May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cameron Emam
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Tuscarora
Tuscarora High School
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/13
L
DEF 0-0
E. Drake
Broad Run
Tuscarora @ Broad Run
Round 1
182
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
DEC 6-1
Y. Gheyaszada
Rock Ridge
2019 VHSL Class 5 Region C
Placement Matches (8 Man)
182
02/09
W
F 11-5 4:46
E. Drake
Broad Run
2019 VHSL Class 5 Region C
2nd Wrestleback (8 Man)
182
02/09
L
F 3-3 3:25
N. Williams
John Champe
2019 VHSL Class 5 Region C
Semis & 1st WB (8 Man)
182
02/09
W
F 5-0 2:32
A. Schatz
Robert E. Lee
2019 VHSL Class 5 Region C
Quarterfinals (8 Man)
182
02/03
L
F 4-5 4:04
Y. Gheyaszada
Rock Ridge
Potomac District 2019
Placement Matches (8 Man)
182
02/02
W
F 9-0 3:36
W. Green
Stone Bridge
Potomac District 2019
2nd Wrestleback (8 Man)
182
02/02
L
MD 9-1
J. Karry
Freedom (South Riding)
Potomac District 2019
Semis & 1st WB (8 Man)
182
02/02
W
F 6-2 1:44
W. Shepard
Briar Woods
Potomac District 2019
Quarterfinals (8 Man)
182
01/19
L
FOR 0-0
T. Ward
Spring Mills HS
Judges Invitational 2019
Placement Matches (16 Man)
182
01/19
L
DEC 3-2
J. King
James Wood
Judges Invitational 2019
Round 4 (16 Man)
182
01/19
W
FOR 0-0
R. Liston
Woodgrove
Judges Invitational 2019
Round 3 (16 Man)
182
01/05
L
FOR 0-0
S. Garver
Sherando
2019 Mayhem at Millbrook
Round 6 (12 Man)
182
01/05
L
DEC 6-1
N. Williams
John Champe
2019 Mayhem at Millbrook
Round 5 (12 Man)
182
01/05
L
F 7-7 4:51
J. Winans
Millbrook
2019 Mayhem at Millbrook
Round 4 (12 Man)
182
01/05
W
F 2-2 4:22
R. Garrison
Broadway
2019 Mayhem at Millbrook
Round 3 (12 Man)
182
01/05
W
MD 12-4
R. Liston
Woodgrove
2019 Mayhem at Millbrook
Round 2 (12 Man)
182
01/03
L
MD 13-5
N. Williams
John Champe
John Champe @ Tuscarora
Round 1
182
12/26
W
MD 11-2
A. Pfalmer
Riverside
JV @ Loudoun Valley
Champ. Round 1
170
12/22
L
DEC 9-5
I. Aiken
Spotsylvania High School
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Placement Matches (16 Man)
182
12/22
L
DEC 9-5
I. Aiken
Spotsylvania High School
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Placement Matches (16 Man)
182
12/22
L
MD 13-3
J. Karry
Freedom South RIding High School
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Consolations Semifinals(16 Man)
182
12/22
L
MD 13-3
J. Karry
Freedom South RIding High School
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Consolations Semifinals(16 Man)
182
12/22
L
DEC 4-2
K. Alberts
Louisa County High School
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Semi FInals
182
12/22
L
DEC 4-2
K. Alberts
Louisa County High School
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Semi FInals
182
12/22
W
F 5-1 4:35
J. Davis
Musselman High School (WV)
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Quarterfianls(16 Man)
182
12/22
W
F 5-1 4:35
J. Davis
Musselman High School (WV)
Stephen Altorfer Memorial Tournament
Quarterfianls(16 Man)
182
12/07
L
DEC 5-0
N. Stoneberger
Warren County
Andrew Kenney Duals
Quarters & WB (16 Team)
182
12/07
W
F 0-0 0:20
Z. Comi
Riverside
Andrew Kenney Duals
Champ Round 1 (16 Team)
195
12/07
W
MD 13-4
A. Sotelo
Skyline
Andrew Kenney Duals
Semis & WB (16 Team)
182
12/07
L
F 0-0 3:55
J. Hobbs
---
Andrew Kenney Duals
Round 1 (4 Team)
182
12/07
W
DEC 5-2
S. Garver
Sherando
Andrew Kenney Duals
Round 3 (4 Team)
182
12/07
W
F 0-0 2:53
C. Jung
Oakton
Andrew Kenney Duals
Round 2 (4 Team)
182
12/03
W
DEC 10-6
J. Menjivar
John Handley
Tuscarora Duals
Champ. Round 1
182
12/01
L
DEC 6-5
J. Suriano
Colgan
Tuscarora Duals
Champ. Round 1
182
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020