Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Silas Speer
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Jr Viking
Jr. Vikings
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 7-0
B. King
Jackson County Wrestling Club
Super Sunday Silver Lake Open
Semis & 1st WB (8 Man)
58
02/09
L
F 2-0 0:43
W. TenEyck
---
Super Sunday Silver Lake Open
Quarterfinals (8 Man)
58
01/26
L
TF 19-1 2:54
D. Mercer
Lawrence Elite Wrestling Club
JCWC Jena Rieschick Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
55-58
01/26
L
F 7-0 1:24
A. Page
Team Tigers Wrestling
JCWC Jena Rieschick Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
55-58
01/26
L
F 2-0 1:00
N. Harmon-beatty
---
JCWC Jena Rieschick Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
55-58
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 9-1
C. Curnutt
Circle Wrestling Club
The Novice Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
49
02/10
W
MD 14-6
P. Delzer
Halstead Wrestling Club
The Novice Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
49
02/10
L
DEC 17-12
H. Casey
Derby Wrestling Club
The Novice Championships
Round 1 (32 Man)
49
02/03
L
F 2-0 0:29
B. Baird
Topeka Blue Thunder
Super Sunday Silver Lake Invitational
Round 3 (4 Man)
49A
02/03
L
F 2-0 0:43
C. Barnhart
wamego wrestling club
Super Sunday Silver Lake Invitational
Round 2 (4 Man)
49A
02/03
L
DEC 10-3
I. Torrez
Jr. Wildcats
Super Sunday Silver Lake Invitational
Round 1 (4 Man)
49A
01/26
L
F 7-0 1:24
E. Hernandez
Kansas Young Guns
Tournament of Champions & Girls` ToC
Semis & 3rd WB (16 Man)
49
01/26
W
DEC 7-0
B. Sommerfield
Fort Riley Wrestling Academy
Tournament of Champions & Girls` ToC
2nd Wrestleback (16 Man)
49
01/26
L
F 9-0 1:58
B. Doherty
Paola Wrestling Club
Tournament of Champions & Girls` ToC
Quarters & 1st WB (16 Man)
49
01/26
W
DEC 9-8
P. Trout
RUSSELL WRESTLING CLUB
Tournament of Champions & Girls` ToC
Round 1 (16 Man)
49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024