Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luka Anoshenko
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Chicago (Marist)
Marist
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 4-3
A. Quevedo
Schaumburg (H.S.)
Illini Classic
Round 5
132
01/14
W
DEC 10-4
Z. Schlee
Crystal Lake (South)
Illini Classic
Round 4
132
01/14
W
TF 16-1 3:00
S. Singh
Bloomington (H.S.)
Illini Classic
Round 3
132
01/14
L
MD 13-2
K. Guzman
New Lenox (Lincoln-Way West)
Illini Classic
Round 2
132
01/14
W
F 0-0 2:00
D. Gerstung
Chicago (DePaul College Prep)
Illini Classic
Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
DEC 5-2
T. Zvonar
Frankfort (Lincoln-Way East)
Illini Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/15
W
DEC 10-6
Z. Miller
---
Illini Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/14
L
F 7-1 1:42
C. Nishida
Bloomington (H.S.)
Illini Classic
Round 1 (16 Man)
120
12/29
L
DEC 4-1
R. Burright
---
The Flavin
Round 3 (4 Team)
120
12/29
L
DEC 7-1
J. Rasof
Deerfield (HS)
The Flavin
Finals (8 Team)
120
12/29
L
DEC 4-0
I. Bourge
Yorkville (Y. Christian)
The Flavin
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
12/29
L
DEC 5-2
A. Whittier
Mukwonago (WI)
The Flavin
Round 2 (4 Team)
120
12/29
L
F 2-2 2:40
B. Gobbell
---
The Flavin
Round 1 (4 Team)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
DEC 8-4
J. Herrera
---
IWCOA 2020 CC Sect. Shepard
1st & 3rd (16 Man)
101
03/08
W
F 2-0 0:25
R. Alvarado
De La Salle
IWCOA 2020 CC Sect. Shepard
Semis & 3rd WB (16 Man)
101
03/08
W
DEC 9-2
A. Ortiz
Chgo Hope Acad
IWCOA 2020 CC Sect. Shepard
Quarters & 1st WB (16 Man)
101
02/29
L
DEC 9-2
J. Herrera
---
IWCOA 2020 CC Reg Richards
Placement Matches (8 Man)
101
02/29
W
F 0-0 4:26
J. Villa
Argo
IWCOA 2020 CC Reg Richards
Semis & 1st WB (8 Man)
101
02/29
W
DEC 8-3
S. Flaherty
Shepard
IWCOA 2020 CC Reg Richards
Quarterfinals (8 Man)
101
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023