Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kody Dudgeon
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 4-2
L. Johnson
---
WIAA D2 Reg. 2- Saint Croix Central
2nd Place Match (8 Man)
152
02/11
L
DEC 9-4
S. Peters
Chetek-Weyer./Prairie Farm
WIAA D2 Reg. 2- Saint Croix Central
1st, 3rd, 5th (8 Man)
152
02/11
W
DEC 4-2
A. Anez
---
WIAA D2 Reg. 2- Saint Croix Central
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
02/04
L
DEC 6-2
L. Melstrom
Ellsworth
2017 Middle Border Conference Tournament
1st & 2nd Place
152
02/04
W
DEC 7-0
D. Wachter
New Richmond
2017 Middle Border Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
152
02/04
W
F 8-0 2:38
L. Knapton
Saint Croix Central
2017 Middle Border Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
152
02/03
W
DEC 4-1
N. Fehlen
New Richmond
New Richmond @ Amery
Round 1
160
01/27
W
F 0-0 0:58
T. Lee
Baldwin-Woodville
Amery @ Baldwin-Woodville
Round 1
160
01/22
W
DEC 7-0
J. Knutson
Chetek-Weyerhaeuser/Praire Farm
2017 St. Croix Falls Wrestling Classic
1st and 3rd Place Round
160
01/21
L
TF 18-1
B. Schlough
---
2017 St. Croix Falls Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/21
W
DEC 5-0
C. Cicha
Hudson
2017 St. Croix Falls Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/15
W
MD 10-0
R. Bontekoe
Shell Lake
2017 Ladysmith Invitational
Placement
160
01/14
W
F 4-1 2:25
E. Luksich
Prescott
2017 Ladysmith Invitational
Semis & WB (16 Man)
160
01/14
L
MD 14-1
N. Morse
---
2017 Ladysmith Invitational
Quarters & WB (16 Man)
160
01/14
W
F 2-0 0:51
N. Roffers
Reedsville
2017 Ladysmith Invitational
Round 1 (16 Man)
160
01/06
W
F 6-5 5:07
C. Burton
---
Saint Croix Central @ Amery
Round 1
160
12/16
W
DEC 9-2
A. Fox
Osceola
Amery @ Osceola
Round 1
160
12/09
L
MD 11-2
A. Lantz
Ellsworth
Amery @ Ellsworth
Round 1
160
12/03
L
DEC 7-6
M. Puttbrese
Cambridge-Isanti
Chisago Lakes Duals
Finals (2 Team)
160
12/03
L
DEC 1-0
R. Stenson
Chisago Lakes
Chisago Lakes Duals
Finals (2 Team)
160
12/03
W
F 9-2 5:11
H. Hawes
Grand Rapids
Chisago Lakes Duals
Finals (2 Team)
160
12/03
W
DEC 4-1
C. Vericheck
Hibbing
Chisago Lakes Duals
Finals (2 Team)
160
12/02
W
TF 15-0 6:00
E. Luksich
Prescott
Prescott @ Amery
Round 1
160
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 0-0 0:25
D. Gartmann
Baldwin-Woodville
Baldwin-Woodville @ Amery
Round 1
138
02/01
W
F 0-0 3:38
N. Bushinger
---
Somerset @ Amery
Round 1
138
01/16
W
DEC 2-0
N. Moore
Maple River
Eastview Lightning Invitational
Placing Rounds
138
01/16
L
DEC 7-3
D. Lodge
---
Eastview Lightning Invitational
WB Semis
138
01/16
W
DEC 6-0
J. Backlund
---
Eastview Lightning Invitational
Semis and WB Quarters
138
01/16
W
DEC 2-1 TB1
D. Couri
Wayzata
Eastview Lightning Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/16
L
DEC 7-3
D. Lodge
---
Eastview Lightning Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/09
L
F 0-0 3:53
C. Melton
---
New Richmond Invitational
Varsity Round 5
138
01/09
W
DEC 7-0
N. Bushinger
---
New Richmond Invitational
Varsity Round 4
138
01/09
L
DEC 5-0
J. Wood
---
New Richmond Invitational
Varsity Round 3
138
01/09
L
F 2-0 1:30
S. LEAVENS
---
New Richmond Invitational
Varsity Round 2
138
01/09
W
F 10-1 2:55
G. Paulzine
Clear Lake
New Richmond Invitational
Varsity Round 1
138
12/19
L
DEC 11-5
I. Lahr
Holmen
All Force Minnesota Christmas tournament
Consolation Round 2
138
12/18
W
DEC 7-3
F. Madimba
Coon Rapids
All Force Minnesota Christmas tournament
Consolation Round 1
138
12/18
L
F 4-0 1:05
T. Nein
Bismarck
All Force Minnesota Christmas tournament
Round 1 (32 Man)
138
12/18
W
DEC 4-1
L. Smith
---
Amery @ Saint Croix Central
Round 1
138
12/14
L
DEC 6-4
N. Abernathy
Osceola
Osceola @ Amery
Round 1
138
12/13
L
DEC 3-1
E. Sinda
Muskego
BATTLE ON THE BAY 2015
Championship
138
12/12
W
MD 8-0
J. Shefchik
Denmark
BATTLE ON THE BAY 2015
Round 5 (24 Man)
138
12/12
W
F 9-1 3:51
K. Staron
Menomonee Falls
BATTLE ON THE BAY 2015
Round 4 (24 Man)
138
12/12
W
F 12-1 5:08
D. Muller
Pewaukee
BATTLE ON THE BAY 2015
Round 2 (24 Man)
138
12/12
L
F 14-3 1:51
N. Smith
---
BATTLE ON THE BAY 2015
Round 1 (24 Man)
138
12/05
L
MD 9-1
A. Sistrunk
Chisago Lakes
Chisago Lakes Triangular
Champ. Round 1
138
12/05
L
F 16-2 5:25
M. Fuenffinger
---
Hibbing @ Amery
Round 1
138
12/04
L
F 0-0 1:34
C. Skelton
Ellsworth
Ellsworth @ Amery
Round 1
138
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
F 8-0 1:43
A. Baranowski
---
WI Challenge Series Finals
Round 4 -Semis & WB
132
01/24
W
DEC 5-2
R. Winchel
---
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
132
01/24
L
F 2-0 1:43
D. Williamson
Beloit Turner
WI Challenge Series Finals
Round 1
132
01/10
L
DEC 5-1
B. Watnemoe
Eau Claire North
WI Challenge Series EauClaire North Qual
Round 7 Placement Matches
132
01/10
W
DEC 5-0
A. Deaton
---
WI Challenge Series EauClaire North Qual
Round 6 Semi and WB
132
01/10
W
DEC 5-3
M. Narges
---
WI Challenge Series EauClaire North Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
132
01/10
W
F 4-0 0:57
T. Keader
River Falls
WI Challenge Series EauClaire North Qual
Round 2 - Premlinary and WB
132
12/13
L
DEC 9-4
B. Danner
---
BATTLE ON THE BAY 2014
Round 6
126
12/13
W
DEC 9-2
D. Peterson
---
BATTLE ON THE BAY 2014
Round 5 (24 Man)
126
12/13
L
F 7-0 4:49
J. VandeHei
---
BATTLE ON THE BAY 2014
Round 4 (24 Man)
126
12/13
W
F 2-0 1:55
Z. Mitchell
---
BATTLE ON THE BAY 2014
Round 2 (24 Man)
126
12/13
L
F 11-2 3:45
N. Smith
Mukwonago
BATTLE ON THE BAY 2014
Round 1 (24 Man)
126
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
W
F 4-1 2:56
M. Murray
Brookfield Central
2013 Dells Duals JV Individual Tourney
Round 3
127-128
12/14
W
TF 15-0 3:53
J. Besler
---
2013 Dells Duals JV Individual Tourney
Round 2
127-128
12/14
W
MD 11-1
K. Herndon
Benilde St Margaret
2013 Dells Duals JV Individual Tourney
Round 1
127-128
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024