Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxon Terry
Results
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-1
B. McKinley
Harlan Community
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
2nd Place Match (12 Man)
150
02/10
W
F 2-0 1:17
C. Snethen
Audubon
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Placement (12 Man)
150
02/10
W
DEC 10-3
C. Williams
Clarke
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Cons. Semis (12 Man)
150
02/10
L
F 2-0 0:28
C. Ludwig
Carroll
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Semis & WB (12 Man)
150
02/10
W
DEC 13-10
T. Williamson
Glenwood
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Quarters (12 Man)
150
01/26
L
F 1-2 2:41
B. Bendorf
Harlan Community
Red Oak/AHSTW/Harlan/Kuemper
Round 1
157
01/26
W
F 6-2 1:00
H. Holst
Kuemper Catholic
Red Oak/AHSTW/Harlan/Kuemper
Round 1
150
01/25
L
F 1-5 2:52
K. Baxter
AHSTW
Red Oak/AHSTW/Harlan/Kuemper
Round 1
157
01/20
L
DEC 4-1
E. Rodriguez
Southwest Valley
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
150
01/20
W
DEC 10-3
B. Hoover
CAM
John J Harris Invitational
Cons. Round 2
150
01/20
L
F 4-2 5:28
J. McGargill
Shenandoah
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
150
01/19
W
MD 12-1
Z. Brennecke
Riverside, Oakland
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
150
01/07
L
F 5-2 1:26
J. Turner
Greene County
Rollin Dyer Invitational
Placement Matches (16 Man)
150
01/06
L
F 7-1 3:47
I. Christo
Omaha Skutt Catholic
Rollin Dyer Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
150
01/06
L
F 5-0 1:38
N. Fellers
Bondurant-Farrar
Rollin Dyer Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
150
01/06
W
F 4-1 1:52
T. Jarvis
Alta-Aurelia
Rollin Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/06
W
F 2-0 1:41
B. Brabham
Audubon
Rollin Dyer Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
150
01/05
W
F 12-3 2:54
B. Zarate
Lewis Central
Shenandoah/Glenwood/LewisCentral/RedOak
Round 1
150
01/04
L
F 1-0 3:03
J. McGargill
Shenandoah
Shenandoah/Glenwood/LewisCentral/RedOak
Round 1
150
01/03
W
F 12-1 2:33
B. Hagey
Clarinda
Red Oak/Clarinda/St. Albert/SWV
Round 1
150
01/03
L
F 2-0 2:54
E. Rodriguez
Southwest Valley
Red Oak/Clarinda/St. Albert/SWV
Round 1
150
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020