Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
taylor Alcorn
Results
High School Results
High School
High School
Other
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
MD 10-1
H. Hornby
Palmyra
2016 NSAA State Championships
3rd and 5th Place
D220
02/20
W
F 2-1 2:41
J. Sahulka
Weeping Water
2016 NSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D220
02/20
W
F 4-2 1:42
S. Wentworth
West Holt
2016 NSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
D220
02/19
W
DEC 9-2
G. Vanengen
Freeman
2016 NSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D220
02/19
L
DEC 5-0
T. Gideon
Burwell
2016 NSAA State Championships
Quarterfinals
D220
02/19
W
MD 9-1
P. Cure
---
2016 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
D220
02/13
L
F 8-6 3:28
R. Muench
Sutherland
NSAA - Class D - District 4
1st & 3rd (16 Man)
220
02/13
W
F 2-0 0:19
T. Isom
Hemingford
NSAA - Class D - District 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
02/13
W
F 5-0 0:54
J. Bruscoe
Hitchcock County
NSAA - Class D - District 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
02/06
W
F 2-0 0:30
W. Hooton
Mitchell
Southeast Team Duals
Round 1 (16 Team)
220
02/06
W
F 2-0 0:13
C. Smith
Southeast
Southeast Team Duals
Round 3 (16 Team)
220
02/06
W
F 5-0 3:37
A. Duncan
Gering
Southeast Team Duals
Round 2 (16 Team)
285
01/23
L
DEC 5-2
Z. Taylor
---
Chadron Invitational Wrestling 2016
Placement Matches (32 Man)
220
01/23
W
DEC 6-5
M. Gonzales
---
Chadron Invitational Wrestling 2016
Semis & 5th WB (32 Man)
220
01/23
W
F 2-0 2:25
B. Cole
Ogallala
Chadron Invitational Wrestling 2016
Quarters & 3rd WB (32 Man)
220
01/17
W
F 5-9 3:39
J. Nelson
Bennett County High School
Bennett County Invite
1st & 3rd (16 Man)
220
01/16
W
F 2-0 0:48
C. McManigal
Lyman
Bennett County Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/09
L
F 5-3 3:00
R. Muench
Sutherland
Garden County Invite
Round 6
220
01/09
W
F 11-0 2:54
T. Franklin
Bridgeport
Garden County Invite
Round 4
220
12/20
L
DEC 6-3
A. Voss
Douglas
Hot Springs Holiday Extravaganza
Placement Matches (32 Man)
220
12/19
W
MD 12-2
D. Spencer
---
Hot Springs Holiday Extravaganza
Semis & 5th WB (32 Man)
220
12/18
W
F 2-0 1:10
J. Fouberg
Wessington Springs-Woonsocket
Hot Springs Holiday Extravaganza
Quarters & 3rd WB (32 Man)
220
12/05
W
F 2-0 1:31
T. Isom
Hemingford
Crawford Invitational 2015
Round 4
220
12/04
W
F 2-0 1:42
T. Isom
Hemingford
Crawford Invitational 2015
Round 2
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024