May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Alvarez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Ganesha
Marjory Stoneman Douglas HS
Pacific
Rockvale
Ukiah HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-3
A. Ourk
Riverdale
TSSAA Region 4 Class AA
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
W
F 2-0 1:23
K. Rowe
Shelbyville Central
TSSAA Region 4 Class AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/10
L
F 7-0 2:46
L. McLean
Blackman
TSSAA Region 4 Class AA
Round 1 (16 Man)
144
01/31
W
F 2-0 0:32
B. Lizaola
AB Miller
Mountain Valley League Finals
Medals
Boys 150
01/31
L
MD 8-0
N. Neal
Indian Springs
Mountain Valley League Finals
Round 2
Boys 150
01/12
L
DEC 8-2
D. Houff
Yuba City HS
Sutter Classic JV Boys Tourn. 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/12
W
F 0-0 1:30
Z. Kimmer
Chico HS
Sutter Classic JV Boys Tourn. 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/12
W
F 0-0 0:38
R. Harding
California School of the Deaf
Sutter Classic JV Boys Tourn. 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/12
L
DEC 2-0
P. Bush
Lassen HS
Sutter Classic JV Boys Tourn. 2024
Round 1 (16 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 4-0 0:58
E. Crespo
Palm Beach Gardens
4th Annual Max Desir Memorial
Placement Matches (16 Man)
132
01/21
W
F 7-8 3:26
J. Brady
Suncoast
4th Annual Max Desir Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
FOR 0-0
J. Williams
Atlantic
4th Annual Max Desir Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/20
W
F 0-0 0:43
L. Bosworth
Coral Springs Charter School
Marjory Stoneman Douglas HS @ Coral Springs Charter School
Round 1
132
01/19
W
F 8-0 1:24
C. SANCHEZ
Bassett
Miramonte League Meet #2
Round 1 (6 Team)
122
01/19
L
F 4-5 2:51
J. Espinoza
La Puente
Miramonte League Meet #2
Round 4 (6 Team)
122
01/19
W
F 2-0 0:33
J. Jr.
Edgewood
Miramonte League Meet #2
Round 3 (6 Team)
122
01/17
W
DEC 13-6
L. Goldstein
American Heritage School
Coral Springs Duals
Round 1
132
01/15
W
F 0-0
J. Mendoza
South Broward
Coral Springs Duals
Round 1
126
01/12
L
F 2-0 1:12
D. Arellano
Edgewood
Miramonte League meet #1
Round 2 (6 Team)
122
01/12
L
F 5-0 1:48
M. ARROYO
Bassett
Miramonte League meet #1
Round 1 (6 Team)
122
01/12
W
F 2-0 0:23
A. Godos
Pomona
Miramonte League meet #1
Round 3 (6 Team)
122
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
W
DQ 7-5
V. Mesa-Rodriguez
Taravella
2021 GillisStrong Invitational
Round 6 (12 Man)
120
12/18
L
F 6-0 3:57
G. Mendez
Mater Academy
2021 GillisStrong Invitational
Sat Round 6
120
12/18
W
F 4-2 3:10
A. Lewis
Archbishop Mccarthy Hs
2021 GillisStrong Invitational
Sat Round 5
120
12/18
L
F 8-0 1:28
A. Ragsdale
Nova
2021 GillisStrong Invitational
rd3
120
12/17
W
F 8-2 2:27
J. Whitter
South Plantation
2021 GillisStrong Invitational
Round 1
120
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021