4:50
C. Booth
Neligh-Oakdale
Centennial Quad
Round 2 (4 Team)
120
01/16
L
DEC 2-0 SV
A. Trowbridge
Fillmore Central
Centennial Quad
Round 3 (4 Team)
120
01/16
W
DEC 7-4
K. Kosek
Centennial
Centennial Quad
Round 1 (4 Team)
120
01/10
L
F 5-0 1:06
M. Albrecht
---
Wilber-Clatonia Duals
Round 5 (8 Team)
120
01/10
L
F 4-0 3:54
D. Mueller
Logan View
Wilber-Clatonia Duals
Round 2 (8 Team)
120
01/10
W
DEC 1-0
M. James
---
Wilber-Clatonia Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/04
W
MD 8-0
G. Bragg
LOUISVILLE
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 6
120
01/04
L
DEC 2-0 SV
K. Urkoski
---
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 5
120
01/04
L
F 0-0 2:42
T. Arlt
YUTAN
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 4
120
01/04
W
MD 14-1
C. Trew
RED CLOUD/BLUE HILL
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 3
120
01/04
W
F 2-0 0:27
L. Reeg
TWIN RIVER
Fillmore Central Holiday Tournament
Round 2
120
12/21
L
DEC 5-0
T. Jackson
Waverly
Wahoo Invitational
Cons Semi
120
12/21
W
DEC 12-5
B. Neuin
Plattsmouth
Wahoo Invitational
Round 4
120
12/21
L
F 12-0 4:55
M. Bordovsky
---
Wahoo Invitational
Round 2
120
12/13
L
F 7-0 3:56
M. Albrecht
---
Raymond Central Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/13
L
F 4-1 3:29
B. Ruffner
Conestoga
Raymond Central Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/13
L
DEC 6-1
A. Riha
---
Raymond Central Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/07
W
DEC 10-8
A. Robles
Winnebago
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 5
120
12/07
W
MD 13-4
A. Robles
---
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 4
120
12/07
W
F 8-0 1:47
G. Bragg
Louisville
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 3
120
12/07
L
MD 11-2
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 2
120
12/07
W
F 5-0 2:42
E. Avidano
Conestoga
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 1
120
12/06
L
F 2-0 1:47
C. Booth
Neligh-Oakdale
DC West Quad
Champ. Round 1
120
12/06
W
F 4-0 1:53
S. Duran
Mount Michael Benedictine
DC West Quad
Champ. Round 1
120
12/05
L
F 4-5 3:56
G. Gregurich
---
DC West Quad
Champ. Round 1
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 2:24
J. Goebel
Syracuse
2019 NSAA State Championships
1st Wrestleback
C106
02/14
L
MD 14-0
J. Reyes
Johnson County Central
2019 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
C106
02/09
W
DEC 7-0
N. Busse
St. Paul
NSAA Class C District 1
1st & 3rd (16 Man)
106
02/09
W
MD 9-1
H. Kreikemeier
Battle Creek
NSAA Class C District 1
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/09
L
DEC 8-5
J. Brodrick
South Central Nebraska Unified District #5
NSAA Class C District 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/08
W
F 2-0 0:33
C. Jones
Hartington Cedar Catholic
NSAA Class C District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/01
W
F 2-0 1:35
C. Harrell
Sabetha
Fairbury Invite
Round 5
106
02/01
L
F 8-0 3:16
K. Schluckebier
---
Fairbury Invite
Round 4
106
02/01
L
FOR 0-0
A. Branson
---
Fairbury Invite
Round 3
106
02/01
L
F 2-0 0:42
B. Karlin
Beatrice
Fairbury Invite
Round 1 (5-6)
106
01/26
W
DEC 8-1
K. Hinze
Millard South JV
Bishop Neumann Invite
Round 5
106
01/26
L
F 2-0 1:05
D. Tworak
Columbus Scotus
Bishop Neumann Invite
Round 3
106
01/26
L
DEC 10-7
I. Wegrzyn
Lincoln Christian
Bishop Neumann Invite
Round 2
106
01/26
W
F 2-0 0:36
H. Kreikemeier
Lincoln Pius X
Bishop Neumann Invite
Round 1
106
01/19
L
F 2-0 0:37
T. Allen
Archbishop Bergan
Centennial Conference Tournament
Round 5
106
01/19
L
F 2-0 0:41
H. Vandenberg
Aquinas Catholic
Centennial Conference Tournament
Round 4
106
01/19
W
MD 16-3
J. Patchin
Omaha Concordia
Centennial Conference Tournament
Round 2
106
01/16
L
F 7-0 3:47
M. Bordovsky
---
Wahoo @ Bishop Neumann
Round 1
106
01/12
L
FOR 0-0
C. Witt
---
Arlington HS Invite
Round 6
106
01/12
W
F 4-2 1:51
T. Haney
Boys Town
Arlington HS Invite
Round 5
106
01/12
L
DEC 5-2
R. Keenan
Logan View
Arlington HS Invite
Round 4
106
01/12
W
F 2-0 1:22
G. Clark
Arlington
Arlington HS Invite
Round 2
106
01/10
W
DEC 7-4
C. Booth
Neligh-Oakdale
Centennial Quad
Round 2 (4 Team)
106
01/10
L
F 2-0 1:35
W. Schoepf
---
Centennial Quad
Round 1 (4 Team)
106
12/21
L
NC 0-0
J. Mann
---
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
Placement Matches (16 Man)
106
12/21
L
MD 14-0
T. Arlt
---
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
4th Wrestleback (16 Man)
106
12/21
W
F 11-6 4:55
J. Patchin
Omaha Concordia
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/21
W
DEC 7-2
A. Riha
---
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/21
L
F 4-2 1:29
G. Grenurich
Omaha Concordia
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/21
W
DEC 9-4
J. Mann
---
Joe Vojtech Fighting Knight Invite
Round 1 (16 Man)
106
12/15
L
F 2-0 0:57
J. Rodriguez
York
Wahoo JV Invite
Round 5
113
12/15
W
DEC 13-6
M. Parker
Elkhorn South
Wahoo JV Invite
Round 4
113
12/15
L
DEC 4-3
H. Stutzman
Aquinas Catholic
Wahoo JV Invite
Round 2
113
12/07
L
F 4-0 2:17
K. Jensen
---
Raymond Central Duals
Round 5 (6 Team)
113
12/07
L
F 12-1 5:02
B. Ruffner
Conestoga
Raymond Central Duals
Round 1 (6 Team)
113
12/07
L
F 5-0 1:42
E. Vertuli
Platteview
Raymond Central Duals
Round 4 (6 Team)
113
12/07
L
F 2-0 1:06
M. Albrecht
---
Raymond Central Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/01
L
F 9-0 3:43
E. Wegryzyn
Lincoln Christian
2018 Conestoga Cougar Classic
Round 4
113
12/01
L
F 11-0 3:22
S. Bridgmon
Syracuse
2018 Conestoga Cougar Classic
Round 2
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020