Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rueben Yanez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2014-2015
2011-2012
2007-2008
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
DEC 9-5
G. McClurg
---
2015 KSHSAA 6A/5A Championships
2nd WB
5A - 138
02/27
W
DEC 8-1
T. Boone
---
2015 KSHSAA 6A/5A Championships
1st WB
5A - 138
02/27
L
DEC 9-4
S. Martinez
---
2015 KSHSAA 6A/5A Championships
Round 1 (16 Man)
5A - 138
02/21
L
TF 17-2 4:44
S. Tujague
---
KSHSAA 5A - Blue Valley West - Regional
Championship Matches (8 Man)
138
02/21
W
DEC 10-6
L. Marx
Shawnee-Mill Valley
KSHSAA 5A - Blue Valley West - Regional
Semis (8 Man)
138
02/14
W
DEC 8-7
L. Marx
Mill Valley High School
Kaw Valley League Tournament
Championship Matches
138
02/14
W
DEC 4-2 SV
G. Martin
---
Kaw Valley League Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/14
W
F 3-0 1:56
P. Holyfield
Basehor-Linwood High School
Kaw Valley League Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
02/07
W
F 0-0
Z. Zarazee
Piper
Wyandotte County Tournament
Final Round
138
02/07
W
F 0-0
K. McCluskey
Bishop Ward
Wyandotte County Tournament
Round 4
138
02/07
W
F 0-0
M. Williams
Bonner Springs
Wyandotte County Tournament
Round 3
138
02/07
W
F 0-0
J. Villapando
Wyandotte
Wyandotte County Tournament
Round 1
138
01/31
W
F 6-0 1:36
R. Hutchins
Burligame
Final Flurry 2015
Placement (10 Man)
138
01/31
W
F 2-2 1:32
W. March
Riley County
Final Flurry 2015
Semis & WB (10 Man)
138
01/31
W
F 2-0 0:40
B. Cummings
Shawnee Mission Northwest
Final Flurry 2015
Quarters (10 Man)
138
01/29
W
F 2-0 0:25
E. Blanco
Shawnee Mission North
Shawnee Mission North @ Turner High School
Round 1
138
01/24
L
F 6-2 3:09
D. Newcomb
---
BVNW Husky Wrestling Inv 2015
1st
138
01/24
W
F 7-4 3:35
B. Bergmeier
BV North Mustangs
BVNW Husky Wrestling Inv 2015
ChSemis_Mats1-2
138
01/24
W
DEC 5-1
L. Smith
SM South Raiders
BVNW Husky Wrestling Inv 2015
ChQtrs_Mats1-2-3
138
01/23
W
DEC 7-6
S. Vasquez
Hutchinson Salthawks
BVNW Husky Wrestling Inv 2015
Round 1 (16 Man)
138
01/15
L
DEC 3-1
T. Burkhart
Cameron
Turner High School @ Cameron
Round 1
138
01/10
W
F 7-7 3:18
K. Fuller
Seaman High School
Seaman Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
138
01/10
W
TF 18-1 6:00
J. Coan
Royal Valley
Seaman Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
138
01/10
W
DEC 7-3
B. Harmon
Blue Valley Southwest
Seaman Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
138
01/10
L
DEC 7-2
C. Vajnar
Hays
Seaman Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
138
01/10
W
F 2-0 0:39
C. Miller
Shawnee Mission East
Seaman Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
138
12/21
W
DEC 5-2
S. Vasquez
Hutchinson
Emporia Winter Classic
Placement Matches (16 Man)
138
12/21
W
TF 16-1
P. Thomas
Lansing
Emporia Winter Classic
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/21
L
F 0-0 5:52
D. Wood
Junction City
Emporia Winter Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/21
W
MD 13-3
S. Vasquez
Hutchinson
Emporia Winter Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/18
W
F 4-0 3:44
Z. Snow
Leavenworth
Turner High School @ Leavenworth
Round 1
145
12/13
W
FOR 0-0
L. Drenon
Odessa
Lee`s Summit North Invitational
Field House - 3rd Place Match
145
12/13
L
DEC 9-3
T. Stack
---
Lee`s Summit North Invitational
Field House Semifinals
145
12/13
W
MD 12-2
L. Drenon
Odessa
Lee`s Summit North Invitational
Round 7 - Pool
145
12/13
W
F 2-0 1:33
J. Roberts
Lee`s Summit North
Lee`s Summit North Invitational
Round 5 - Pool
145
12/13
W
F 2-0 1:59
C. Thompson
Liberty
Lee`s Summit North Invitational
Round 4 - Pool
145
12/13
W
F 0-0 0:55
C. Morgan
Central, St.Joseph
Lee`s Summit North Invitational
Round 3 - Pool
145
12/12
W
DEC 11-7
K. Nollet
Park Hill South
Lee`s Summit North Invitational
Round 1 - Pool
145
12/04
W
F 2-0 0:59
A. Macaluso
Olathe Northwest
Turner High School @ Olathe Northwest
Round 1
145
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
F 6-0 3:19
S. Carver
---
District 1 Championships
Placement Matches (8 Man)
125
03/17
W
TF 17-2 3:26
J. Weber
Turner
District 1 Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
125
03/17
L
DEC 8-2
B. Stovall
East Kansas
District 1 Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
125
03/17
W
F 2-0 0:47
N. Staats
---
District 1 Championships
Quarterfinals (8 Man)
125
2007-2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
DEC 5-2
K. Evans
Paola
MILL VALLEY INVITATIONAL
Round 6
64 lbs
02/03
W
TF 15-0
H. Bates
Western Stars
MILL VALLEY INVITATIONAL
Round 5
64 lbs
02/03
L
F 0-0
T. Price
Jackson County
MILL VALLEY INVITATIONAL
Round 3
64 lbs
02/02
W
DEC 5-0
K. Evans
Paola
MILL VALLEY INVITATIONAL
Round 2
64 lbs
02/02
W
F 0-0
E. Stephens
Western Stars
MILL VALLEY INVITATIONAL
Round 1
64 lbs
12/29
W
F 0-0
D. Ballard
BONNER SPRINGS WC
ROSSVILLE HOLIDAY CLASSIC
Placement Matches (8 Man)
61-64
12/29
W
F 0-0 0:20
C. Murphee
OSKALOOSA
ROSSVILLE HOLIDAY CLASSIC
Round 2
61-64
12/29
W
F 0-0
J. Schlesener
PAOLA WRESTLING
ROSSVILLE HOLIDAY CLASSIC
Round 1
61-64
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024