Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eedfe Dwdwed
Results
High School Results
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Maywood (Proviso East)
Proviso East
Proviso East Pirates
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
W
DEC 7-4
M. Wilson
---
2019 GW Chappell Invitational
Finals (8 Man)
170
01/05
L
F 0-0 4:28
J. Kinsey
---
2019 GW Chappell Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
01/05
W
F 0-0 1:29
J. Slonski
Elk Grove Village (E.G.)
2019 GW Chappell Invitational
---
170
01/05
L
F 0-0 2:59
P. Dozier
---
2019 GW Chappell Invitational
Round 1
170
11/24
L
DEC 11-9
A. Aljazara
Sandburg
2018 Chris Hruska Wrestling Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
170
11/24
L
F 11-1 2:48
A. Pennington
---
2018 Chris Hruska Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
11/24
W
F 2-0 1:53
N. Peterson
Jacobs
2018 Chris Hruska Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 9-6
E. Aguilar
---
IHSA 3A Regional @ Franklin Park
Placement Matches
160
02/03
W
F 6-1 1:26
S. Skrzypek
Addison (a. Trail)
IHSA 3A Regional @ Franklin Park
Consi Semis
160
02/03
L
F 14-3 3:22
J. Fisher
---
IHSA 3A Regional @ Franklin Park
Semis and WB3
160
02/03
W
DEC 8-4
T. West
Chicago (Lane)
IHSA 3A Regional @ Franklin Park
Quarters and WB1
160
01/13
L
F 0-0 4:44
J. Smallwood
Elmhurst (York)
Kaneland`s Margaret Flott Invitational
Round 6
160
01/13
L
DQ 0-0
C. Dondiego
---
Kaneland`s Margaret Flott Invitational
Round 4
160
11/24
L
F 3-2 1:22
A. Quinonez
Leyden
2017 Chris Hruska Wrestling Classic
3rd wb four quarters
170
11/24
L
F 9-0 5:32
R. Wiggins
Jacobs
2017 Chris Hruska Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DQ 0-0
O. Alali
Niles West High School
IWCOA 2017 NC Sect Evanston
1st & 3rd (16 Man)
160
03/05
W
F 0-0 0:57
A. Marquez
Maine Raptors
IWCOA 2017 NC Sect Evanston
4th Wrestleback (16 Man)
160
03/05
L
F 0-0 4:08
E. Aguilar
Leyden
IWCOA 2017 NC Sect Evanston
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
03/05
W
F 0-0 4:28
S. Chisari
Maine South High School
IWCOA 2017 NC Sect Evanston
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
02/25
W
DEF 2-0 1:43
B. Lopez
Fenton Highschool
IWCOA 2017 NC Reg Leyden
1st & 3rd (16 Man)
160
02/25
W
DEC 4-1
Z. Armstrong
York Dukes
IWCOA 2017 NC Reg Leyden
4th Wrestleback (16 Man)
160
02/25
W
F 7-0 2:58
S. Wiebrand
Leyden
IWCOA 2017 NC Reg Leyden
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/25
W
DEC 5-4
I. Garnica
Walther Christian Academy
IWCOA 2017 NC Reg Leyden
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/25
L
DEC 6-4 SV
R. Raucci
Taft
IWCOA 2017 NC Reg Leyden
Round 1 (16 Man)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024