Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Klayton Niles
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2020-2021
2019-2020
Team Name
Red Cloud-Blue Hill
Red Cloud/Blue Hill
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 6-2 2:24
K. Schultze
Osborne
Warcat Invitational 2023
Placement
160
01/28
L
F 5-4 5:04
J. Adam
Meridian
Warcat Invitational 2023
Round 4
160
01/28
L
F 2-2 0:27
T. Ellis
Southwest
Warcat Invitational 2023
Round 2
160
01/21
W
DEC 6-4
I. Castillo
Tri County
Thayer Central Invitational
Round 5
160
01/20
W
F 2-0 0:35
D. Hodges
Superior
Thayer Central Invitational
Round 4
160
01/20
L
DEC 7-1
J. Adam
Meridian
Thayer Central Invitational
Round 3
160
01/20
L
F 2-0 0:12
L. Vesely
Wilber-Clatonia
Thayer Central Invitational
Round 2
160
01/14
L
F 3-2 1:50
B. Alberts
Grand Island Central Catholic
Shelton Wrestling Invitational
Round 6
160
01/14
W
F 2-0 1:01
H. Muirhead
Overton
Shelton Wrestling Invitational
Round 5
160
01/14
W
F 7-5 1:48
C. McCorkle
Arapahoe
Shelton Wrestling Invitational
Round 2
160
01/14
L
F 5-0 1:21
L. Anderson
Conestoga
Shelton Wrestling Invitational
Round 1
160
01/07
L
F 5-4 1:48
C. Harris
Kearney-Gold
Franklin Invite 2023
Round 4
160
01/07
W
F 2-0 0:17
B. Hedrick
Hitchcock County
Franklin Invite 2023
Round 3
160
01/07
L
F 8-1 3:31
D. Williams
Thayer Central
Franklin Invite 2023
Round 2
160
01/07
W
F 3-0 0:18
K. Rooney
Sandhills Valley
Franklin Invite 2023
Round 1
160
12/17
L
F 6-3 3:12
J. Blattner
Kearney Catholic
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
160
12/17
L
F 2-0 2:00
Z. Baker
Wilber-Clatonia
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 4-1 2:00
T. Lovewell
Hays-Thomas More Prep-Marian
Warcat Invitational 2021
Placement
160
01/30
L
F 2-0 1:11
J. Hodson
Red Cloud/Blue Hill
Warcat Invitational 2021
Round 5
160
01/30
L
F 10-1 4:35
B. Tryon
Southwest
Warcat Invitational 2021
Round 4
160
01/30
L
F 2-0 1:17
A. Molzahn
Alma
Warcat Invitational 2021
Round 3
160
01/30
L
F 4-0 1:41
A. Hubert
Belleville-Republic County
Warcat Invitational 2021
Round 2
160
01/02
L
F 2-0 0:22
A. Nichols
SEM
Southwest Invite
Round 5
170
01/02
L
F 2-0 0:26
T. Stearns
Brady
Southwest Invite
Round 4
170
12/11
L
F 2-0 0:37
E. Devlin
South Central Unified
Southern Valley Invitational 2020
Round #5
170
12/11
W
F 2-0 0:18
J. Morales
Loomis-Bertrand
Southern Valley Invitational 2020
Round #4
170
12/11
L
F 2-0 1:17
B. Jarosik
South Central Unified
Southern Valley Invitational 2020
Round #3
170
12/11
L
F 10-3 3:39
J. Smith
Arapahoe
Southern Valley Invitational 2020
Round #2
170
12/11
W
F 5-0 1:26
H. Holmes
Wauneta-Palisade
Southern Valley Invitational 2020
Round #1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 6-1 2:33
J. Widler
Osborne
Warcat Invitational 2020
Placement
138
02/01
L
F 2-0 0:24
G. Couture
Belleville-Republic County
Warcat Invitational 2020
Round 4
138
02/01
L
F 7-1 1:34
J. Kerns
Southwest
Warcat Invitational 2020
Round 2
138
01/25
L
F 5-0 2:57
B. Jensen
Superior
Thayer Central Invite 2020
Round 6
138
01/25
W
F 3-4 2:25
J. Otto
Thayer Central
Thayer Central Invite 2020
Round 5
138
01/25
L
DEC 7-6
I. Paling
Fillmore Central
Thayer Central Invite 2020
Round 4
138
01/25
L
F 9-5 4:47
E. Iniguez
Minden
Thayer Central Invite 2020
Round 3
138
01/24
L
F 4-0 2:24
C. Homolka
Wilber-Clatonia
Thayer Central Invite 2020
Round 2
138
12/21
L
F 2-0 0:09
M. Bratrsovsky
Humboldt-Table Rock/Steinauer/Pawnee City
Thunderbird Invitational
Round 6
145
12/21
L
F 2-0 0:27
C. Detwiler
Mount Michael Benedictine
Thunderbird Invitational
Round 5
145
12/21
L
F 2-0 0:40
I. Kult
---
Thunderbird Invitational
Round 3
145
12/21
L
F 2-0 0:35
C. Hauschild
Southwest Iowa
Thunderbird Invitational
Round 2
145
12/21
L
F 2-0 0:41
J. Alberts
Freeman
Thunderbird Invitational
Round 1
145
12/13
W
F 3-2 1:44
E. Whipple
Arapahoe
Southern Valley Invitational 2019
Round #5
145JV
12/13
W
F 2-0 0:34
A. Merritt
---
Southern Valley Invitational 2019
Round #4
145JV
12/13
W
F 2-0 1:23
N. Bodirsky
Centura
Southern Valley Invitational 2019
Round #2
145JV
12/13
W
F 2-0 1:36
T. Warembourg
Wauneta-Palisade
Southern Valley Invitational 2019
Round #1
145JV
12/08
L
MD 15-1
R. Johnson
Ellis
Osborne Invitational 2019
ROUND 5 FINALS
145
12/07
L
F 2-0 0:32
D. Edwards
Hill City
Osborne Invitational 2019
ROUND 4
145
12/07
L
F 2-0 0:39
C. Hartman
Lyons
Osborne Invitational 2019
ROUND 3
145
12/07
L
F 5-0 1:38
Z. Hamel
---
Osborne Invitational 2019
Round 1 (10 Man)
145
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023