Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Austin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
FERGUS (LEWISTOWN)
Fergus (Lewistown)
Fergus - Lewistown
Fergus Wrestling Club
Janesville Parker
Laurel
Laurel Matburners
Laurel Middle School
Lewistown
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
MD 10-0
C. Teeters
Forsyth wrestling club
Montana State AAU 2024
Round 3
126
02/02
L
MD 10-0
C. McCord
Fergus (Lewistown)
MHSA A Eastern Divisional
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/02
L
F 2-0 1:23
A. Smith
Custer Co. (Miles City)
MHSA A Eastern Divisional
Round 1 (16 Man)
113
01/09
L
F 2-0 3:57
L. Turner
Roundup
Roundup Mixer
Finals (2 Man)
102-113
01/09
W
F 2-0 0:30
D. Moore
Roundup
Roundup Mixer
Finals (2 Man)
99-113
01/06
W
F 2-0 0:40
A. Holbrook-Koning
Janesville Parker
WI Challenge Series Whitewater Qual
Placement
113
01/06
L
F 4-0 2:32
T. Haugen
Parkview/Albany
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 10
113
01/06
L
F 13-2 3:56
T. Stivarius
Watertown
WI Challenge Series Whitewater Qual
Semifinals
113
01/06
W
F 5-0 0:49
M. Rodriguez
Beloit Memorial
WI Challenge Series Whitewater Qual
Quarterfinals
113
01/06
L
DEC 11-6
K. Isakson
CHOTEAU
2024 Cut Bank Booster Invitational
Round 7 Con 4wb (32 man) Sat 9:00
113 Boys
01/06
L
MD 11-0
C. Hickman
LINCOLN CO
2024 Cut Bank Booster Invitational
Round 5 Quarterfinals (32 man) Fri 5:30
113 Boys
12/02
L
F 8-0 3:58
J. Holmes
Butte Central
Havre Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/02
L
F 2-0 0:49
H. Berreth
Chinook
Havre Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
120
12/02
L
F 2-0 0:42
H. Berreth
Chinook
Havre Mixer
Round 3 (3 Man)
120
12/01
L
F 6-3 3:13
G. Haney
Havre
Havre Mixer
Round 2 (3 Man)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
Replay
F 7-0 2:19
T. Turnquist
Darkhorse Wrestling Club
2023 Montana Open
Round 4 Champ & WB (64 Man)
109
03/25
W
FOR 0-0
G. Haney
Havre Wrestling Club
2023 Montana Open
2nd Wrestleback (64 Man)
109
03/24
L
Replay
F 2-0 0:36
A. Rivera
Montana Disciples
2023 Montana Open
Round 1 (64 Man)
109
03/04
L
DEC 3-0
S. Reeves
Chief Joseph Middle School
Montana Middle School Championships
Consolation (64/4 32/2)
100
03/04
W
F 2-0 0:35
H. Baumgarn
Big Sandy
Montana Middle School Championships
Championship 64/3 32/2 16/1 (Cons 64/3 32/1)
100
03/04
L
F 2-0 3:30
D. Hamland
Flathead Valley Wrestling Club
Montana Middle School Championships
Championship 64/2 32/1 (Cons 64/1)
100
11/30
W
DEC 4-0
R. Schmidt
Huntley Project
St. Francis Mixer 2022
Round 3 (3 Man)
99-103
11/29
W
DEC 3-2
Z. Plympton
Colstrip
St. Francis Mixer 2022
Round 2 (3 Man)
99-103
11/19
L
DEC 1-0
T. Meucke
Powell Middle School
2022 Laurel Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
98-103
11/19
L
DEC 3-0
B. Hager
---
2022 Laurel Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
98-103
11/12
W
F 9-0 2:38
C. Hoverson
---
Junior Battle on the Bighorn
Round 3 (4 Man)
98-100
11/12
W
F 4-0 2:23
T. Ford
Park/Livingston
Junior Battle on the Bighorn
Round 2 (4 Man)
98-100
11/12
W
F 2-2 1:59
E. Lisle
Fergus
Junior Battle on the Bighorn
Round 1 (4 Man)
98-100
11/08
L
DEC 4-2
S. Warner
Lockwood
Lockwood Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
98-105 B
11/08
W
F 2-0 0:56
Q. Duncan
Custer
Lockwood Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
98-105 B
11/05
W
DEC 4-2 SV
R. Schmidt
Huntley Project
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 5 (5 Man)
98-100
11/05
W
DEC 5-2
W. Given
Laurel
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 3 (5 Man)
98-100
11/05
L
DEC 6-4
B. Hanencrat
Columbus
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 2 (5 Man)
98-100
11/05
W
MD 8-0
L. Steinmetz
Lockwood
Columbus MS Invitational Mixer 2022
Round 1 (5 Man)
98-100
11/01
L
MD 8-0
X. McCann
St. Francis
Red Lodge Middle School Mixer
Round 3 (4 Man)
99-104
11/01
L
MD 10-0
J. Niles
---
Red Lodge Middle School Mixer
Round 2 (4 Man)
99-104
11/01
W
F 2-4 0:11
R. Schmidt
Huntley Project
Red Lodge Middle School Mixer
Round 1 (4 Man)
99-104
10/29
L
F 8-1 2:56
J. Niles
---
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 3 (4 Man)
99-103
10/29
W
DEC 6-0
R. Schmidt
Huntley
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 2 (4 Man)
99-103
10/29
W
F 2-0 0:23
Q. Larson
Lewistown
Shepherd MS Wrestling Mixer 2022
Round 1 (4 Man)
99-103
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020