Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 24-28 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexander Morris
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Bloomingdale Sr
Iron Will WC
SVWC
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/16
L
MD 14-6
B. Gavrna
Star Platinum Wrestling
4th ANNUAL WRESTLE UNDER THE LIGHTS
2nd Place Match (16 Man)
132
07/16
L
F 10-3 4:15
S. Madrid
Capital City Jr Wrestling
4th ANNUAL WRESTLE UNDER THE LIGHTS
Placement Matches (16 Man)
132
07/16
W
F 6-2 4:06
J. Morfin
New Mexico Bad Boyz
4th ANNUAL WRESTLE UNDER THE LIGHTS
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
07/16
W
DEC 4-2
Z. Sena
Blue Thunder WC
4th ANNUAL WRESTLE UNDER THE LIGHTS
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/25
L
Replay
DEC 2-1
C. Iguina
Riverview (Riverview)
FHSAA 3A R2
Round 4 (semis and WB)
120
02/24
W
Replay
F 16-2 3:41
E. Mann
Poinciana
FHSAA 3A R2
Round 3 (16 man)
120
02/24
L
Replay
DEC 10-4
E. Martinez
Osceola (Kissimmee)
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters and WB)
120
02/24
W
Replay
DEC 9-6
M. RIVERA
Sunlake
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
120
01/21
L
DEC 3-0
C. Iguina
Riverview (Riverview)
John Joyce Memorial
Semis
120
01/21
W
DEC 6-2
D. Fernandez
Somerset
John Joyce Memorial
WB2
120
01/21
L
TF 23-7 5:54
R. Albert
Cape Coral
John Joyce Memorial
Round 2 (4 Man)
120
01/21
W
F 7-2 3:22
D. Shanon
Somerset
John Joyce Memorial
Round 1 (4 Man)
120
01/12
W
F 2-0 1:40
K. Tamas
Riverdale
FHSAA 3A Region 2 Duals
Semis (4 Team)
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/04
L
DEC 10-4
P. Benedicto
Backyard Boyz Black
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 6 (10 Team)
126
06/04
L
F 9-1 1:59
E. Clary
Tampa Rivals WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 7 (10 Team)
126
06/04
W
F 4-1 1:23
C. Lawler
Hero PAL
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 3 (10 Team)
126
06/04
L
DEC 9-4
M. Archambault
Cowboy Forever
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 4 (10 Team)
126
06/04
L
F 16-5 2:36
N. Serrano
AAWA/SPEC OPS/YOUNG GUNS
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 5 (10 Team)
126
06/04
W
F 5-2 3:47
J. CARBAJAL
Manatee Mafia WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 2 (10 Team)
126
06/04
W
DEC 5-4
L. Johnson
Backyard Boyz Grey
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 1 (10 Team)
126
06/04
W
F 2-0 1:21
A. Nestor
Polk County WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 8 (10 Team)
126
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023