Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rudy Rodriguez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2015-2016
2014-2015
2013-2014
Team Name
Millard
Oconee County
Oconee High School
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
W
DEC 5-4
Z. Russell
---
Kansas Showdown on the Gridiron
Round 3 (12 Team)
170
06/08
W
DEC 8-2
G. Murray
Team X
Kansas Showdown on the Gridiron
Round 1 (12 Team)
170
06/08
L
F 7-0 1:55
J. Patterson
---
Kansas Showdown on the Gridiron
Round 4 (12 Team)
170
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 6-0 3:37
B. Turner
---
2016 UHSAA 1A/2A/3A Utah State Champions
2A/3A Cons Round 2
2A 145
02/12
W
DEC 10-3
J. Sims
Kanab
2016 UHSAA 1A/2A/3A Utah State Champions
2A/3A Cons Round 1
2A 145
02/12
L
F 2-2 2:57
K. Walker
Delta
2016 UHSAA 1A/2A/3A Utah State Champions
2A/3A Champ Round 1
2A 145
02/06
L
DEC 6-1
B. Turner
---
2016 2A Divisionals
Placement (16 Man)
Div A 145
02/06
L
F 3-2 3:57
M. Jones
---
2016 2A Divisionals
4th Wrestleback 7th & 9th (16 Man)
Div A 145
02/06
L
F 2-0 0:30
K. Mora
---
2016 2A Divisionals
Semis
Div A 145
02/05
W
MD 17-3
R. Maldonado
---
2016 2A Divisionals
Quarters & 1st WB (16 Man)
Div A 145
01/30
W
F 2-0 0:32
B. Dennis
Murray
North Sanpete Winter Classic JV
Round 5 (6 Man)
138
01/30
L
MD 13-0
J. Roper
---
North Sanpete Winter Classic JV
Round 4 (6 Man)
138
01/29
L
F 2-0 1:47
N. Nez
Payson
North Sanpete Winter Classic JV
Round 3 (6 Man)
138
01/29
W
MD 11-3
G. Pierson
Manti
North Sanpete Winter Classic JV
Round 2 (6 Man)
138
01/29
W
MD 15-4
C. Taylor
Murray
North Sanpete Winter Classic JV
Round 1 (6 Man)
138
01/09
W
F 8-0 1:47
C. Mortensen
Bryce Valley
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 9 (10 Man)
129-138
01/09
W
F 6-2 1:24
A. Wayman
Beaver
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 8 (10 Man)
129-138
01/09
W
F 3-5 3:07
D. Breinholt
Manti
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 7 (10 Man)
129-138
01/09
L
MD 10-2
H. Porter
Delta
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 6 (10 Man)
129-138
01/09
W
FOR 0-0
f. forfeit
Gunnison
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 5 (10 Man)
129-138
01/09
W
TF 20-4 5:29
B. Huber
Summit Academy
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 4 (10 Man)
129-138
01/08
L
F 7-1 3:35
d. loe
---
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 3 (10 Man)
129-138
01/08
W
F 12-5 4:26
D. Martin
---
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 2 (10 Man)
129-138
01/08
W
F 4-4 2:00
Z. Young
North Summit
JV Extras Round Robins 2A Duels
Round 1 (10 Man)
129-138
12/18
L
F 0-0 2:20
S. Schadegg
Logan
Viewmont Invitational 2015 JV
Round 3 JV (64 man Conso. Rd. 2)
138
12/18
L
DEC 9-2
C. Niswander
Pleasant Grove
Viewmont Invitational 2015 JV
Round 1 (JV Rd. of 64)
138
12/11
L
F 15-5 3:14
L. Fowles
Manti
2015 Juab Winter Classic
Round 5 (8 Team)
138
12/11
L
F 12-17 5:32
P. Heslop
Hillcrest
2015 Juab Winter Classic
Round 2 (8 Team)
138
12/11
L
F 4-4 3:28
G. Stratton
---
2015 Juab Winter Classic
Round 7 (8 Team)
138
12/11
L
DEC 10-8
M. Patrick
Bountiful
2015 Juab Winter Classic
Round 4 (8 Team)
138
12/11
W
F 6-2 1:43
B. Avery
Preston
2015 Juab Winter Classic
Round 3 (8 Team)
138
12/11
L
F 2-0 0:52
M. Foy
---
2015 Juab Winter Classic
Semifinals (4 Team)
138
12/11
W
TF 18-3 4:52
A. Dockstader
Springville
2015 Juab Winter Classic
Round 1 (8 Team)
138
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
FOR 0-0
J. Jennings
Emery
2A Divisionals
2nd Wrestleback (16 Man)
Div B 126
02/06
L
FOR 0-0
D. Eyre
Beaver
2A Divisionals
Round 1 (16 Man)
Div B 126
01/30
L
DEC 4-1
H. Porter
Delta
Millard @ Delta
Round 1
126
01/28
L
F 15-2 4:00
K. Brunson
North Sevier
North Sevier @ Millard
Round 1
126
01/24
L
TF 15-0 2:08
B. Smith
---
Pine View Hard Luck 2015
Round 6-Semis
132
01/24
W
MD 11-2
K. Heaton
Hurricane High School
Pine View Hard Luck 2015
Round 5-Wrestleback 3
132
01/24
W
F 4-3 1:48
J. Arce
Salem Hills High School
Pine View Hard Luck 2015
Round 4-Quarters
132
01/24
L
DEC 9-5
A. Peterson
Dixie High School
Pine View Hard Luck 2015
Round 2
132
01/24
W
MD 14-2
C. Olson
Manti High School
Pine View Hard Luck 2015
Round 1 (32 Man)
132
01/24
L
F 6-0 1:44
J. Mathews
---
Pine View Wrestling Tournament 2015
Round 5 (64,32 Cons)
132
01/24
W
DEC 11-4
F. Faumui
Pine View High School#2
Pine View Wrestling Tournament 2015
Round 4(64 & 32 Champ and Cons.)
132
01/23
W
F 5-4 2:19
S. Doyle
Pine View High School#2
Pine View Wrestling Tournament 2015
Round 3(64 ManCons)
132
01/23
L
F 13-6 3:47
J. Sanderson
Enterprise High School
Pine View Wrestling Tournament 2015
Round 2(64,32)
132
01/15
W
F 2-0 1:40
T. Yardley
Beaver
Millard @ Beaver
Round 1
132
12/13
W
F 2-0 1:04
K. Ventura
Salem Hills
Juab Winter Classic JV
Round 3 (4 Man)
126B
12/12
W
F 2-0 0:48
C. Scates
North Summit
Juab Winter Classic JV
Round 1 (4 Man)
126B
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
W
DEC 3-2
C. Greer
Woodward
2014 GHSA Class 3A State Championships
Consolation Finals (8 Man)
3A-106
02/22
W
MD 13-1
J. Allen
Elbert County
2014 GHSA Class 3A State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
3A-106
02/22
L
DEC 10-8 SV
N. Kile
Blessed Trinity
2014 GHSA Class 3A State Championships
Championship Semifinals (8 Man)
3A-106
02/22
W
F 0-0
R. Earick
Cartersville
2014 GHSA Class 3A State Championships
Quarterfinals (8 Man)
3A-106
02/08
W
DEC 4-2
E. Hartley
Buford
GHSA Class 3A - East Sectional
Placement Matches (8 Man)
106
02/08
W
MD 20-10
N. Lundy
Morgan County
GHSA Class 3A - East Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/08
W
F 0-0
C. Fountain
Islands
GHSA Class 3A - East Sectional
Quarterfinals (8 Man)
106
01/18
L
DEC 7-4
C. Bond
---
East Metro
Placement Matches (32 Man)
106
01/18
W
DEC 5-4
C. Crump
Jackson County High School
East Metro
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/18
W
MD 12-4
J. Craig
---
East Metro
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/17
W
MD 14-4
E. Jarquin
Newton County High School
East Metro
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/20
L
DEC 10-9
J. Christensen
Salem Hills
Viewmont Invitational 2013 JV
Round 3 (64 man Conso. Rd. 2)
120
12/20
L
DEC 4-3
P. Carter
Delta
Viewmont Invitational 2013 JV
Round 1 (JV Rd. of 64)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024