Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lincoln Treffer
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
DEC 3-1
E. Meric
David City Outlaws Wrestling
2024 AAU State Nebraska
Round 1 (64 Man)
150
02/10
L
F 6-4 2:25
C. Faue
Blair
NSAA Class B District 4
Semis and WB3
144
02/10
W
DEC 8-2
M. May
Holdrege
NSAA Class B District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
L
F 14-2 1:49
D. White
Cozad
NSAA Class B District 4
Quarters and WB1
144
02/02
L
F 8-3 4:42
T. Pierce
Hastings
Adams Central Invite
Varsity R2-16 #2
144
02/02
L
DEC 3-2
H. Hospodka
Millard West
Adams Central Invite
Varsity Round 1-16 #2
144
01/27
L
F 2-0 1:51
R. Vicente
Crete
Central Conference Tournament (Boys)
Semis
144
01/27
L
F 4-0 1:11
J. McFarland
Columbus Lakeview
Central Conference Tournament (Boys)
Quarters
144
01/23
L
F 2-0 0:54
S. Bantam
Southern Valley
Superior Invite 2024
Round 5 (10 & 16)
144
01/23
W
DEC 8-3
M. Collette
Republic County HS
Superior Invite 2024
Round 4 (10 & 16)
144
01/22
W
F 2-0 0:57
L. Corman
Lawrence-Nelson
Superior Invite 2024
Round 3 (10 & 16)
144
01/22
L
F 15-3 3:10
O. Weatherhead
Republic County HS
Superior Invite 2024
Round 2 (10 & 16)
144
01/05
W
F 2-0 1:56
W. Rayburn
Fillmore Central
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
144
01/05
W
F 4-1 3:09
P. Buckminster
Falls City
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
144
01/05
L
F 22-9 3:44
O. Weatherhead
Republic County
Tri County Duals
Round 8 (10 Team)
144
01/05
L
F 2-0 1:10
J. McFarland
Lakeview
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
144
01/05
W
F 4-1 1:47
C. Martin
Albany
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
144
01/05
W
F 3-2 1:44
C. Hauptman
Auburn
Tri County Duals
Round 6 (10 Team)
144
12/30
W
F 2-0 3:03
L. Lorence
Conestoga
Ord Holiday Dual Tournament
Finals (2 Team)
150
12/30
L
F 2-0 0:27
A. Frank
Wayne
Ord Holiday Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
150
12/30
L
F 2-0 0:51
B. Hund
Hershey
Ord Holiday Dual Tournament
Finals (2 Team)
144
12/30
W
F 3-9 2:33
A. Huggins
Northwest
Ord Holiday Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
144
12/16
L
F 7-0 3:10
C. Jasnoch
Ravenna
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
144
12/16
L
F 2-0 1:31
G. Rasser
Red Cloud/Blue Hill
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
144
12/16
L
F 4-1 1:44
J. Thomsen
St. Paul
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
144
12/15
L
F 5-0 1:10
A. Lopez
Lexington
Adams Central @ Lexington
Round 1
144
12/13
L
F 2-0 1:54
F. Leon
Fairbury
Adams Central @ Fairbury
Round 1
150
12/08
L
F 2-0 1:42
R. Landin
Holdrege
Holdrege @ Adams Central
Round 1
150
12/01
L
F 0-0 2:26
Z. Roach
Amherst
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 3 (32 Man)
144
12/01
L
F 12-1 3:30
A. Mayfield
Burwell
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
144
12/01
L
F 0-0 2:14
I. Davis
Central City
Central City @ Adams Central
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 4-0 1:46
Z. Bruegman
Millard West
Adams Central Invite
JV Round 3
JV138
02/03
L
F 0-0 1:20
H. Velasquez
Lexington
Adams Central Invite
JV Round 2
JV138
02/03
L
F 0-0 1:52
C. Laaker
Superior
Adams Central Invite
JV Round 1
JV138
02/01
W
MD 11-3
M. May
Holdrege
Adams Central @ Holdrege
Round 1
138
01/25
L
F 4-2 3:57
B. Briseno
Northwest
Adams Central @ Northwest
Round 1
138
01/21
L
F 3-0 1:52
T. Wind
Gothenburg
John Higgins JV
Round 3
138A
01/21
L
F 2-0 3:51
M. May
Holdrege
John Higgins JV
Round 2
138A
12/03
L
F 2-0 1:38
K. Carlson
Gothenburg
Cozad Invite
JV Semis, 3rd & 1st WB
138
12/03
L
F 2-3 1:38
N. Sikes
Holdrege
Cozad Invite
JV Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024