Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dallas Krueger
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2011-2012
Team Name
Rockridge
Taylor Ridge (Rockridge)
Young Guns
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
F 13-6 4:40
A. Meenen
Rock Falls
IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Placement Matches
1A 138
02/22
W
DEC 9-2
O. Gulley
LeRoy
IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Semis(16 Man)
1A 138
02/21
W
MD 19-8
R. Zike
---
IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Quarters (16 Man)
1A 138
02/20
W
MD 14-5
W. Rude
Sterling (Newman Central Catholic)
IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1A 138
02/15
W
DEC 11-5
A. Meenen
Rock Falls
IHSA 1A Sectional @ Oregon
1st & 3rd (16 Man)
138
02/15
W
F 2-0 0:53
L. Sutherland
---
IHSA 1A Sectional @ Oregon
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/15
W
TF 18-3 4:16
H. Faworski
Winnebago
IHSA 1A Sectional @ Oregon
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/08
W
DEC 5-3
A. Meenen
Rock Falls
IHSA 1A Regional @ Princeton
Placement Matches
138
02/08
W
F 0-0 0:47
W. Rude
Sterling (Newman Central Catholic)
IHSA 1A Regional @ Princeton
Semis and WB3
138
02/08
W
F 0-0 0:24
C. Etheridge
Princeton
IHSA 1A Regional @ Princeton
Quarters and WB1
138
12/27
W
TF 16-1 3:15
B. Lane
Petersburg PORTA
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
138
12/27
W
DEC 7-2
C. Moser
Prairie Central
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
145
12/27
W
F 16-5 5:24
N. Nosler
Tolono Unity
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
145
12/27
W
MD 12-4
D. Grigsby
Canton
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
138
12/27
W
F 2-0 0:20
J. Davis
Melrose Park Walther Christian Academy
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
138
12/27
W
F 2-0 1:51
T. Bonk
Camp Point Central
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
138
12/27
W
F 6-1 0:42
J. Tindle
Benton
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
DEC 9-5
C. Whitenack
Aledo (Mercer County)
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Placement Matches
1A 132
02/16
L
DEC 10-6
N. Paul
Oregon
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Man)
1A 132
02/16
L
DEC 3-2
A. Federico
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Semis(16 Man)
1A 132
02/15
W
DEC 8-6
A. Steffes
Kankakee (McNamara)
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Quarters (16 Man)
1A 132
02/14
W
MD 17-3
C. Nix
Auburn
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1A 132
02/09
L
DEC 13-6
N. Villarreal
---
IHSA 1A Sectional @ Byron
1st & 3rd (16 Man)
132
02/09
W
MD 8-0
N. Paul
Oregon
IHSA 1A Sectional @ Byron
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/09
W
F 0-0 2:36
C. Korey
Peru (St. Bede)
IHSA 1A Sectional @ Byron
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/02
W
DEC 11-4
N. Schnerre
---
IHSA 1A Regional @ Sherrard
Placement Matches
132
02/02
W
F 0-0 2:22
D. Dierickx
---
IHSA 1A Regional @ Sherrard
Semis and WB3
132
02/02
W
F 0-0 1:44
C. Barnes
Erie [Coop]
IHSA 1A Regional @ Sherrard
Quarters and WB1
132
01/09
W
F 2-0 0:55
L. Johnson
Galesburg (H.S.)
Taylor Ridge (Rockridge) @ Galesburg (H.S.)
Round 1
138
10/27
L
DEC 5-2
A. Gutierrez
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
145
10/27
W
DEC 6-0
E. Vieira
Alabama Takedown Academy
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R3 - WB (128 Man)
145
10/27
L
DEC 5-1
J. Bernhardt
Cornhusker WC
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R2
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 9-5
E. Elliott
---
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Placement
1A 126
02/17
W
DEC 6-2
T. Swain
Vandalia
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Cons. Semis (16 Man)
1A 126
02/17
W
MD 13-5
T. Harris
---
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
2nd WB (16 Man)
1A 126
02/16
W
MD 13-3
G. Lashuay
Fithian (Oakwood)[Coop]
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Cons. Round 1 (16 Man)
1A 126
02/16
L
DEC 6-1
E. Elliott
---
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Quarters (16 Man)
1A 126
02/15
W
F 6-2 1:58
J. LUA
---
2018 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Champ Round 1 (16 Man)
1A 126
02/10
L
TF 16-1
N. Villarreal
---
IHSA 1A Sectional @ Oregon
1st & 3rd (16 Man)
126
02/10
W
DEC 7-2
C. Sanchez
Winnebago
IHSA 1A Sectional @ Oregon
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
DEC 6-1
R. Kennedy
---
IHSA 1A Sectional @ Oregon
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/03
W
DEC 13-6
N. Schnerre
---
IHSA 1A Regional @ Taylor Ridge
Placement Matches
126
02/03
W
MD 12-4
N. Miller
Aledo (Mercer County)
IHSA 1A Regional @ Taylor Ridge
Semis and WB3
126
01/26
W
F 11-3 2:48
N. Setser
St. Bede Academy
Rockridge @ St. Bede Academy
Round 1
132
01/10
W
F 7-1 1:05
.. Johnson
Galesburg
Galesburg @ Rockridge
Round 1
126
12/27
W
DEC 7-6
G. Spencer
---
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
126
12/27
W
F 6-1 1:29
J. Katzmerek
Roxana
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
126
12/27
W
F 7-1 0:49
M. Freelove
Pittsfield
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
126
12/27
W
F 5-0 1:32
E. O`Linc
---
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
126
12/27
W
F 15-2 5:35
H. Daugherty
Shelbyville
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
126
10/28
L
DEC 8-3
F. Morrissey
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R8 - Quarters & WB
138
10/28
W
DEC 5-0
B. Fitzpatrick
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R7 - WB (128, 64, & 32)
138
10/28
L
DEC 5-3
E. Schwartz
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
138
10/28
W
F 2-4 3:44
C. Rahnavardi
IAWC
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
DEC 9-4
z. Marshall
---
2017 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Placement
1A 113
02/18
L
DEC 7-4
C. Nix
Auburn
2017 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Cons. Semis (16 Man)
1A 113
02/18
W
DEC 5-4
V. Rink
---
2017 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
2nd WB (16 Man)
1A 113
02/17
W
DEC 4-0
J. Burris
---
2017 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Cons. Round 1 (16 Man)
1A 113
02/16
L
MD 11-3
J. Bianchini
---
2017 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Champ Round 1 (16 Man)
1A 113
02/11
L
DEC 9-7
E. Riggle
Dakota
IHSA 1A Sectional @ Byron
1st & 3rd (16 Man)
113
02/11
W
DEC 10-5
C. Whitenack
Aledo (Mercer County)
IHSA 1A Sectional @ Byron
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/11
L
DEC 7-0
A. Vincent
---
IHSA 1A Sectional @ Byron
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/11
W
DEC 2-1
R. Dowd
Rock Falls
IHSA 1A Sectional @ Byron
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/04
W
DEC 6-4
C. Whitenack
Aledo (Mercer County)
IHSA 1A Regional @ Aledo (Mercer County)
Placement Matches
113
02/04
W
F 0-0 5:02
K. Edmunds
Orion
IHSA 1A Regional @ Aledo (Mercer County)
Semis and WB3
113
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/10
L
DEC 5-1
J. Estrada
BOLINGBROOK JUNIOR RAIDERS
Rumble By The River
Placement Matches (8 Man)
65
06/10
W
MD 8-0
M. Denvit
Region Wrestling Academy
Rumble By The River
2nd Wrestleback (8 Man)
65
06/10
L
DEC 4-2 SV
C. Smith
Hannibal Wrestling
Rumble By The River
Semis & 1st WB (8 Man)
65
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021