May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Todd Wickenden
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Fernley
Fernley
Fernley Orange
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 4-2 SV
A. Corea
Spanish springs B
Vaquero Classic
RD 4
157
01/27
W
DEC 4-2
C. Denney
Galena
Vaquero Classic
RD 3
157
01/26
L
F 2-0 3:18
L. Guillen-Garcia
Coral Academy - North
Vaquero Classic
Round 1 (32 Man)
157
01/20
L
MD 12-0
Q. Filippini
Eureka
2024 Steve Deaton Varsity Memorial
5th Round
157
01/20
W
F 2-0 0:39
R. Patterson
Lowry
2024 Steve Deaton Varsity Memorial
4th Round
157
01/20
W
F 2-0 0:17
D. Ramirez
Dayton
2024 Steve Deaton Varsity Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
157
01/20
L
TF 17-2 3:06
K. Hendrick
South Tahoe
2024 Steve Deaton Varsity Memorial
2nd Round
157
01/20
W
F 4-0 0:39
C. Katz
Reed
2024 Steve Deaton Varsity Memorial
1st Round
157
01/05
L
F 9-1 4:18
W. Adams
Chico
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 3
160
01/05
L
DEC 7-2
A. Reynolds-Villegas
Pierce High School
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 1
160
12/29
L
Replay
F 6-4 4:23
A. Peterson
Beyer
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 3 - Champ and WB
157
12/28
W
Replay
F 2-0 0:24
B. Abicht
Oakmont
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
157
12/28
L
Replay
F 2-0 1:01
C. Weber
Lebanon
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 1 (64 Man)
157
12/08
W
F 9-9 3:50
C. Torres
Sierra Vista
Shadow Ridge Mustang Stampede
Quarters & WB (16 Team)
157
12/08
L
F 5-0 0:59
B. Gardineer
Palo Verde
Shadow Ridge Mustang Stampede
Semis & WB (16 Team)
157
12/08
L
TF 15-0 4:27
B. Crawley
Canyon View
Shadow Ridge Mustang Stampede
Champ Round 1 (16 Team)
157
12/08
L
MD 15-5
L. Flores-Santacruz
Shadow Ridge
Shadow Ridge Mustang Stampede
Round 2 (6 Team)
157
12/08
W
F 5-2 2:53
J. Guevara
Arbor View
Shadow Ridge Mustang Stampede
Finals (2 Team)
157
12/08
W
F 3-1 2:49
R. Katich
Moapa Valley
Shadow Ridge Mustang Stampede
Placement (16 Team)
157
12/08
W
F 2-0 0:31
A.
Durango
Shadow Ridge Mustang Stampede
Round 5 (6 Team)
157
12/08
L
F 2-0 1:53
T. Spatola
Desert Ridge
Shadow Ridge Mustang Stampede
Round 1 (6 Team)
157
12/08
L
F 5-2 2:33
B. Gardineer
Palo Verde
Shadow Ridge Mustang Stampede
Round 3 (6 Team)
157
12/02
W
F 3-2 1:21
D. Nixon
Douglas
Earl Wilkens Invitational
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-2 1:17
T. Hansen
Elko
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
W
F 2-0 1:31
C. McChesney
Dayton
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
W
F 0-2 0:21
C. Burgos
North Valley
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
L
F 2-0 1:48
W. Mori
Lowry
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
L
F 2-0 1:01
C. Browne
Spring Creek
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
L
F 5-0 1:15
I. Diaz
Churchill County
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
L
F 2-0 0:25
P. Webster
South Tahoe
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
W
F 4-0 1:14
K. Bengoa
Sparks
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/27
W
F 0-2 0:27
M. Hoyopathubbi
Hug
2023 Northern 3A League Duals
Finals (2 Team)
144
01/21
L
F 2-9 3:44
J. Drew
Bishop Union
Vaquero Classic
Round 7 - Cons. Quarter Round
144
01/21
W
FOR 0-0
D. Gallegos-Mendez
Wooster
Vaquero Classic
Round 6 - Semi Finals, Cons
144
01/20
L
F 5-0 3:21
C. McKnight
Churchill County
Vaquero Classic
Round 4 - Quarters WB 16, WB 32, 32 Cons
144
01/20
W
F 2-1 2:31
R. Utterback
Lowry Blue
Vaquero Classic
Round 2 -2nd Round Champ/WB 32 Round 1 16 Man
144
01/16
W
F 2-0 0:38
J. Segura
Hug
King Duals
Round 3 (12 Team)
150
01/16
L
F 4-0 0:58
P. Webster
South Tahoe
King Duals
Placement (12 Team)
150
01/16
L
F 4-0 3:14
D. Taylor
Reed
King Duals
Round 2 (12 Team)
150
01/16
W
F 2-0 0:17
E. Linehan
Carson
King Duals
Round 4 (12 Team)
150
01/13
L
F 5-0 2:15
Z. Krainbrink
Damonte Ranch
2023 Spring Creek Kiwanis Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
01/13
L
F 5-3 5:00
T. Jensen
Moapa Valley
2023 Spring Creek Kiwanis Invitational
Round 1 (32 Man)
144
01/12
L
F 0-0 3:05
K. Hernandez
Yerington
Lyon County Duals
Champ. Round 1
144
01/07
L
F 0-2 0:23
J. Parsons
Dayton
Sparks Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
01/06
W
F 2-5 1:36
K. Zinn
Douglas
Sparks Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
144
01/06
L
F 4-3 2:35
L. Phillips
Spanish Springs
Sparks Invitational
Round 1 (32 Man)
144
12/28
L
Replay
F 8-2 3:52
D. Chaney
Reed
2022 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 3 - Cons Only
144
12/28
L
Replay
F 2-0 1:45
B. Romine
Battle Ground
2022 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144
12/28
W
Replay
F 2-0 1:35
S. Olivera
Hug
2022 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 1 (64 Man)
144
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022