Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Pilot Swab
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lakeshore
Lakeshore HS
MI
Michigan Grapplers
Michigan West
Michigan West WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
F 11-3 3:08
A. Koss
Portage Northern HS
St. Joseph Quad
Round 1
113
03/02
L
Replay
DEC 9-6
M. Lowry
St Joseph HS
MHSAA Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D2-106
03/02
W
Replay
DEC 7-2
J. Marvin
Lake Fenton HS
MHSAA Championships
3rd Wrestleback
D2-106
03/01
W
Replay
MD 11-2
H. Alsaadi
Melvindale HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D2-106
02/17
W
DEC 2-0
C. Brock
Harper Creek HS
MHSAA Regional 7-2
Placement Matches (8 Man)
106
02/17
W
F 9-3 3:20
M. Jeffrey
Fowlerville HS
MHSAA Regional 7-2
2nd Wrestleback (8 Man)
106
02/17
L
DEC 5-2
M. Lowry
St Joseph HS
MHSAA Regional 7-2
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/17
W
F 7-0 3:49
C. Beckel
Chelsea HS
MHSAA Regional 7-2
Quarterfinals (8 Man)
106
02/10
W
F 2-2 4:53
C. Brock
Harper Creek HS
MHSAA District 13-2
Placement
106
02/10
W
DEC 9-7
B. Morrill
Three Rivers HS
MHSAA District 13-2
Cons. Semis (16 and 32 Man)
106
02/10
L
MD 14-2
S. Stephenson
Vicksburg HS
MHSAA District 13-2
Round 4 (16 and 32 Man)
106
02/10
W
TF 17-1 5:57
F. Banister
Northwest HS
MHSAA District 13-2
Round 3 (16 and 32 Man)
106
02/10
W
F 2-0 1:04
X. Pettigrew
Charlotte HS
MHSAA District 13-2
Round 2 (16 and 32 Man)
106
02/08
W
F 2-0 1:56
K. Leclear
St Joseph HS
MHSAA Team District 149-2
Round 1
106
02/03
W
MD 13-0
O. Walraven
Mattawan HS
SMAC Conference Championship 2024
Placement Matches (8 Man)
106
02/03
W
F 5-1 3:06
D. Allen-Wormack
Loy Norrix HS
SMAC Conference Championship 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/27
L
DEC 8-5
M. Lowry
St. Joseph
Greater Berrien County Invitational
Placement (16 Man)
106
01/27
W
F 2-0 1:03
D. Flowers
Cassopolis
Greater Berrien County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/27
W
TF 17-0 5:03
K. Teske
Paw Paw
Greater Berrien County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/24
L
DEC 10-5
D. Putman
Mattawan HS
Mattawan SMAC Quad Varsity
Round 1
113
01/10
W
F 8-0 4:00
L. Bontrager
Gull Lake HS
Lakeshore Quad
Round 1
106
01/06
W
F 9-0 2:43
B. VanWieren
Hamilton HS
Falcon Invite
1st
106A
01/06
W
F 2-0 1:06
S. Meekhof
Allendale HS
Falcon Invite
Round 4
106A
01/06
W
F 10-0 3:11
A. Poll
Tri County Area HS
Falcon Invite
Round 2
106A
12/07
W
F 4-0 0:15
C. Cross
Greenville HS
Gull Lake Quad
Round 1
106
10/01
L
MD 12-0
R. Ruiz
Gladiator Wrestling
2023 Grappler Fall Classic
quarters
105
10/01
W
Replay
F 8-2 3:59
H. Taff
Wrestling Factory
2023 Grappler Fall Classic
wb b
105
10/01
W
Replay
DEC 8-4
G. Majcher
Yale
2023 Grappler Fall Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
105
10/01
L
Replay
MD 8-0
S. Rochon
RT Elite
2023 Grappler Fall Classic
champ rd1
105
10/01
W
Replay
DEC 3-2 SV
J. Marvin
Lake Fenton
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
105
09/17
L
Replay
F 2-0 0:33
W. Soto
Mat Assassins
Ultimate Club Duals
3rd Place
103 lbs
09/17
L
TF 17-1 4:58
P. Hoven
Team Alien UFO
Ultimate Club Duals
Semi-Finals
103 lbs
09/17
L
Replay
MD 12-1
G. MARTIN
Virginia Team Predator
Ultimate Club Duals
Quarter-Finals
103 lbs
09/16
W
Replay
F 7-1 1:34
J. Scanlan
Bethlehem Catholic
Ultimate Club Duals
RR Rnd 5
103 lbs
09/16
W
Replay
F 7-1 0:00
L. Wolford
Ohio Titan
Ultimate Club Duals
RR Rnd 4
103 lbs
09/16
L
Replay
F 4-2 3:01
R. Correal
NJ Black and Yellow
Ultimate Club Duals
RR Rnd 3
103 lbs
09/16
L
Replay
DEC 9-2
K. Davis
Meatballs
Ultimate Club Duals
RR Rnd 2
103 lbs
09/16
L
Replay
TF 16-1 2:28
W. Soto
Mat Assassins
Ultimate Club Duals
RR Rnd 1
103 lbs
09/10
L
Replay
MD 8-0
C. Underwood
Lawrence North
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Champ & WB (128 Man)
109
09/10
L
Replay
MD 15-5
J. Thrasher
Center Grove
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2 - Champ & WB (128 Man)
109
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/21
L
Replay
TF 10-1 2:56
L. Webber
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 8 SF
88
05/21
W
Replay
DEC 9-4
L. Webber
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 6 QF
88
05/21
L
Replay
TF 12-3 2:25
L. Webber
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 4
88
12/29
L
Replay
F 2-0 1:04
D. Quinn
Simmons Academy of Wrestling
Christmas Sparty Individual
1st & 3rd (16 Man)
90
12/29
W
Replay
MD 14-3
J. Harding
Simmons Academy of Wrestling
Christmas Sparty Individual
4th Wrestleback (16 Man)
90
12/29
W
Replay
F 5-0 1:29
C. Haslett
Pack Elite
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
12/29
W
Replay
F 2-0 1:13
J. Wertenberger
Dundee MI
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
90
12/29
W
Replay
DEC 8-3
T. Stone
Bolingbrook Jr Raiders
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
12/29
L
Replay
TF 19-4 3:00
D. Rosenbarger
Contenders Wrestling Academy
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
90
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024