Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaden Olson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2018-2019
Team Name
Milpitas
Princeton
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
FOR 0-0
W. Kron
Carlmont
2024 CCS Northern Regionals Boys
Round 2
175
02/10
L
FOR 0-0
S. Buono
Serra
2024 CCS Northern Regionals Boys
Round 1
175
02/03
L
FOR 0-0
Y. Gadelrab
Lynbrook
2024 SCVAL Finals
3rd
Boys 175
02/03
W
F 5-2 4:08
J. Cunningham
Mt. View
2024 SCVAL Finals
Saturday Round 5
Boys 175
02/03
L
DEC 3-1
S. Cornelius
Los Gatos
2024 SCVAL Finals
Saturday Round 2
Boys 175
01/27
W
MD 9-0
M. Overbeck-Chilcoat
James Logan High School
2024 Boys JV North Coast Championships
First (16 Man)
192
01/27
W
F 2-0 0:46
J. Callan
Las Lomas
2024 Boys JV North Coast Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
192
01/27
W
F 2-0 0:53
L. Calderon
Castro Valley
2024 Boys JV North Coast Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
192
01/27
W
F 2-0 0:41
S. Jr
Deer Valley
2024 Boys JV North Coast Championships
Round 1 (16 Man)
192
12/02
W
DEC 8-3
D. Busante
Milpitas
2023 Colt Classic
Placement Matches (16 Man)
190B
12/02
W
DEC 5-0
D. Gomez
Archbishop Riordan
2023 Colt Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
190B
12/02
W
F 2-1 2:46
D. Rohl
Hayward
2023 Colt Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
190B
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 10-7
J. Drahos
Watertown-Mayer
MSHSL State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
195AA
03/05
L
F 14-2 3:16
B. Berge
Kasson-Mantorville
MSHSL State Championships
Quarters (16 Man)
195AA
03/04
W
MD 15-3
D. Carreon
New Ulm Area
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
195AA
02/27
W
DEC 6-3
D. Weber
Becker
MSHSL Section 6AA
True Second
195
02/26
L
DEC 9-2
H. Hoernemann
Dassel-Cokato-Litchfield
MSHSL Section 6AA
1st Place
195
02/26
W
DEC 2-1
M. Goebel
---
MSHSL Section 6AA
Round 4: Semis
195
02/26
W
F 2-0 1:44
P. Duncombe
Big Lake
MSHSL Section 6AA
Round 2: Quarters
195
02/18
W
MD 13-5
A. Pardino
Zimmerman
Princeton vs. Zimmerman
Round 1
195
02/05
L
DEC 8-3
H. Hoernemann
Dassel-Cokato-Litchfield
Princeton @ Dassel-Cokato-Litchfield
Round 1
195
02/01
W
F 0-0
J. Yates
Mora
Mora @ Princeton
Round 1
195
01/17
W
F 0-0 2:40
W. Guse
St. Francis
St. Francis @ Princeton
Round 1
195
01/14
L
DEC 8-6
I. Brown
---
Rogers @ Princeton
Round 1
195
01/08
W
MD 16-4
S. Henderson
---
Princeton @ Cambridge-Isanti
Round 1
195
12/15
W
F 7-0 5:27
A. Hanrahan
Big Lake
Princeton @ Big Lake
Round 1
220
12/10
W
F 2-0 0:17
H. Bockoven
Milaca-Faith Christian
Milaca-Faith Christian @ Princeton
Round 1
195
12/09
W
DEC 4-3
D. Weber
Becker
Becker @ Princeton
Round 1
195
12/04
W
F 2-0 0:35
A. Klatt
Annandale/Maple Lake
Board Hyland Duals
Round 4 (6 Team)
220
12/04
L
DEC 6-2
A. Leflay
---
Board Hyland Duals
Round 3 (6 Team)
220
12/04
W
F 3-2 0:53
K. Wells
Coon Rapids
Board Hyland Duals
Round 2 (6 Team)
195
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/26
L
DEC 4-2 SV
B. Strehlow
Weyauwega Fremont
2019 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
183-184
06/26
W
DEC 5-0
J. Loynes
Glenbard East
2019 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
183-184
06/25
W
DEC 5-2
C. Lindquist
---
2019 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
183-184
06/24
W
F 2-0 0:30
A. Martens
Erie/Prophetstown Black
2019 Malecek Team Duals
Round 2 (6 Team)
182
06/24
W
DEC 1-0
D. Callahan
Shakopee
2019 Malecek Team Duals
Champ Round 1 (16 Team)
182
06/24
W
DEC 4-2
H. Kincade
De Pere
2019 Malecek Team Duals
Round 4 (6 Team)
182
06/24
L
F 2-0 1:54
C. Westcott
Holmen
2019 Malecek Team Duals
Semis & WB (16 Team)
182
06/24
L
DEC 3-0
C. Lindquist
WCAABE Knights Black
2019 Malecek Team Duals
Quarters & WB (16 Team)
182
06/24
L
DEC 6-4 SV
C. Ruyter
Lena
2019 Malecek Team Duals
Round 3 (6 Team)
182
06/24
L
DEC 5-2
C. Wendling
Heyworth
2019 Malecek Team Duals
Placement (16 Team)
182
12/28
L
DEC 4-3
A. Siefert
Chisago Lakes
Rogers Holiday Matness JV
Round 3
170
12/28
L
F 5-4 3:31
I. Brown
Rogers
Rogers Holiday Matness JV
Round 2
170
12/28
W
F 7-1 2:16
D. Dittberner
Zimmerman
Rogers Holiday Matness JV
Round 1
170
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020