Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Beck
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Abington Heights
Fighting Squirrels
Fighting squirrels
Meridian
Meridian 1
Meridian B
Meridian Middle School
Victory
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
DEC 9-3
J. Arausa
208 Badgers
2024 Idaho Open
2nd Place Match (16 Man)
120
03/03
W
Replay
DEC 5-2
A. Martin
Middleton Wrestling Club
2024 Idaho Open
Placement Matches (16 Man)
120
03/03
W
Replay
F 9-1 3:13
B. Reinke
N/a
2024 Idaho Open
4th Wrestleback (16 Man)
120
03/03
L
DEC 6-0
C. Hinkelmann
Silver Valley
2024 Idaho Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
03/03
W
Replay
F 5-3 2:52
A. Martin
Middleton Wrestling Club
2024 Idaho Open
Round 1 (16 Man)
120
02/23
L
Replay
DEC 2-1
I. Cortez
Rocky Mountain
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
5A 113
02/23
L
Replay
MD 12-2
V. Contreras
Nampa
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
5A 113
02/18
W
DEC 4-2
K. Scartelli
Wallenpaupack Area Hs
District 2 JV District Championships
Championship Finals
114
02/18
W
F 9-1 2:39
M. Appel
Wyoming Area
District 2 JV District Championships
Semi-Finals
114
02/14
W
F 6-2 3:58
J. Jeppsen
Centennial
IHSAA 5A - District III
5th Place
113
02/14
L
DEC 7-0
C. Segali
Middleton
IHSAA 5A - District III
Cons Semis
113
02/13
W
F 7-3 4:48
S. Jensen
Timberline
IHSAA 5A - District III
Consolation Rnd 4
113
02/13
L
F 9-1 3:36
V. Contreras
Nampa
IHSAA 5A - District III
Quarters and Cons Rnd 3
113
02/13
W
F 9-0 3:40
M. Ellis
Boise
IHSAA 5A - District III
Champ Round 2 & Cons Rnd 1
113
02/08
W
F 2-0 1:17
I. Hernandez
Nampa
Meridian @ Nampa
Round 1
113
02/04
L
F 0-0 1:47
D. Gouldthorpe
Delaware Valley Hs
Delaware Valley Hs vs. Abington Heights
Round 1
114
02/01
L
F 0-0 1:08
C. Lagier
West Scranton Hs
West Scranton Hs vs. Abington Heights
Round 1
114
02/01
W
DEC 10-8
D. Gouldthorpe
Delaware Valley Hs
Delaware Valley Hs vs. Abington Heights
Round 1
114
02/01
W
F 2-0 1:22
K. Limani
Kuna
Meridian @ Kuna
Round 1
113
01/27
L
F 0-0 0:51
N. Filipos
Wyoming Seminary
Wyoming Seminary @ Abington Heights
Round 1
114
01/27
W
F 2-0 0:58
A. Matthew
Meridian B
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
5th Place
113
01/27
W
DEC 4-3
D. Garcia
Meridian B
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
Con Semi
113
01/27
W
TF 15-0 2:50
D. Hoskovec
Boise
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
16 con #2, 8#1
113
01/27
L
MD 17-5
B. Ethington
New Plymouth
R.D. Brown Men`s Memorial Invitational
Quarters
113
01/26
W
F 2-2 1:31
H. Clint
Timberline
Timberline @ Meridian
Round 1
113
01/24
W
F 4-1 0:56
B. Harris
Mountain View
Mountain View @ Meridian
Round 1
113
01/22
W
DEC 5-4
A. Bialasiewicz
Stroudsburg Hs
CoalCracker Invitational 2024 - Boys JV
R7 (Finals)
116
01/21
W
F 2-3 1:52
W. Weaver
St Josephs Preparatory HS, PA
CoalCracker Invitational 2024 - Boys JV
R7 (Ch Semi Cons Rnd of 4)
116
01/21
W
F 5-0 1:41
D. McCoy
Palmerton Area HS
CoalCracker Invitational 2024 - Boys JV
R6 (Cons Rnd of 8-2)
116
01/21
W
FOR 0-0
F. (scratch)
Central Dauphin Hs
CoalCracker Invitational 2024 - Boys JV
R5 (Ch Qtrs Cons Rnd of 8)
116
01/21
W
F 2-0 0:44
N. Shingara
Central Dauphin Hs
CoalCracker Invitational 2024 - Boys JV
R4 (Cons Rnd of 16-2)
116
01/21
L
DEC 7-3
W. Weaver
St Josephs Preparatory HS, PA
CoalCracker Invitational 2024 - Boys JV
R3 (Ch Rnd of 16 Cons Rnd of 16)
116
01/20
L
DEC 7-5
K. Gomez
Lowry
2024 Skyview Duals
Round 4 (6 Team)
113
01/20
W
F 2-0 0:41
L. Butler
Nyssa
2024 Skyview Duals
Finals (2 Team)
113
01/20
L
F 4-4 1:36
B. Gulzow
La Grande
2024 Skyview Duals
Round 3 (6 Team)
113
01/20
W
F 4-2 3:47
M. Palmer
Vallivue
2024 Skyview Duals
Round 2 (6 Team)
113
01/06
L
Replay
F 2-0 3:19
E. Schwecke
Moscow
2024 Rollie Lane Invitational
Ch Rnd3 64 Cons 3 64 Ch 2 32 Cons 1 32
113
01/05
W
Replay
DEC 5-3
K. Davis
Redmond
2024 Rollie Lane Invitational
Cons Rnd 2
113
01/05
L
Replay
DEC 9-2
K. Richardson
Burns
2024 Rollie Lane Invitational
Ch Rnd 1 32 Rnd 2 64 Cons Rnd 1 64 Ch Rnd 1 16
113
01/05
W
Replay
F 3-2 2:47
E. Schmidt
Mountain View
2024 Rollie Lane Invitational
Champ Rnd 1
113
12/28
L
F 9-3 2:30
A. Hill
Mid Valley Secondary Center
Jim Thorpe Christmas Tournament 2023
Round 7 - 6th Consi
114
12/28
W
F 4-0 2:18
C. Mayorga
Berwick Area Hs
Jim Thorpe Christmas Tournament 2023
Round 6 - Quarters & 5th Consi
114
12/27
W
F 2-0 0:15
N. Timko
Mahanoy Area Hs
Jim Thorpe Christmas Tournament 2023
Round 5 - 4th Consi
114
12/27
L
F 11-0 2:50
I. Harvey
Wyalusing Valley Area Hs
Jim Thorpe Christmas Tournament 2023
Round 2 - 32 man & 1st Consi
114
12/21
L
TF 18-3 4:40
C. Labukas
Scranton Hs
Abington Heights @ Scranton Hs
Round 1
127
12/15
L
Replay
DEC 6-2
C. Jensen
Rocky Mountain
2023 Dollamur Reno Tournament of Champions
Consi of 32 #2
113 lbs
12/15
L
Replay
MD 12-3
J. Ortega
Grandview
2023 Dollamur Reno Tournament of Champions
Round of 64
113 lbs
12/01
W
DEC 10-7
C. Christensen
Eagle
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 3 (6 Team)
113
12/01
W
MD 13-5
J. Jeppsen
Centennial
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 1 (4 Team)
113
12/01
W
F 2-0 0:20
D. Madalena
Battle Mountain
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 5 (6 Team)
113
12/01
L
F 2-0 1:55
C. Jensen
Rocky Mtn
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 3 (4 Team)
113
12/01
W
F 4-1 2:32
C. Montero
Borah
2023 Donnelley Duals at Capital
Round 1 (6 Team)
113
10/21
L
Replay
F 8-2 2:27
C. Evans
Sanderson Wrestling Academy
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
3rd Place
109 lbs
10/21
W
Replay
DEC 8-6 SV
T. Guillen
Fighting Squirrels Wrestling Club
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
Consi-Semis
109 lbs
10/21
L
Replay
F 10-0 1:55
S. Anderson
Sublime Wrestling Academy
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
RR Rnd 3
113 lbs
10/21
L
Replay
F 2-0 1:03
R. Pyne
J.e.t.
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
RR Rnd 2
113 lbs
10/21
L
Replay
F 4-0 3:58
P. Dahl
Millard Wrestling Club
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
Semi-Finals
109 lbs
10/21
L
Replay
DEC 10-5
C. Scott
Rigby Wrestling
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
RR Rnd 1
113 lbs
10/21
W
Replay
DEC 7-6
C. Evans
Sanderson Wrestling Academy
RMN Events - Cosmic Pocatello Punisher
Quarter-Finals
109 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
L
FOR 0-0
F. Davis
Suples
North Junior High - Greco
Finals (2 Man)
100-111
04/08
W
TF 18-8 3:32
K. Bitoni
Suples
North Junior High - Greco
Finals (2 Man)
99-100
04/08
W
F 2-0 0:21
R. Muchow
Suples
North Junior High - Greco
Finals (2 Man)
98-100
03/18
L
F 12-0 4:04
B. Arredondo
Legacy Elite Wrestling Club
Cradle for the Cure 2023
Round 4
101
03/18
W
MD 14-4
A. Matthew
Fighting Squirrels
Cradle for the Cure 2023
Round 3
101
03/18
L
F 4-0 2:50
A. Vargas
COWA
Cradle for the Cure 2023
Round 2
101
02/11
L
F 4-2 2:02
G. Sanchez
Legacy Wrestling Academy
Idaho Folkstyle State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
95
02/11
W
DEC 11-4
W. Baler
Teton Wrestling Club
Idaho Folkstyle State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
95
02/11
L
DEC 7-0
B. Arredondo
Caldwell Wrestling Club
Idaho Folkstyle State Championships
Round 1 (16 Man)
95
02/06
W
F 2-0 0:20
W. Metcalf
Payette Wrestling Club
Idaway Cougar Clash 2023
Round 5 (5 Man)
101
02/06
W
F 2-0 0:44
S. Babbitt
Lil Mavs wrestling
Idaway Cougar Clash 2023
Round 4
101
02/06
L
DEC 14-7
P. Swan
---
Idaway Cougar Clash 2023
Round 3
101
02/05
W
DEC 8-5
L. Roberts
Fighting squirrels
Idaway Cougar Clash 2023
Round 1
101
01/28
L
F 9-0 2:27
L. Vaughn
Fruitland
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 6
101
01/28
W
DEC 13-11
G. Tracy
Raft River Wrestling
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 5
101
01/28
W
F 5-0 0:18
W. Clark
Brother`s of Steel
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 4
101
01/28
L
DEC 10-6
C. Spaletta
Team Sublime
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 2
101
12/17
L
Replay
F 9-0 3:12
C. Kuntz
Southern Idaho Wrestling Club
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 10
100
12/17
W
Replay
DEC 6-2
B. Harker
Irving Middle School
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 9
100
12/17
W
Replay
F 2-0 0:15
C. Newby
Grace Jr High
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 8
100
12/17
W
Replay
F 2-0 0:37
R. Andreason
Legacy Wrestling Academy
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 7
100
12/17
L
Replay
F 8-0 2:10
J. Robinson
East Minico Middle School
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 6
100
12/17
W
Replay
DEC 6-4 SV
C. Christensen
All In Wrestling Academy
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 4
100
12/17
W
Replay
DEC 8-5
C. Newby
Grace Jr High
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 2
100
11/19
L
DEC 12-5
M. Mulrony
Adrian
2022 Treasure Valley Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
100
11/19
W
F 4-0 2:56
L. Roberts
Meridian
2022 Treasure Valley Championships
4th Wrestleback (32 Man)
100
11/19
W
DEC 6-4
W. Clark
Emmett
2022 Treasure Valley Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
100
11/19
W
F 4-5 0:56
R. Andreason
Star
2022 Treasure Valley Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
100
11/18
L
F 2-0 0:43
A. Caywood
Lonestar
2022 Treasure Valley Championships
Round 1 (32 Man)
100
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020