Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caden Davis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 17-3 4:46
E. Ramirez
Buffalo
WHSAA 3A East Regional
QF w/cons
126
02/17
L
Replay
F 2-0 1:03
T. Schneider
Newcastle/Upton
WHSAA 3A East Regional
Round 1 (16 Man)
126
02/03
L
F 7-0 0:45
B. Smith
Burns/Pine Bluffs
Wheatland VS Burns/Pinebluffs
Round 1
126
01/27
L
Replay
F 2-0 0:57
M. Patterson
Star Valley
2023 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Rd 3 Cons Only
126
01/27
L
Replay
F 2-0 0:37
T. Parry
Star Valley
2023 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 2
126
01/21
W
F 2-0 1:24
K. Maas
Glenrock
Dylan Humes Memorial Mixer - SC
Round 2
SC 126B
01/21
W
DEC 6-4 SV
J. Hawn
Thunder Basin High School
Dylan Humes Memorial Mixer - SC
Round 1
SC 126B
01/21
L
F 8-0 0:50
M. Christenson
Lovell
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 6.1
126
01/20
W
FOR 0-0
T. Jolley
Rocky Mountain
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 5
126
01/20
L
F 2-0 0:31
S. Larson
Newcastle/Upton
2023 Dylan Humes Memorial Mixer - Varsity Boys
Round 2
126
01/18
W
DEC 15-10
N. Smith
Douglas
Wheatland vs. Douglas
Round 1
126
01/17
L
F 2-0 0:57
R. Grubbs
Torrington
Wheatland @ Torrington
Round 1
126
01/13
L
F 10-0 5:39
J. Irwin
Rifle
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
132
01/13
L
F 14-1 2:19
J. Hammer
Pinedale
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
132
01/13
L
F 2-0 1:00
A. Ramirez
Buffalo
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
132
01/13
L
F 6-0 2:22
D. Sharp
Uintah
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
132
01/13
L
F 15-2 2:20
B. Fletcher
Rock Springs
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
132
01/13
W
F 7-1 2:44
B. Timothy
Uintah 2
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
132
01/13
L
F 4-0 0:40
E. (GR)
Renegades
2023 Thoman-Jackman Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
132
01/06
L
Replay
DEC 8-2
F. Smith
Campbell County
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 3 2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/06
L
Replay
F 2-0 0:41
S. Larson
Newcastle/Upton
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 1 (32 Man)
126
12/10
L
Replay
F 10-0 1:36
L. Stephens
Ogallala
Charlie Lake - Varsity 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/10
L
Replay
TF 19-3 3:48
T. Vigil
Central
Charlie Lake - Varsity 2022
Round 1 (16 Man)
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
F 4-0 0:19
C. Morrison
Star Valley
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
3A-113
02/25
W
Replay
F 3-7 2:09
D. Casdorph
Worland
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-113
02/25
W
Replay
F 2-2 2:39
K. Miller
Newcastle/Upton
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
3A-113
02/25
L
Replay
F 7-0 1:54
E. Hernandez
Riverton
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-113
02/18
W
F 7-0 1:29
H. Haskins
Douglas
WHSAA 3A East Regional
3rd Place
113
02/18
W
F 10-0 3:38
T. Moe
Buffalo
WHSAA 3A East Regional
Consi Semis
113
02/18
L
F 2-0 0:31
K. Swain
Worland
WHSAA 3A East Regional
Semis
113
02/18
W
F 2-2 2:47
K. Miller
Newcastle/Upton
WHSAA 3A East Regional
Quarters and WB1
113
01/28
L
Replay
F 5-0 1:42
S. Childers
Powell
2022 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
113
01/28
W
Replay
F 2-0 0:53
G. Bentley
Cheyenne East
2022 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 2 64-man
113
01/28
L
Replay
TF 16-0 3:14
C. Brown
Big Piney
2022 Ron Thon Memorial JV
Round 1/2 (64 Man)
113
01/07
L
Replay
F 9-0 1:36
B. Johnson
---
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/07
L
Replay
F 4-0 1:31
W. Ward
Thermopolis
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/18
L
F 5-0 1:00
R. Houk
Mitchell
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Semis
113
12/18
L
F 2-0 0:38
T. Hughson
Mitchell
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Qtrs
113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022