Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jake Jelus
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Etiwanda
Millennia MMA
Unattached
unaffiliated
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/25
L
FOR 0-0
A. Reyes
Martin Luther King High School
IEWA @ JW North High School
Quarterfinals (8 Man)
165
03/03
W
DEC 4-2
J. Espinoza
Rancho Cucamonga
SCWAY Boys Grade State
6th Wrestleback (64 Man)
152
03/03
L
DEC 8-3
J. Bell
Etiwanda
SCWAY Boys Grade State
Quarters & 5th WB (64 Man)
152
03/03
W
F 11-0 3:00
A. Violette
Stay Down
SCWAY Boys Grade State
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
152
03/03
W
DEC 9-2
P. Hernandez
Centennial
SCWAY Boys Grade State
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
152
02/16
L
Replay
DEC 7-2
S. Loera
Etiwanda
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/16
W
Replay
F 6-5 4:52
Z. Chacon
Laguna Hills
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/16
L
Replay
DEC 9-4
A. Marin
Corona Senior
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
150
02/10
L
DEC 8-2
S. Loera
Etiwanda
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Medals
150
02/10
W
DEC 9-4
C. Castellanos
Anaheim
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Cons Semis
150
02/10
L
F 4-0 3:50
S. Otero
Norwalk
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Semis & Round of 8
150
02/10
W
DEC 1-0
D. Thienngern
Cypress
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Quarters & Round of 16
150
02/09
W
MD 12-4
J. Moreira
Brea Olinda
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Round 2
150
02/09
W
F 5-0 3:41
G. Flores
La Habra
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Round 1
150
02/03
L
MD 14-5
S. Loera
Etiwanda Hs
Baseline League Finals 2024
Placement Matches
150
02/03
W
F 12-1 3:40
M. Duterte
Upland
Baseline League Finals 2024
Semis & Consolation Round 1
150
01/13
L
Replay
MD 12-4
R. HALVORSON
Durham
5 Counties Invitational
Quarters & Round of 16
150
01/13
W
Replay
DEC 10-7
I. Rodarte
Tesoro
5 Counties Invitational
Cons 4
150
01/13
L
Replay
F 5-0 1:09
J. Frost
Buchanan
5 Counties Invitational
Champ 3 Cons 3
150
01/12
W
Replay
DEC 10-8
T. Fulgentes
Royal
5 Counties Invitational
Champ 2 Cons 1
150
01/12
W
Replay
DEC 5-2
I. Garcia
Yorba Linda
5 Counties Invitational
Champ 1
150
12/28
W
Replay
F 7-1 2:19
E. Zabala
Norco
Blackwatch 2023
All Medals
150
12/28
L
Replay
F 2-2 2:38
J. Espinoza
Rancho Cucamonga
Blackwatch 2023
Con Semi
150
12/28
W
Replay
DEC 6-1
D. Gibson
Simi Valley
Blackwatch 2023
Semis & Round of 8
150
12/28
W
Replay
F 14-1 3:32
F. Hernandez
Colony
Blackwatch 2023
Round of 12 (blood round)
150
12/28
L
Replay
TF 16-1 2:00
V. Ghazaryan
Burbank
Blackwatch 2023
Quarters & Round of 16
150
12/27
W
Replay
F 11-0 4:14
A. Nieves
Perris
Blackwatch 2023
Champ 2 Cons 1
150
12/27
W
Replay
F 4-0 3:22
N. Miller
Burroghs
Blackwatch 2023
Champ 1
150
12/27
W
Replay
DEC 6-0
L. Hasani
Birmingham
Blackwatch 2023
Prelims
150
11/26
W
M FOR 0-0
E. Diaz
Rancho Cucamonga
Norco Boys Rodeo Invitational
6(3)
150
11/26
W
F 11-0 1:00
J. GONZALES
Hesperia
Norco Boys Rodeo Invitational
5
150
11/25
L
DEC 12-8
C. Anguiano
Millikan
Norco Boys Rodeo Invitational
semis
150
11/25
W
MD 14-2
R. Espinoza
San Jacinto
Norco Boys Rodeo Invitational
3
150
11/25
W
F 8-3 3:07
M. Trejo
Roosevelt
Norco Boys Rodeo Invitational
2
150
11/25
W
F 13-0 3:22
D. Inzunza
Colony
Norco Boys Rodeo Invitational
1
150
11/19
L
F 12-1 3:45
J. Bell
Etiwanda
Carter Classic
Placement Matches (16 Man)
150
11/18
W
DEC 8-2
D. Huntington
Fallbrook
Carter Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
11/18
W
TF 17-1 4:45
E. Guzman
Ontario
Carter Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
11/18
W
TF 20-3 2:00
J. Arreola
Carter
Carter Classic
Round 1 (16 Man)
150
10/29
L
F 2-0 0:53
S. Nieto
El Dorado High School
2023 Halloween Open
Round of 12 & Best of 3
144
10/29
L
DEC 3-2
C. Penagos
Team SoCal
2023 Halloween Open
Quarters, WB, RR
144
10/28
W
F 0-5 1:45
C. Maya
El Dorado High School
2023 Halloween Open
Round 3
144
10/28
W
MD 8-0
L. Trimmer
Huntington Beach High School
2023 Halloween Open
Round 2
144
10/15
L
Replay
DEC 2-1 TB2
B. Burgess
3f
RMN Events - Freakshow
Consi of 32 #1
144 lbs
10/15
W
Replay
F 4-0 1:19
B. Denham
Royal Regime
RMN Events - Freakshow
Consi of 64 #2
144 lbs
10/15
W
Replay
DEC 4-2 SV
J. Hamilton
Scripps Ranch HS
RMN Events - Freakshow
Consi of 64 #1
144 lbs
10/14
L
Replay
DEC 6-0
A. O'Brien
Coachella Valley WC
RMN Events - Freakshow
Round of 128
144 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 2-0 0:44
J. Bell
Etiwanda
SCWAY Boys Grade State
Placement Matches (16 Man)
145
03/04
W
DEC 2-1
G. Bray
Yucaipa Thunder
SCWAY Boys Grade State
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
03/04
W
F 2-0 0:58
E. Diaz
Millennia
SCWAY Boys Grade State
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
03/04
W
F 4-0 2:26
B. Salmasi
San Marcos
SCWAY Boys Grade State
Round 1 (16 Man)
145
02/17
L
Replay
TF 15-0 2:51
C. Reyna
Servite
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/17
W
Replay
MD 16-6
J. Ramirez
Colton
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/17
L
Replay
F 4-0 1:15
M. Espiritu
Temecula Valley
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
132
02/11
W
Replay
DEC 5-3 SV
L. Roehl
Yorba Linda
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Medals
132
02/11
L
Replay
DEC 2-1
J. Decker
Canyon
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Semis & Round of 8
132
02/11
L
Replay
DEC 8-3
I. Cerpa
Sonora
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Cons Semis
132
02/11
W
Replay
DEC 9-6
T. Loya
---
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Quarters & Round of 16
132
02/10
W
Replay
F 14-2 5:59
A. Mercado
Aquinas
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Round 2
132
02/10
W
Replay
F 6-2 4:54
E. Kruger
Cypress
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Round 1
132
01/21
L
FOR 0-0
J. Gonzalez
Hesperia
Bob Bellot Classic (Montclair)
Round 4
132
01/21
W
F 0-0 2:21
A. Mercado
Aquinas
Bob Bellot Classic (Montclair)
Round 3
132
01/21
L
F 2-0 0:35
A. Yutani
Arroyo
Bob Bellot Classic (Montclair)
Round 1 (32 Man)
132
01/15
W
DEC 4-0
T. Tyner
Colony
Willemstein Classic
Medals
132
01/15
L
DEC 13-6
X. DeWitt
Yucaipa
Willemstein Classic
Round 4
132
01/14
W
F 17-7 4:35
M. Lozano
Chino Hills
Willemstein Classic
Round 3
132
01/14
W
F 7-0 2:56
C. David
Hillcrest
Willemstein Classic
Round 2
132
01/14
W
TF 15-0 4:59
M. Araya
Ontario
Willemstein Classic
Round 1 (32 Man)
132
11/27
L
FOR 0-0
A. mcswain
---
Norco Boys Rodeo Invitational
All Medals Except 1st
138
11/26
L
DEC 6-2
J. Ross
---
Norco Boys Rodeo Invitational
Con Semis
138
11/26
W
FOR 0-0
E. Stamey
Norco
Norco Boys Rodeo Invitational
Semis & WB
138
11/26
L
F 9-0 5:27
b. Wimberly
San Clemente
Norco Boys Rodeo Invitational
Round 3
138
11/26
W
DEC 10-3
T. Tyner
Colony
Norco Boys Rodeo Invitational
Round 2
138
11/26
W
F 2-0 1:02
A. Candelaria
Ontario
Norco Boys Rodeo Invitational
Round 1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024