Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jeremiah Martin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
EUREKA HIGH
Eureka HS
Wm Floyd
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
L
F 8-2 3:45
E. Zuniga
Tule Lake
Nor Cal `Beast in the North` 2019
R4 WB3 (32man)
120
01/04
W
DEC 10-4 SV
D. Snell
Woodland
Nor Cal `Beast in the North` 2019
R3b WB2 (32 Man)
120
01/04
W
F 4-0 2:02
B. Stanton
Lakeview
Nor Cal `Beast in the North` 2019
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
120
01/04
L
F 2-0 1:35
T. Walters
North Valleys
Nor Cal `Beast in the North` 2019
R1 Champ1 (32 Man)
120
12/01
L
DEC 2-1
R. Johnston
Grants Pass
Battle at the Border
3rd Place Match
126
12/01
L
F 0-0 4:27
K. Bautista
Grants Pass
Battle at the Border
Semifinals
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
DEC 3-2
T. Ingram
Ukiah
Redwood Empire Classic
Placement Matches (16 Man)
108
02/03
W
DEC 4-2
C. Hilliard
Casa Grande
Redwood Empire Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
108
02/03
L
DEC 9-2
M. Cuellar
Lower Lake
Redwood Empire Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
108
02/03
W
DEC 5-2
C. Harrison
Del Norte (Cresent City)
Redwood Empire Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
108
02/03
W
DEC 10-3
G. Bertolino
Willits
Redwood Empire Classic
Champ Round 1 (16 Man)
108
01/13
L
DEC 4-3
A. Vega
Carson High
Sutter Lions Club Under Armour Inv.
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/13
L
F 0-0 1:26
D. Farnham
Esparto
Sutter Lions Club Under Armour Inv.
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/13
W
DEC 4-4
M. Avila
Yuba City HS
Sutter Lions Club Under Armour Inv.
Round 1 (16 Man)
106
01/05
L
MD 8-0
B. Scott
South Medford
Nor Cal `Beast in the North` 2018
R4 WB3 (32man)
113
01/05
L
F 2-0 3:26
R. Nickerson
---
Nor Cal `Beast in the North` 2018
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
113
12/22
L
DEC 4-0
C. Miler
WILLITS HIGH
Lou Bronzan Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
113
12/22
L
MD 9-0
J. Osmond
DOUGHERTY VALLEY
Lou Bronzan Invitational
Round 1 (32 Man)
113
12/15
L
F 2-0 1:31
F. Metteer
Creswell HS
2017 Varsity Grants Pass Winter Kickoff
Quarters & 3rd WB (32 Man)
V113
12/15
L
F 2-0 1:19
R. Camarena
Lassen HS
2017 Varsity Grants Pass Winter Kickoff
Round 2 Champ & WB (32 Man)
V113
12/03
L
F 0-0 5:15
J. Campanelli
Smithtown HS West
Takedown Autism Duals
Champ. Round 1
120
12/02
L
F 0-0 2:49
L. Altman
Mattituck Sr High Sch
Takedown Autism Duals
Champ. Round 1
120
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022