Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Thorsen
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 4-0 2:05
K. Gifford
Kiona Benton
Mat Classic XXXV
5th Place
1A 157
02/17
L
Replay
MD 9-1
P. Desroches
Riverside
Mat Classic XXXV
Round 7 Cons Semis
1A 157
02/17
W
Replay
F 0-1 2:41
A. Hyatt
Newport
Mat Classic XXXV
Round 6 WB w/ Semis
1A 157
02/16
W
Replay
DEC 7-6
A. Simental
Toppenish
Mat Classic XXXV
Round 5 Cons Only
1A 157
02/16
L
Replay
F 7-2 2:32
H. Wheeler
Cashmere
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
1A 157
02/16
W
Replay
F 4-0 3:40
J. Ostendorf
Eatonville
Mat Classic XXXV
Round 2
1A 157
02/10
L
F 10-4 4:10
D. Washburn
Mount Baker
WIAA 1A Region 1
1st Place
157
02/10
W
F 5-0 3:46
E. Diaz
Granite Falls
WIAA 1A Region 1
Semis & 1st WB (8 Man)
157
02/10
W
F 4-1 2:44
L. Donahue
East Jefferson
WIAA 1A Region 1
Quarterfinals (8 Man)
157
02/03
L
F 0-0 4:26
D. Washburn
Mount Baker
NORTHWEST 1A District 1
1st Place
157
02/03
W
F 2-0
A. Shelton
Blaine
NORTHWEST 1A District 1
Round 4
157
02/03
W
F 2-0
F. Campbell
Seattle Academy
NORTHWEST 1A District 1
Round 2
157
01/27
W
F 2-0 1:28
E. Diaz
Granite Falls
WIAA Emerald Sound Conference
Champ
157
01/27
W
MD 14-0
H. Ansell
Sultan
WIAA Emerald Sound Conference
Round 4
157
01/27
W
F 6-0 2:48
F. Campbell
Seattle Academy
WIAA Emerald Sound Conference
Round 2
157
01/14
L
DEC 5-3
B. True
Issaquah
WIAA Justice For All Wrestling Boys
Finals
157
01/13
W
MD 16-2
C. Teague-Lee
Lindbergh
WIAA Justice For All Wrestling Boys
Semis & 5th WB (32 Man)
157
01/13
W
F 2-0 1:38
A. Scott
Bellingham
WIAA Justice For All Wrestling Boys
Round 2 Champ & WB (32 Man)
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024