Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brenden Lonnecker
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
L
MD 12-4
R. Knable
Roy
Battle of the Brave - Varsity
Placement Matches (16 Man)
170
01/17
W
F 9-6 5:41
B. Allie
Stansbury
Battle of the Brave - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/16
W
DEC 8-2
A. Richens
Uintah
Battle of the Brave - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/15
L
DEC 4-3
C. Marx
Box Elder
Bountiful @ Box Elder
Round 1
170
01/07
W
F 10-1 1:50
B. Roberts
Bonneville
Bonneville @ Bountiful
Round 1
170
12/18
W
F 2-0 1:53
G. Hardy
Woods Cross
Woods Cross @ Bountiful
Round 1
170
09/12
L
DEC 4-2 SV
C. Rojas
Basic academy
2020 High School Fall Classic
3rd & 5th place
175
09/12
W
F 4-4 2:10
N. Guynn
---
2020 High School Fall Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
175
09/12
L
MD 14-2
L. Shurtleff
---
2020 High School Fall Classic
Semifinals & WB (8, 16, & 32 man)
175
09/12
W
F 0-0 4:22
J. Done
---
2020 High School Fall Classic
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
175
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 15-8
L. Jiminez
Springville
2020 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons. Round 1
5A 132
02/12
L
DEC 7-6
C. Cox
Maple Mountain
2020 UHSAA 5A/6A State Championships
Champ Round 1
5A 132
02/01
W
F 4-2 3:03
G. Knudsen
Timpanogos
2020 UHSAA 5A Division A
Placement Matches (32 Man)
132
02/01
L
DEC 10-8
L. Jiminez
Springville
2020 UHSAA 5A Division A
Semis & 5th WB (32 Man)
132
02/01
W
F 6-3 5:02
I. Woodbrey
Spanish Fork
2020 UHSAA 5A Division A
4th Wrestleback (32 Man)
132
02/01
L
F 5-0 1:57
R. Wardle
---
2020 UHSAA 5A Division A
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/31
W
F 2-5 3:20
K. Zarate
Provo
2020 UHSAA 5A Division A
Champ Round 2 & WB (32 Man)
132
01/24
L
DEC 6-2
P. Frasure
---
Bountiful @ Farmington
Round 1
132
01/18
W
MD 10-1
E. Taylor
Canyon View
Battle of The Brave
3rd Place
132
01/18
W
F 4-2 2:34
J. Evans
Orem
Battle of The Brave
Saturday Round 2
132
01/18
W
F 2-2 3:31
A. Haaga
Olympus
Battle of The Brave
Saturday Round 1 Conso
132
01/18
W
FOR 0-0
B. James
---
Battle of The Brave
Friday Round 5 - conso
132
01/18
W
F 4-0 1:30
J. Coombs
---
Battle of The Brave
Friday Round 4 - Quarterfinals & Conso
132
01/18
W
F 5-0 1:23
J. Shupe
Clearfield
Battle of The Brave
Friday Round 3 (32 Man - Conso 2)
132
01/17
L
F 7-4 3:21
N. Asay
Lone Peak
Battle of The Brave
Friday Round 2 (16 & 32 man - Champ & Conso)
132
01/17
W
F 4-0 0:57
E. Taylor
Canyon View
Battle of The Brave
Friday Round 1 (32 Man)
132
01/17
W
DEC 4-3
C. Donaldson
Box Elder
Bountiful @ Box Elder
Round 1
132
01/11
W
F 2-0 1:58
I. Woodbrey
Spanish Fork
2020 Best of the West JV
Round 8 - 1st Place Match
132
01/11
W
F 4-0 3:23
T. Wilde
Hillcrest
2020 Best of the West JV
Round 6 - Semis
132
01/11
L
FOR 0-0
A. Wilcox
Grantsville
2020 Best of the West
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/11
W
F 15-4 5:59
K. Knight
Westlake
2020 Best of the West JV
Round 4 - Quarters
132
01/10
W
F 2-0 0:38
O. Thorley
West Jordan
2020 Best of the West JV
Round 2 - Champ
132
01/10
L
FOR 0-0
J. Evans
Orem
2020 Best of the West
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/10
W
F 4-1 0:53
T. Rich
Clearfield
2020 Best of the West JV
Round 1 - All
132
01/09
W
F 5-0 1:13
R. Park
Bonneville
Bountiful @ Bonneville
Round 1
138
12/21
L
F 7-2 4:17
A. Weakley
---
Christmas Clash HS Invite Varsity
5th WB (32 Man)
138
12/21
W
MD 9-1
K. Anderson
---
Christmas Clash HS Invite Varsity
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/21
W
MD 14-2
K. Hadfield
Clearfield
Christmas Clash HS Invite Varsity
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/20
W
F 2-0 1:00
A. Bishop
Westlake
Christmas Clash HS Invite Varsity
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/20
L
DEC 6-3
J. Evans
Orem
Christmas Clash HS Invite Varsity
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/20
W
F 7-2 3:46
N. Asay
Lone Peak
Christmas Clash HS Invite Varsity
Round 1 (32 Man)
138
12/20
W
F 7-1 4:46
A. Polster
Woods Cross
Bountiful @ Woods Cross
Round 1
138
12/13
L
F 0-0 1:02
J. Keblis
Fremont
Royal Duals Varsity
Round 2 (8 Team)
138
12/13
W
F 0-0 1:55
N. Martinez
Roy
Royal Duals Varsity
Round 1 (8 Team)
145
12/13
L
DEC 9-7
I. McDonald
Bonneville
Royal Duals Varsity
Round 7 (8 Team)
145
12/13
W
DEC 4-2
M. Gough
Fremont
Royal Duals Varsity
Round 2 (8 Team)
145
12/13
W
F 0-0 1:06
M. Martinez
---
Royal Duals Varsity
Round 5 (8 Team)
145
12/13
W
F 0-0 4:57
B. Ure
Ridgeline
Royal Duals Varsity
Round 4 (8 Team)
145
12/13
L
F 0-0 1:45
S. Lopez
Ridgeline
Royal Duals Varsity
Round 4 (8 Team)
138
12/13
W
F 0-0 1:37
R. Anderson
Cedar Valley
Royal Duals Varsity
Round 6 (8 Team)
145
12/12
W
F 2-0 3:04
W. Vest
Viewmont
Viewmont @ Bountiful
Round 1
138
12/07
W
DEC 7-2
A. McCormick
Box Elder
L.I.T. JV 2019
1st
138
12/07
W
F 2-2 1:47
C. Swensen
Mt. Crest
L.I.T. JV 2019
Semi`s Saturday
138
12/07
W
F 4-0 2:24
J. Navia
Layton
L.I.T. JV 2019
Round 6
138
12/06
W
DEC 13-9
C. Hatch
Uintah
L.I.T. JV 2019
Round 4
138
12/06
W
F 2-0 1:34
J. Anderton
Farmington
L.I.T. JV 2019
Round 2
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024