Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 9-12 · Resumes Tomorrow at 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Tomorrow · 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11-12, 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Meyer
Results
High School Results
Team Name
Corvallis
Valley
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
FOR 0-0
Z. Garbett
Soda Springs
2024 Idaho Boys HS State Championships
Consolation Round 3
2A 145
02/23
W
Replay
DEC 5-1
T. Cagle
Nampa Christian
2024 Idaho Boys HS State Championships
Consolation Round 2
2A 145
02/23
L
Replay
DEC 10-3
B. Cordingley
North Fremont
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
2A 145
02/23
W
Replay
DEC 14-9 SV
E. Puderbaugh
Clearwater Valley
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
2A 145
02/16
W
TF 20-5 5:39
J. Vergara
Glenns Ferry
IHSAA 2A - District IV
Finals
145
02/15
W
F 2-0 1:05
L. Rodriguez
Glenns Ferry
IHSAA 2A - District IV
Semis & 1st WB (8 Man)
145
02/15
W
F 2-0 1:06
J. Trujillo
Wendell
IHSAA 2A - District IV
Quarterfinals (8 Man)
145
02/03
W
F 6-3 2:36
T. Gascon
Burley
Cassia Clash
Round 3 (8 Team)
145
02/03
W
F 2-0 0:34
K. Mort
Minico 01
Cassia Clash
Cross Bracket (8 Team)
145
02/03
L
MD 9-0
G. Larsen
Wood River
Cassia Clash
Round 1 (8 Team)
145
01/27
L
F 2-0 0:50
C. Carter
West Linn
JV Tod Surmon/Mid-Valley Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
138B
01/27
W
F 11-0 3:31
B. Nicholson
West Linn
JV Tod Surmon/Mid-Valley Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
138B
01/27
L
F 4-8 2:33
E. Snook
Sheldon
JV Tod Surmon/Mid-Valley Classic
Quarterfinals (8 Man)
138B
12/29
L
DEC 4-2
Z. Vian
New Plymouth
2023 Juston Wolfe Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
12/29
W
F 2-0 1:18
T. Holloway
Marsing
2023 Juston Wolfe Invitational
Round 4 (16 Man)
145
12/29
W
F 2-0 0:47
L. Martin
Melba
2023 Juston Wolfe Invitational
Round 3 (16 Man)
145
12/29
W
F 2-0 1:10
E. Williams
Bishop Kelly
2023 Juston Wolfe Invitational
Round 1 (16 Man)
145
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020