Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samuel Haessly
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
F 2-0 0:15
D. Nash
Eau Claire North
Sparta Invitational
Round 5
285
01/19
L
F 2-2 0:54
D. Finkel
Reedsburg
Sparta Invitational
Round 4
285
01/19
L
DEC 3-1 SV
D. Meurett
---
Sparta Invitational
Round 4
285
01/19
W
DEC 5-3
N. Benish
Sparta
Sparta Invitational
Round 2
285
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
F 2-0 0:23
M. Ernst
New London
Shawano Holiday Classic
Round 4
220
12/16
W
DEC 10-8
R. Holder
Marinette
Shawano Holiday Classic
Round 6
220
12/16
L
F 9-6 4:48
C. Wussow
Bonduel
Shawano Holiday Classic
Round 3
220
12/16
L
F 4-1 1:13
J. Linsmeier
---
Shawano Holiday Classic
Round 2
220
12/16
L
MD 15-5
A. Brost
Marshfield
Shawano Holiday Classic
Round 1
220
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
FOR 0-0
R. Caudle
Beloit Memorial
WI Challenge Series Finals
Round 5 Placement
220
01/21
L
FOR 0-0
R. Mckibben
---
WI Challenge Series Finals
Round 4 -Semis & WB
220
01/21
L
DEC 7-6
B. Nutt
Pewaukee
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
220
01/21
W
F 0-0 2:24
L. Frey
Fennimore
WI Challenge Series Finals
Round 2
220
01/13
L
F 2-0 1:06
B. Corvino
---
D.C. Everest @ Marshfield
Round 1
220
01/07
L
DEC 6-4 SV
R. Mckibben
---
WI Challenge Series Marshfield Qualifier
Round 5 (5 Man)
220
01/07
L
DEC 13-11
T. Wraggs
Wausau West
WI Challenge Series Marshfield Qualifier
Round 4 (5 Man)
220
01/07
W
DEC 9-5
Q. Alexander
Marshfield
WI Challenge Series Marshfield Qualifier
Round 3 (5 Man)
220
01/07
W
F 2-0 0:47
C. Wadzinski
Mosinee
WI Challenge Series Marshfield Qualifier
Round 1 (5 Man)
220
12/03
W
F 2-0 0:14
D. Eccles
Baraboo
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 5 (5 Man)
215-219
12/03
W
F 2-0 0:58
D. Kehoe
Fennimore
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 4 (5 Man)
215-219
12/03
W
DEF 0-0
R. Schaffitzel
Evansville
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 3 (5 Man)
215-219
12/03
W
F 8-3 1:23
E. Ferreira
Franklin
Stoughton `Pieper` JV Tournament
Round 1 (5 Man)
215-219
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 11-2 4:14
T. Mineau
---
WIAA D1 Reg. 2- Wausau West
1st, 3rd, 5th (8 Man)
220
02/13
L
F 2-0 1:37
C. Kleinschmidt
Merrill
WIAA D1 Reg. 2- Wausau West
Quarterfinals (8 Man)
220
01/23
L
DEC 7-4
C. McGowan
---
WI Challenge Series Finals
Round 4 -Semis & WB
220
01/23
W
FOR 0-0
W. Linneman
Fennimore
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
220
01/23
L
DEC 3-2
M. Vertz
Mukwonago
WI Challenge Series Finals
Round 1
220
01/23
L
F 2-0 1:13
B. Corvino
---
Marshfield @ D.C. Everest
Round 1
220
01/09
W
F 4-1 3:16
D. Bell
D.C. Everest
WI Challenge Series Merrill Qualifier
Round 7 Placement Matches
220
01/09
W
DEC 5-4
J. Koszarek
Antigo
WI Challenge Series Merrill Qualifier
Round 6 Semi and WB
220
01/09
L
F 2-0 0:40
K. Schrufnagel
Edgar
WI Challenge Series Merrill Qualifier
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
220
01/09
W
F 5-1 1:02
B. Stalnaker
Three Lakes
WI Challenge Series Merrill Qualifier
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
220
01/08
L
F 0-0 3:22
J. Vruwink
Wisconsin Rapids Lincoln
Marshfield @ Wisconsin Rapids Lincoln
Round 1
220
12/12
L
F 0-0 2:32
B. Bostwick
Neenah
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Round 2 (8 Team)
220
12/12
L
F 0-0 2:57
H. Rojas
---
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Round 1 (8 Team)
220
12/12
L
F 0-0 0:59
C. Tessman
Manitowoc Lincoln
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Round 3 (8 Team)
220
12/12
L
F 0-0 1:10
W. Worley
Racine Horlick
Neenah Varsity Team Dual Invitational
Placement Matches (8 Team)
220
12/05
W
TF 16-1 4:00
J. Dougherty
Madison Lafollette
Stoughton `Pieper ` JV Tournament
Round 5 (5 Man)
205-219
12/05
W
F 2-0 1:02
L. Braker
Beaver Dam
Stoughton `Pieper ` JV Tournament
Round 4 (5 Man)
205-219
12/05
W
DEC 4-1
J. Schultz
Stoughton
Stoughton `Pieper ` JV Tournament
Round 2 (5 Man)
205-219
12/05
W
F 3-2 3:00
C. Spooner
Evansville
Stoughton `Pieper ` JV Tournament
Round 1 (5 Man)
205-219
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021