Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jonah Gonzalez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Clint Horizon
Horizon
Rio Grande City
Suwannee
Suwannee JV
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 8-2 4:04
J. Broka
Broken Bow
Ground Grain Wrestling Invite
2nd Place Match (16 Man)
140
02/10
L
F 2-0 0:25
C. Russell
Lubbock Monterey
UIL Boys Region 1-5A
Round 4 2nd con green
132
02/10
W
F 2-1 2:13
J. Loustaunau
El Paso Austin
UIL Boys Region 1-5A
Round 2 Consolation left red
132
02/10
L
F 2-0 1:09
J. Ellerbusch
Aledo
UIL Boys Region 1-5A
Round 1 (16 Man)
132
02/10
L
MD 10-1
R. Johnsen
Broken Bow
Ground Grain Wrestling Invite
Placement Matches (16 Man)
140
02/04
L
DEC 5-3
A. Casillas
El Paso Del Valle
UIL Boys District 2-5A
Round 6
132
02/04
W
F 2-0 1:14
J. Mota
El Paso Bel Air
UIL Boys District 2-5A
Round 4
132
01/28
L
DEC 7-5
A. Lurvey
Rutherford
Wakulla FCA Invitational
Round 2
132JV
01/28
W
F 3-2 3:11
J. Calixte
Chiles JV
Wakulla FCA Invitational
Round 1
132JV
01/21
W
DEC 10-8
J. Perez
El Paso Hanks
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
Placement Matches (32 Man)
132
01/21
L
DEC 5-2
D. Guerra
Mayfield
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
6th Wrestleback (32 Man)
132
01/21
W
DEC 11-9
E. Tyler
El Paso Eastlake
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
132
01/21
W
F 0-0 2:52
N. Rios
San Elizario
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/20
W
F 0-0 4:59
J. Medina
Fabens
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/20
W
F 0-0 0:58
J. Barde
El Paso
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/20
W
F 0-0 0:59
J. Tiburcio-Rodriguez
El Paso Riverside
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/20
L
F 0-0 3:45
E. Tyler
El Paso Eastlake
El Paso Bowie Boys Tournament 2023
Round 1 (32 Man)
132
01/20
L
Replay
F 2-0 0:59
C. Armstrong
Jensen Beach
FHSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
132
01/20
L
Replay
F 2-0 0:52
N. Pressley
Episcopal Of Jacksonville
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
132
01/13
L
F 2-0 0:16
G. Moore
South Walton Hs
Billy Saylor Invitational
Round 3 (10 Team)
132
01/13
L
F 8-0 1:58
E. DiNottia
Ft Myers
Billy Saylor Invitational
Round 9 (10 Team)
132
01/13
L
F 2-0 1:41
C. Kubatzke
Fernandina Beach
Billy Saylor Invitational
Round 8 (10 Team)
132
01/13
L
F 7-1 4:00
C. Beck
Fleming Island
Billy Saylor Invitational
Round 6 (10 Team)
132
01/13
W
F 2-0 1:20
G. Adtkins
West Nassau
Billy Saylor Invitational
Round 7 (10 Team)
132
01/05
L
F 0-0 0:17
K. Ellis
Liberty County
FHSAA 1A D2 - District Duals
Round 2 (6 Team)
132
01/05
L
F 0-0 1:02
H. Stanley
Florida
FHSAA 1A D2 - District Duals
Round 4 (6 Team)
132
12/22
L
F 11-5 5:25
I. Melendez
Mosley
Beast of the Beach
Round 1 (6 Team)
138
12/22
W
MD 14-4
D. Kizziah
North Bay Haven
Beast of the Beach
Round 2 (6 Team)
132
12/22
W
F 2-0 1:07
L. Bryan
Wewahitchka
Beast of the Beach
Round 4 (6 Team)
132
12/22
L
F 2-0 0:39
C. Harris
Smiths Station Hs
Beast of the Beach
Semis & 3rd WB (16 Team)
132
12/22
L
F 2-0 0:40
T. McGuire
Harris County
Beast of the Beach
Quarters & 1st WB (16 Team)
132
12/22
L
TF 18-3 2:54
Y. Simon
Huntsville
Beast of the Beach
Placement Matches (16 Team)
132
12/16
L
MD 10-1
A. Zamarripa
Chapin
Eastwood Invitational 2022
4th Wrestleback (32 Man)
132
12/16
L
F 6-7 3:17
E. Tyler
Eastlake
Eastwood Invitational 2022
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/03
L
F 2-0 0:26
D. Culley
Wakulla Hs
Border Wars X
Round 5 (6 Man)
126A
12/03
W
DEC 9-8
C. Hipp
Niceville
Border Wars X
Round 4 (6 Man)
126A
12/02
L
F 2-0 0:21
T. Spalding
Woodward Academy
Border Wars X
Round 3 (6 Man)
126A
12/02
L
MD 10-2
A. Bourg
St. Paul`s
Border Wars X
Round 2 (6 Man)
126A
12/02
W
DEC 8-1
Z. Wootton
Arnold
Border Wars X
Round 1 (6 Man)
126A
11/18
L
F 4-1 1:10
L. Nieto
Vanguard Academy Rembrandt-Pharr
Vanguard Tri-Meet
Champ. Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 4-0 1:27
T. Craft
Leander
2022 UIL Boys Region 4-5A
Rnd 3 2nd W
120
02/11
W
DEC 8-6 SV
I. Matull
Comal Pieper
2022 UIL Boys Region 4-5A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
120
02/11
L
F 2-0 1:58
K. Sistrunk
Cedar Park
2022 UIL Boys Region 4-5A
Round 1 (16 Man)
120
02/05
L
F 2-0 1:47
A. Saenz
Mission Sharyland Pioneer
UIL Boys District 16-5A
Placements
120
02/04
W
MD 10-0
A. Colunga
McAllen
UIL Boys District 16-5A
Consi Semis
120
02/04
L
F 5-2 1:45
P. Miranda
Mission Sharyland
UIL Boys District 16-5A
Semis and WB3
120
02/04
W
F 2-0 1:49
R. SALINAS
PSJA Memorial
UIL Boys District 16-5A
Quarterfinals and WB1
120
02/04
W
NC 0-0
R. SALINAS
PSJA Memorial
UIL Boys District 16-5A
True 4th
120
01/27
L
F 5-2 4:20
J. Ramos
Mcallen High
District 16-5A JV Tournament
1st
120
01/27
W
F 5-0 3:05
D. Clarke
Roma
District 16-5A JV Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/08
W
FOR 0-0
J. Shanley
Boys Ranch
Hereford Rumble 2022
Round 9
138
01/08
L
DEC 4-2 SV
T. Bartels
Amarillo High
Hereford Rumble 2022
Round 8
138
01/08
W
FOR 0-0
K. Perez
El Paso Riverside
Hereford Rumble 2022
Round 7
138
01/08
L
F 3-5 2:09
A. Lucero
El Paso Riverside
Hereford Rumble 2022
Round 6
138
01/08
W
FOR 0-0
A. McClellan
Canyon JV
Hereford Rumble 2022
Round 5
138
01/08
L
F 2-0 0:33
V. Martinez
El Paso Bel Air
Hereford Rumble 2022
Round 4
138
01/07
L
TF 21-4 3:10
A. Seabolt
Clinton
Hereford Rumble 2022
Round 3
138
01/07
L
F 2-2 1:21
X. Colston
Canyon High
Hereford Rumble 2022
Round 2
138
01/07
W
F 3-0 1:39
J. Jolly
Canyon JV
Hereford Rumble 2022
Round 1
138
12/30
W
MD 11-2
J. Vargas
Roma
Snakebite Invitational
1st & 3rd (16 Man)
126
12/30
L
F 14-2 3:12
I. Longoria
Victoria West
Snakebite Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/11
W
MD 9-1
R. Perez
San Benito
Rattler Invitational
5th Place
120
12/11
L
F 4-3 2:55
L. Hernandez
Sharyland 2
Rattler Invitational
Conso Semis
120
12/10
W
DEF 0-0 0:51
M. Garcia
Edinburg North
Rattler Invitational
Consolation Quarters
120
12/10
W
F 9-2 2:09
F. Morales
Sharyland 2
Rattler Invitational
Round 5 (Conso)
120
12/10
W
F 5-4 3:34
J. Ramos
McAllen
Rattler Invitational
Round 4
120
12/10
L
DEC 5-4
L. Hernandez
Sharyland 2
Rattler Invitational
Round 2
120
12/04
L
FOR 0-0
A. Ortiz
Mission Sharyland
Boys Grapefruit Bowl
Semis & 3rd WB (32 Man)
126
12/04
L
FOR 0-0
J. Falcon
Corpus Christi Ray
Boys Grapefruit Bowl
2nd Wrestleback (32 Man)
126
12/04
L
FOR 0-0
A. Saenz
Mission Sharyland Pioneer
Boys Grapefruit Bowl
Quarters & 1st WB (32 Man)
126
12/03
W
F 12-1 5:48
C. Lopez
Rio Grande City
Boys Grapefruit Bowl
Round 1 (32 Man)
126
12/03
L
F 10-4 3:57
J. Cavazos
Mission Sharyland
Boys Grapefruit Bowl
Round 3 (32 Man)
126
12/03
W
F 13-2 3:41
J. Vargas
Roma
Boys Grapefruit Bowl
Round 1 (32 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024