Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gio Kaplan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
AURORA
Aurora
Ohio Titan Red
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
F 7-4 3:44
J. Danko
Austintown-Fitch
Austintown Fitch D1 Sectionals 2024
Finals
144
02/24
L
MD 13-4
O. Pasek
Hoover
Austintown Fitch D1 Sectionals 2024
Round 5- Cons Semi
144
02/24
W
F 8-0 1:40
J. Frolo
Lakewood
Austintown Fitch D1 Sectionals 2024
Round 4
144
02/24
L
F 8-0 2:29
J. Nauer
Brecksville
Austintown Fitch D1 Sectionals 2024
Round 2
144
01/27
L
MD 8-0
E. Cunningham
Barberton
2024 Suburban League
Finals
144
01/27
W
F 11-0 4:32
A. David
Twinsburg
2024 Suburban League
Round 4 -Bracket
144
01/27
W
F 4-0 1:33
N. Wilson
Stow
2024 Suburban League
Round 2
144
01/27
L
F 2-0 0:14
M. Wasco
North Royalton
2024 Suburban League
Round 1
144
01/06
W
F 7-0 2:37
T. Brunner
Roosevelt
2024 Portage County HS Tournament
Rd 4
144 A
01/06
L
TF 16-0 3:36
C. Pruitt
Mogadore
2024 Portage County HS Tournament
Rd 3
144 A
01/06
L
DEC 11-9
D. Sommer
Garfield
2024 Portage County HS Tournament
Rd 2
144 A
01/06
W
F 7-0 2:46
J. Pudder
Ravenna
2024 Portage County HS Tournament
Rd 1
144 A
12/29
L
Replay
DEC 6-4 SV
J. Husczco
Lake Catholic
Brecksville Invitational Holiday Tourn
Round 5 - WB
144
12/29
L
Replay
MD 15-2
D. Zambounis
Brecksville-Broadview Hts.
Brecksville Invitational Holiday Tourn
Round 2 - Champ
144
12/09
W
F 6-2 0:52
J. Smith
HARRISON
2023 Lee`s Chicken Findlay Duals
Round 3 (4 Team)
144
12/09
L
DEC 8-5
A. Hopkins
NAPOLEON
2023 Lee`s Chicken Findlay Duals
Round 1 (4 Team)
144
12/09
L
DEC 4-3
L. Hughes
MIAMI EAST
2023 Lee`s Chicken Findlay Duals
Round 3 (3 Team)
144
12/09
W
F 2-0 0:32
A. Bowen
Findlay Blue
2023 Lee`s Chicken Findlay Duals
Round 2 (3 Team)
144
12/09
L
F 7-0 3:10
J. Cook
WAUSEON
2023 Lee`s Chicken Findlay Duals
Round 2 (4 Team)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
F 2-0 1:18
A. Smith
Intense Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
145
06/21
L
Replay
F 4-0 1:14
Z. Labryer
Brawlers YoungBucks
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 13-10 5:30
N. Nadeau
North River Mercenaries
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
145
06/21
L
Replay
F 4-1 1:12
F. Skaggs
STL Red
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 2-0 0:54
O. Petersen
SD White
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 4-2 0:56
A. Dye
Wrestling University
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
145
06/21
L
Replay
F 5-2 2:00
A. Buck
Camden Outsiders Socs
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
145
06/21
L
Replay
F 15-5 5:03
N. Jr
Nauman Yellow
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
145
06/21
L
Replay
DEC 14-9
E. Sanford
Hernando Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
145
02/25
W
Replay
F 7-8 2:53
D. McComb
Mass. Washington
Wadsworth D1 Sectionals 2023
5th Place
138
02/25
L
Replay
F 2-0 0:43
S. Roarty
Green
Wadsworth D1 Sectionals 2023
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/25
L
Replay
F 6-2 1:10
K. Jardine
Wadsworth
Wadsworth D1 Sectionals 2023
Quarters
138
12/03
L
Replay
F 3-2 2:25
I. Henneman
Clay (Oregon), OH
Solon Comet Classic 2022
3rd WB (32 Man)
150
12/03
W
Replay
DEC 9-8
L. Rogers
Medina Highland
Solon Comet Classic 2022
2nd Wrestleback (32 Man)
150
12/03
L
Replay
F 3-0 3:28
L. Koprowski
North Royalton
Solon Comet Classic 2022
Round 2 Champ (32 Man)
150
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 2:13
T. Sponseller
Brecksville
Mayfield JV Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
126 A
02/19
L
F 8-4 4:33
C. Hill
Uniontown Lake
Mayfield JV Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126 A
02/19
W
DEC 9-4
I. Borthwick
Kirtland
Mayfield JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126 A
02/19
W
F 2-0 2:39
B. Miller
Westlake
Mayfield JV Tournament
Round 1 (16 Man)
126 A
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022