Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordy Routhieaux
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Luxemburg Casco MS
Luxemburg Casco Middle School
Luxemburg casco
Luxemburg-Casco
WI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
DEC 5-4
J. Groshek
Wittenberg-Birnamwood
Northeast Valley MS Conference 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
75
03/09
W
DEC 3-0
G. Mueller
Rosholt
Northeast Valley MS Conference 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
75
03/09
W
DEC 2-0
L. Brick
Kaukauna River View
Northeast Valley MS Conference 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
75
02/11
W
DEC 3-1
P. Jagodzinski
Gillett/Suring
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
76-80
02/11
W
DEC 4-0
B. Rupiper
Oconto Falls/Abrams
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
76-80
02/11
W
F 12-0 3:00
J. Nowak
Lena wildcats
Oconto Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
76-80
02/04
L
MD 13-2
C. Piontek
De Pere Youth
2024 Denmark Youth Tournament
Round 4 (5 Man)
76-85
02/04
W
F 2-0 0:50
C. Krejcarek
Denmark Wrestling
2024 Denmark Youth Tournament
Round 3
76-85
02/04
W
DEC 7-0
C. Funk
Mishicot
2024 Denmark Youth Tournament
Round 2 (5 Man)
76-85
02/04
W
MD 8-0
D. Klarner
Denmark Wrestling
2024 Denmark Youth Tournament
Round 1
76-85
01/28
W
DEC 2-0
J. LeFevre
Southern Door
Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
72-76 B
01/28
W
TF 17-0
C. Young
Green Bay
Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
72-76 B
01/28
W
DEC 2-0
O. Wilke
Southern Door
Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
72-76 B
01/20
L
MD 11-2
C. Miller
Brillion MS
2024 Bay Port JV/MS Invite
FInals
77-82
01/20
W
DEC 10-3
L. Peterson
Wrightstown MS
2024 Bay Port JV/MS Invite
Semis
77-82
01/20
W
F 6-1 0:52
J. Farrell
Wrightstown MS
2024 Bay Port JV/MS Invite
Quarters
77-82
01/14
W
DEC 2-0
C. Piontek
DePere
Oshkosh Mat Rats Annual Tournament
Round 2 (3 Man)
74-78
01/14
L
DEC 5-0
C. Kasper
Kimberly Wrestling Club
Oshkosh Mat Rats Annual Tournament
Round 1 (3 Man)
74-78
12/17
W
F 8-0 2:56
L. Krull
Wittenberg-Birnamwood
Shawano Youth Holiday Classic
Round 5
72-77
12/17
W
F 1-5 2:25
N. MILLER
Mishicot Wrestling
Shawano Youth Holiday Classic
Round 3
72-77
12/17
L
F 2-0 0:52
P. Jagodzinski
Gillett/Suring
Shawano Youth Holiday Classic
Round 2
72-77
12/17
W
DEC 2-0
C. Chilson
Askren Wrestling Academy
Shawano Youth Holiday Classic
Round 1
72-77
12/10
L
MD 8-0
C. Piontek
De Pere
2023 Luxemburg-Casco Dan Wery Memorial
Round 3 (4 Man)
76-78
12/10
W
DEC 4-0
C. Schaffer
Winneconne
2023 Luxemburg-Casco Dan Wery Memorial
Round 2 (4 Man)
76-78
12/10
W
F 6-4 2:48
B. Rupiper
X-Factor Elite
2023 Luxemburg-Casco Dan Wery Memorial
Round 1 (4 Man)
76-78
12/03
L
Replay
F 2-0 0:40
L. Piontek
X-Factor Elite
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
2nd Wrestleback (32 Man)
80
12/03
W
Replay
DEC 2-1
C. Warwick
Aviators
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round 2 Champ & WB (32 Man)
80
12/03
L
Replay
MD 13-2
M. Weber
Red Rock Central
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round 1 (32 Man)
80
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
DEC 4-2
C. Ducat
Mishicot Wrestling
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 9
69
03/18
W
MD 10-0
A. POITRAS
Berlin youth wrestling
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Placement
69
03/18
W
TF 15-0 2:42
C. Zhuckkahosee
Shawano Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 7
69
03/18
L
F 7-0 1:33
R. Reffke
Kaukauna Grappling Ghosts
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 6
69
03/18
W
FOR 0-0
J. Westerman
Bay Port Youth Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 2
69
03/18
W
MD 10-1
A. POITRAS
Berlin youth wrestling
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 4
69
03/12
W
TF 16-0 3:00
E. Kneisler
Freedom
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
66-74
03/12
L
DEC 3-0
J. Groshek
Wittenberg-Birnamwood
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
66-74
03/12
L
MD 9-0
L. Piontek
X-Factor Elite
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
66-74
10/30
L
Replay
MD 10-0
R. Norman
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
67
10/30
L
Replay
MD 12-0
J. Beckley
OK
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
67
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024