Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jonathan Ackerman
Results
High School Results
Team Name
Central
Cheyenne Central
Cheyenne Central High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
Replay
F 7-2 3:21
N. Beltran
Rock Springs
WHSAA Boys State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
4A-120
02/22
L
F 4-1 1:09
D. Sorensen
Kelly Walsh
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-120
02/17
L
DEC 3-1
J. Moore
Campbell County
WHSAA 4A East Regional
Round 6 Semis
120
02/17
W
DEC 2-0
T. Layer
Sheridan
WHSAA 4A East Regional
Round 5 (consis)
120
02/17
L
MD 14-1
C. Dunham
Sheridan
WHSAA 4A East Regional
Round 2 (16man 32man)
120
02/08
W
DEC 5-3 SV
B. Atencio
Cheyenne East
Cheyenne East @ Central
Round 1
126
02/03
L
F 2-0 1:16
I. Wold
Thunder Basin High School
Central @ Thunder Basin High School
Round 1
120
02/03
L
F 6-2 1:58
C. Dunham
Sheridan
Central @ Sheridan
Round 1
120
01/31
L
DEC 6-0
C. Polson
Laramie
Laramie @ Central
Round 1
126
01/27
W
DEC 1-0
K. Frost
Riverton
2024 Ron Thon Memorial JV
Placement Matches
120
01/27
W
DEC 9-2
C. Diaz
Kelly Walsh
2024 Ron Thon Memorial JV
Consi Semis
120
01/27
L
DEC 4-0
H. Batista
Kemmerer
2024 Ron Thon Memorial JV
Semis with WB
120
01/27
W
DEC 4-0
K. Frost
Riverton
2024 Ron Thon Memorial JV
Quarters with WB Rd 5 64-man, Rd 2 32-man
120
01/26
W
DEC 4-0
T. Layer
Sheridan
2024 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
120
01/26
W
DEC 6-0
K. Martinez
Wind River
2024 Ron Thon Memorial JV
Round 1-2
120
01/20
L
DEC 6-2
K. Gudahl
Wheatland
2024 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 6
126
01/20
W
DEC 5-0
J. Gamez
Severance High School
2024 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 4
126
01/20
W
F 2-0 0:24
B. Jones
Thompson Valley
2024 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 2
126
01/13
L
DEC 9-4
X. Hare
Northridge
2024 Golden Eagle Invitational
16 & 8- Cons. Semi
126
01/13
W
F 7-0 0:52
B. Baker
Skyline
2024 Golden Eagle Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/13
L
DEC 4-0
A. Hernandez
Frederick
2024 Golden Eagle Invitational
16- Quarters 1st WB/8 Quarters
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021