Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Easton Mitchell
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Lawton-Bronson
St Francis
St Francis
St Francis Middle School
St. Francis
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/10
L
F 2-0 0:48
K. Crippen
Dakota Valley Panthers
Akron Westfield Youth Tournament
Round 3
106-114
12/10
L
F 7-0 1:37
N. Johnson
Elk Point - Jefferson
Akron Westfield Youth Tournament
Round 2
106-114
12/10
L
F 3-6 2:12
P. Koel-Schmidt
Lil Orabs
Akron Westfield Youth Tournament
Round 1
106-114
11/29
L
F 8-0 1:40
B. Burton
Huntley Project Middle School
St Francis MS Mixer
Round 3 (4 Man)
85-91
11/28
W
F 4-0 1:12
C. Berens
Shepherd Middle School
St Francis MS Mixer
Round 2 (4 Man)
85-91
11/15
L
F 2-2 2:16
C. Hedrick
Fergus
Fergus Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
85-91
11/14
W
F 7-2 2:45
B. McGee
Huntley
Fergus Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
85-91
11/14
W
F 9-6 2:31
K. Simser
Malta
Fergus Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
85-91
11/07
L
F 5-0 0:52
C. Beckman
Hardin
Prideland MS Mixer
Round 2 (3 Man)
88-94
11/07
W
F 9-8 1:54
E. Noonkester
Shepherd
Prideland MS Mixer
Round 1 (3 Man)
88-94
11/01
L
F 6-0 1:39
K. Kelley
Columbus
Red Lodge Middle School Mixer
round 3
87-92
11/01
W
F 6-0 1:00
T. Harrington
St Francis
Red Lodge Middle School Mixer
round 2
87-92
11/01
L
F 4-0 1:18
C. Banderob
Huntley Project
Red Lodge Middle School Mixer
round 1
87-92
10/21
W
DEC 9-6
T. Garcia
Red Lodge
Shepherd MS Mixer 2023
Round 3 (4 Man)
86-91
10/21
W
F 2-0 0:22
C. Berens
Shepherd
Shepherd MS Mixer 2023
Round 2 (4 Man)
86-91
10/21
W
DEC 11-7
C. Hedrick
Fergus
Shepherd MS Mixer 2023
Round 1 (4 Man)
86-91
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023