Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryce Clark
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 0-0 3:15
R. McCartney
---
WIAA D3 Reg. C3 @ Lancaster
2nd Place Match (8 Man)
195
02/12
W
F 0-0 3:05
D. Wolf
Fennimore
WIAA D3 Reg. C3 @ Lancaster
1st, 3rd, 5th (8 Man)
195
02/12
L
F 0-0 0:29
C. Dorota
---
WIAA D3 Reg. C3 @ Lancaster
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
02/12
W
F 0-0 4:51
H. Steiner
Boscobel
WIAA D3 Reg. C3 @ Lancaster
Quarterfinals (8 Man)
195
02/06
W
F 4-2 0:59
S. Reilly
Dodgeville
SWC/SWAL Clash
Placement Matches (16 Man)
182
02/05
W
F 3-0 2:36
J. MacEachern
Prairie du Chien
SWC/SWAL Clash
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
02/05
L
F 10-3 2:51
O. Huschitt
Darlington/Black Hawk
SWC/SWAL Clash
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
02/05
W
F 8-2 1:50
L. Pape
River Valley
SWC/SWAL Clash
Round 1 (16 Man)
182
01/29
W
F 2-0 0:40
J. Kaney
Waunakee
Timberwolf JV Open
Round 5 (6 Man)
167-182
01/29
W
F 2-0 1:59
M. Bodnar
Dubuque Wahlert
Timberwolf JV Open
Round 4 (6 Man)
167-182
01/29
W
F 2-0 0:25
J. Obert
De Soto
Timberwolf JV Open
Round 3 (6 Man)
167-182
01/29
W
F 2-2 1:11
K. Coleman
---
Timberwolf JV Open
Round 2 (6 Man)
167-182
01/29
L
DEC 8-5
H. Brown
---
Timberwolf JV Open
Round 1 (6 Man)
167-182
01/08
W
DEC 5-4
K. White
---
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 7 Placement Matches
170
01/08
W
F 5-0 0:58
J. Kopp
Fennimore
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 6 Semi and WB
170
01/08
W
F 4-0 1:35
M. Olson
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
170
01/08
W
F 2-0 0:59
K. Coleman
---
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
170
01/08
L
MD 9-0
B. Swatek
Holmen
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2 - Premlinary and WB
170
12/29
L
F 4-0 3:39
P. Miller
Sheboygan Falls
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
160
12/29
L
DEC 10-3
H. Bakken
Mineral Point
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
160
12/18
L
F 13-0 5:11
D. Laufenberg
Iowa-Grant/Highland
Iowa-Grant/Highland @ Riverdale
Round 1
170
12/18
W
F 6-13 2:48
J. Schlesner
Cashton
Richland Center Invite
Placement Matches (16 Man)
170
12/18
L
DEC 3-0
E. Hulce
Boscobel
Richland Center Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/18
L
F 4-0 3:04
K. Breininger
Richland Center
Richland Center Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/11
W
MD 11-1
B. Deltgen
Janesville Craig
Whitewater Invitational
Placement Matches (8 Man)
170
12/11
W
F 0-0 1:14
C. Murphy
Lake Mills
Whitewater Invitational
Cross Bracket (8 Man)
170
12/11
L
MD 9-0
J. Mclinn
---
Whitewater Invitational
Round 3 (8 Man)
170
12/11
W
DEC 14-7
C. Ramirez
Beloit Turner
Whitewater Invitational
Round 2 (8 Man)
170
12/11
W
F 0-0 1:36
B. Deltgen
Janesville Craig
Whitewater Invitational
Round 1 (8 Man)
170
12/10
L
F 6-1 4:32
T. Crist
Darlington/Black Hawk
Riverdale Quad
Champ. Round 1
170
12/10
L
DEC 8-1
K. Breininger
Richland Center
Riverdale Quad
Champ. Round 1
170
12/10
L
F 6-1 5:39
T. Crist
Darlington/Black Hawk
Darlington/Black Hawk @ Riverdale
Round 1
170
12/04
L
F 0-0 0:58
L. Wolf
Lancaster
Reedsburg Duals
Round 1 (8 Team)
170
12/04
L
F 0-0 5:05
D. Judd
Reedsburg
Reedsburg Duals
Round 2 (8 Team)
170
12/01
L
MD 19-5
N. Blaschke
Fennimore
Riverdale @ Fennimore
Round 1
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
MD 10-0
T. Nottestad
Westby
WIAA D3 Reg. C3 @ Westby
1st, 3rd, 5th (8 Man)
195
01/30
L
F 13-0 2:38
C. Garcia
De Soto
WIAA D3 Reg. C3 @ Westby
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
01/30
W
F 2-2 2:45
J. Moran
Ithaca/Weston
WIAA D3 Reg. C3 @ Westby
Quarterfinals (8 Man)
195
12/29
W
DEC 5-2
K. Craig
Aquinas
Riverdale @ Aquinas
Round 1
170
12/29
L
DEC 2-0 SV
I. Schumacher
Aquinas
Riverdale @ Aquinas
Round 1
170
12/29
L
DEC 6-5
B. Ziolkowski
Aquinas
Riverdale @ Aquinas
Round 1
160
12/19
L
F 7-0 3:28
C. Blackbourn
Cuba City/Benton/SW
Cuba City/Benton/SW @ Riverdale
Round 1
170
12/12
W
F 4-0 2:15
C. Schaaf
Mineral Point
Mineral Point @ Riverdale
Round 1
170
12/05
W
DEF 3-2
B. Boer
Darlington/Black Hawk
Riverdale @ Darlington/Black Hawk
Round 1
170
12/05
L
TF 21-6 5:40
J. Cruz
Darlington/Black Hawk
Riverdale @ Darlington/Black Hawk
Round 1
170
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020