Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Manuel Licona
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
PSJA Memorial
PSJA Memorial HS
Pharr-San Juan-Alamo Memorial
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
W
F 4-1 2:38
C. Longoria
Pharr-San Juan-Alamo
Tri-City Championship (Boys)
Placement (8 Man)
190
12/20
W
FOR 0-0
O. Olivares
Pharr-San Juan-Alamo Southwest
Tri-City Championship (Boys)
Semis (8 Man)
190
12/20
W
F 8-1 2:42
K. Martinez
Pharr-San Juan-Alamo North
Tri-City Championship (Boys)
Champ & 1st WB (8 Man)
190
12/20
W
DEC 9-2
O. Olivares
Pharr-San Juan-Alamo Southwest
Tri-City Championship (Boys)
Quarterfinals (8 Man)
190
12/16
W
F 4-3 3:21
S. ROCHA
McAllen Memorial
Tomas Garces Invitational
Round 1
190
12/16
L
DEC 5-3
A. Vargas
Mission Sharyland
Tomas Garces Invitational
Round 1
190
12/15
W
F 4-0 1:28
D. Rodriguez
Edcouch-Elsa
Valley View Quad
Round 1
190
12/15
W
F 4-1 1:10
I. Gonzalez
Harlingen South
Valley View Quad
Round 1
190
12/02
L
F 2-0 1:26
J. Cordero
Mission Veterans Memorial
2023 Rumble by the Border
Placement Matches (32 Man)
190
12/02
W
DEC 7-4
J. Ortiz
Harlingen
2023 Rumble by the Border
Semis & 5th WB (32 Man)
190
12/02
W
FOR 0-0
J. Garcia*FF*
Mission
2023 Rumble by the Border
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
12/01
W
F 2-0 1:29
T. Olvera*FF*
Brownsville Veterans Memorial
2023 Rumble by the Border
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
DEC 7-4
N. Vela
Pharr-San Juan-Alamo Memorial
District 16-5A JV Tournament
Session 6
215
01/27
W
F 9-1 4:33
J. Vega
Mission Sharyland Pioneer
District 16-5A JV Tournament
Session 5
215
01/27
L
DEC 6-3
E. Rodriguez
La Joya Palmview
District 16-5A JV Tournament
Session 4
215
01/27
W
F 4-2 1:21
E. Guijarro
Pharr-San Juan-Alamo Southwest
District 16-5A JV Tournament
Session 2
215
01/27
W
F 6-1 1:27
J. Chavez
Pharr Valley View
District 16-5A JV Tournament
Session 1
215
01/21
W
F 2-0 1:11
M. Ramirez
Pharr-San Juan-Alamo North
District 16-5A Duals Tournament
Round 1
215
01/14
L
DEC 13-11 SV
J. Serna
Pharr-San Juan-Alamo
PSJA Tri-City Championship (Boys)
Placement (12 Man)
215
01/14
W
F 8-1 1:38
E. Guijarro
PSJA Southwest
PSJA Tri-City Championship (Boys)
Semis & WB (12 Man)
215
01/06
L
F 2-0 0:46
R. Garza
Edinburg
Boys All Valley Cat Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
215
01/06
L
F 3-7 4:22
E. Munoz
Edinburg Vela
Boys All Valley Cat Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
215
11/21
W
F 3-2 1:44
M. Maynez
PSJA High
JV Snakebite
Round 5
206-223
11/21
W
FOR 0-0
E. Guerra
Rio Grande City
JV Snakebite
Round 4
206-223
11/21
W
F 4-1 1:53
N. Alegria
Donna
JV Snakebite
Round 3
206-223
11/21
W
F 2-0 0:25
A. Torres
Donna
JV Snakebite
Round 2
206-223
11/21
L
F 2-0 0:25
J. Cuevas
PSJA High
JV Snakebite
Round 1
206-223
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024