Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
LaJames White
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
W
DEC 8-4
J. Gomez
Nickerson
KSHSAA 4A Championships
Medal Round
170
02/29
L
F 1-1 6:30
N. Ackerman
Marysville
KSHSAA 4A Championships
Round 7 - Con Semi
170
02/29
W
MD 12-4
J. Scott
Meriden-Jefferson West
KSHSAA 4A Championships
Round 6 - WB3
170
02/29
W
MD 10-2
D. Garrison
---
KSHSAA 4A Championships
Round 5 - Cons 2
170
02/28
L
DEC 10-6
J. Gomez
Nickerson
KSHSAA 4A Championships
Round 2 - Quarters
170
02/28
W
DEC 8-7
J. Degollado
Ulysses
KSHSAA 4A Championships
Round 1 (16 Man)
170
02/22
W
DEC 7-3
J. Scott
Meriden-Jefferson West
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
1st Place
170
02/21
W
F 2-0 0:30
B. Timpe
Paola
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
ChampSemis (16 and 8 Man)
170
02/21
W
F 4-1 0:41
T. Collins
Atchison
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
170
02/15
W
DEC 3-2
J. Tapia
Bonner Springs
Frontier League 2020
Placement Matches (16 Man)
170
02/15
W
F 2-0 0:32
B. Timpe
Paola
Frontier League 2020
Semis & 2nd WB (16 Man)
170
02/15
W
F 4-1 0:41
B. Davison
Spring Hill
Frontier League 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/08
W
DEC 11-10
P. DOWNS
---
WYCO CHAMPIONSHIP
round 5
170
02/08
W
F 4-1 0:39
I. Barnett
Kansas City-Bishop Ward
WYCO CHAMPIONSHIP
round 4
170
02/08
W
F 2-0 0:26
N. Fortin
Bonner Springs
WYCO CHAMPIONSHIP
round 3
170
02/08
W
F 10-3 4:24
A. Gallardo
Harmon
WYCO CHAMPIONSHIP
Round 1 (5 Man)
170
02/01
W
DEC 9-3
E. Omecene
St. Pius X
West Platte Invite
Placement
182
02/01
W
F 0-0
L. West
---
West Platte Invite
Round 5 (10 Man)
182
02/01
W
F 0-0
E. Cordell
Summit Christian
West Platte Invite
Round 4 (10 Man)
182
02/01
W
F 0-0
L. Scott
West Platte
West Platte Invite
Round 2 (10 Man)
182
02/01
W
F 0-0
B. Schmuck
Piper JV
West Platte Invite
Round 1 (10 Man)
182
01/24
W
F 16-11 5:41
D. Sterling
Olathe North High School
De Soto Duals 2020
Round 1 (8 Team)
170
01/24
W
MD 14-2
L. Nelson
Blue Valley Southwest High School
De Soto Duals 2020
Cross Bracket (8 Team)
170
01/24
W
F 13-3 3:26
K. Nelson
Shawnee Mission South High School
De Soto Duals 2020
Round 3 (8 Team)
182
01/24
W
F 4-1 1:11
N. Hernandez
Tonganoxie High School
De Soto Duals 2020
Round 2 (8 Team)
170
01/24
W
F 4-1 1:44
L. Gates
Lansing High School
De Soto Duals 2020
Placement Matches (8 Team)
182
01/19
L
DEC 7-1
B. Scott
Mill Valley
Bobcat Classic
Placement (16 Man)
170
01/18
W
DEC 9-4
C. Rodriguez
Gardner-Edgerton
Bobcat Classic
Semis & WB (16 Man)
170
01/18
W
F 2-0 1:05
T. Phillip
Turner
Bobcat Classic
Quarters & WB (16 Man)
170
01/18
W
F 11-2 3:06
H. Parish
Basehor-Linwood
Bobcat Classic
Round 3 (16 Man)
170
01/18
W
DEC 8-3
J. Tapia
Bonner Springs
Bobcat Classic
Round 2 (16 Man)
170
12/21
W
MD 14-6
H. Boone
Prairie View
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 2 (4 Team)
170
12/21
W
F 2-0 1:12
J. Tapia
Bonner Springs
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 1 (3 Team)
170
12/21
L
DEC 11-6
K. Wernli
El Dorado
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 2 (3 Team)
170
12/21
W
F 2-0 0:36
N. Farrington
Fort Scott
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 3 (4 Team)
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 5-0
C. Pywell
Lindsborg-Smoky Valley
KSHSAA 4A Championships
Round 2
160
02/22
L
DEC 10-3
J. Koehler
Pratt
KSHSAA 4A Championships
Round 1 (16 Man)
160
02/16
W
F 2-1 3:16
J. Collier
Tonganoxie
KSHSAA 4A Regional @ Paola
Placements
160
02/16
W
F 2-0 1:00
J. Grossner
Baldwin
KSHSAA 4A Regional @ Paola
ConsSemis (16 and 8 Man)
160
02/15
L
DEC 13-7
A. Spangler
Ottawa
KSHSAA 4A Regional @ Paola
3 ChampSemis (16 and 8 Man)
160
02/15
W
F 2-0 1:22
A. Maxwell
Paola
KSHSAA 4A Regional @ Paola
2 Champ QtrFinals & Con1 (16 and 8 Man)
160
02/09
L
F 20-26 4:45
A. Spangler
Ottawa
Frontier League HS Tournament 2019
Placement Matches (8 Man)
160
02/09
W
F 2-0 1:06
K. Coffman
Bonner Springs
Frontier League HS Tournament 2019
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
160
02/09
W
F 12-1 2:55
A. Maxwell
Paola
Frontier League HS Tournament 2019
Quarters
160
02/02
W
DEC 10-4
K. Coffman
Bonner Springs
WYCO Championships
Medal Round
160
02/02
W
F 2-0 0:46
A. Valencia
---
WYCO Championships
Round 4
160
02/02
W
F 6-1 0:44
B. Mullikin
Kansas City-Washington
WYCO Championships
Round 3
160
02/02
W
F 2-0 0:42
B. Evans
Kansas City-Turner
WYCO Championships
Round 2
160
01/18
L
DEC 11-7
D. McLain
Lansing High School
De Soto Duals 2019
Round 3 (10 Team)
160
01/18
W
F 2-0 1:00
N. Wickham
Shawnee Mission North High School
De Soto Duals 2019
Round 2 (10 Team)
160
01/18
W
F 2-0 0:41
J. Deichert
Bonner Springs High School
De Soto Duals 2019
Round 5 (10 Team)
170
01/18
W
F 0-0 0:40
Y. Keuwo
Blue Valley Southwest High School
De Soto Duals 2019
Placement
160
01/18
W
F 11-1 2:41
W. Calixto
Olathe North High School
De Soto Duals 2019
Round 1 (10 Team)
160
01/12
L
F 4-0 1:52
D. McLain
Lansing
Bobcat Classic
Placement Matches (32 Man)
160
01/12
W
DEC 10-4
D. Laun
Abilene
Bobcat Classic
6th Wrestleback (32 Man)
160
01/12
L
TF 18-2 3:43
G. Cullor
---
Bobcat Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
160
01/11
W
F 3-2 1:33
G. Carver
Rossville
Bobcat Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/11
W
TF 18-1 4:21
T. Parish
Basehor-Linwood
Bobcat Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/11
W
F 6-5 4:31
E. Orrison
Gardner-Edgerton
Bobcat Classic
Round 1 (32 Man)
160
01/05
W
F 4-1 2:00
J. Bell
Leavenworth
2019 Louisburg Wildcat Classic
Championship Finals
160
01/05
W
F 4-1 1:13
B. Lowe
Blue Valley West
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 5 w/ Semi-Finals
160
01/05
W
F 4-1 0:54
D. Capps
Piper
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 3
160
01/05
W
F 4-3 2:53
J. Grossner
Baldwin
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 2
160
01/04
W
F 2-0 0:37
A. Edens
Anderson County
2019 Louisburg Wildcat Classic
Round 4
160
12/15
W
F 2-0 1:07
M. Solis
Highland Park
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 1 (4 Team)
160
12/15
W
F 2-0 1:08
J. Grossner
Baldwin
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 2 (3 Team)
160
12/15
W
F 19-4 3:32
T. Bolden
Fort Scott
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 1 (3 Team)
160
12/15
L
DEC 10-9 SV
K. Coffman
Bonner Springs
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 2 (4 Team)
160
12/15
W
F 5-0 1:20
C. Sammons
Ottawa
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 3 (4 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024