Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
JONATHAN MADILL
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
F 0-0 1:49
D. Hendrickson
West Jordan
Taylorsville @ West Jordan
Round 1
120
01/18
W
DEC 5-2
S. Welker
---
Battle of the Brave JV
1st Place
113
01/18
W
DEC 6-0
J. Montufar
Green Canyon
Battle of the Brave JV
Saturday Round 1 Semis
113
01/18
W
F 2-1 2:53
D. Baker
West
Battle of the Brave JV
Friday Round 4 - Quarterfinals & Conso
113
01/17
W
MD 15-5
P. Jeppson
Ridgeline
Battle of the Brave JV
Friday Round 2 (16 & 32 man - Champ & Conso)
113
01/16
W
DEC 7-0
M. Ashby
Hunter
Taylorsville @ Hunter
Round 1
113
01/11
W
DEC 9-6
W. Manning
Hillcrest
2020 Best of the West JV
Round 8 - 1st Place Match
113
01/11
W
MD 12-0
J. Silas-Moreno
Logan
2020 Best of the West JV
Round 6 - Semis
113
01/11
W
DEC 7-3
C. Woodbury
Orem
2020 Best of the West JV
Round 4 - Quarters
113
01/09
L
MD 8-0
D. Alarcon
Granger
Granger @ Taylorsville
Round 1
113
01/03
L
TF 16-0 3:22
J. Lounsbury
Herriman
Gallegos Memorial Duals
Round 7 (12:30 pm)
113
01/03
L
F 5-0 1:38
B. Harris
Timpanogos 1
Gallegos Memorial Duals
Round 5 (9:30 am)
113
01/03
L
F 6-6 4:43
S. Welker
---
Gallegos Memorial Duals
Round 8 (1:45 pm)
113
01/03
W
F 10-0 3:00
P. (Ridgeline)
JV Allstars
Gallegos Memorial Duals
Round 3 (6:00 pm)
113
01/03
W
F 2-0 1:02
T. Stewart
Jordan
Gallegos Memorial Duals
Round 2 (4:15 pm)
113
01/03
W
F 10-1 4:59
G. (Brighton)
JV Allstars
Gallegos Memorial Duals
Round 1 (3:00 pm)
113
12/19
W
F 2-0 0:49
A. Marshall
Cyprus
Cyprus @ Taylorsville
Round 1
120
12/14
W
F 0-0
C. Clinton
Stansbury
AK 47 JV
Round 3 (4 Man)
120A
12/14
W
F 2-0 0:58
R. Buhr
Tooele
AK 47 JV
Round 2 (4 Man)
120A
12/14
W
DEC 10-3
Z. Hilton
---
AK 47 JV
Round 1 (4 Man)
120A
12/13
W
MD 8-0
C. (Stans)
Park City
AK 47 Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/13
W
F 8-3 3:02
R. (To)
West Wendover
AK 47 Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/13
L
DEC 6-0
A. Rod
Skyline
AK 47 Duals
Round 5 (6 Team)
120
12/13
L
F 11-1 3:37
C. Leavitt
Enterprise
AK 47 Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/13
L
DEC 4-3
T. Tso
Tooele
AK 47 Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/12
W
DEC 6-4
W. Tello
Hillcrest
Taylorsville @ Hillcrest
Round 1
126
11/27
W
DEC 3-1
B. Davis
Cottonwood
Granite School District HS Tournament
1st & 3rd (16 Man)
120
11/27
W
F 9-3 3:55
A. Herrick
Skyline
Granite School District HS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
11/27
W
F 7-4 5:37
N. Hassan
Olympus
Granite School District HS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024