Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Travis Wellhausen
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-2 4:27
P. Michel
Wilbur-Creston
WIAA 1B/2B Region 3
Semis & 1st WB (8 Man)
165
02/10
L
F 2-0 1:33
C. Holling
Liberty (Spangle)
WIAA 1B/2B Region 3
Quarterfinals (8 Man)
165
02/03
L
F 4-0 2:54
H. Stearns
Jenkins (Chewelah)
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
B 3/4
165 BN
02/03
W
DEC 8-4
R. Hood
Kettle Falls
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
2nd Wrestleback (8 Man)
165 BN
02/03
L
F 4-1 1:49
N. Rasmussen
Selkirk
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Semis & 1st WB (8 Man)
165 BN
02/03
W
DEC 7-1
T. Vanarsdall
Selkirk
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Quarterfinals (8 Man)
165 BN
01/20
L
F 2-0 1:00
J. Phillips
Northwest Christian (Colbert)
LRS Bronco invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
157
01/20
L
DEC 4-1
D. Huffstetler
Okanogan
LRS Bronco invitational
Quarterfinals (8 Man)
157
01/13
L
DEC 4-1
G. Green
St. Maries
Crusader Classic (NWC)
4th Wrestleback (16 Man)
157
01/13
W
DEC 7-0
P. Spain
Lind-Ritzville
Crusader Classic (NWC)
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/13
W
F 2-0 0:30
W. Young-Dougherty
Deer Park
Crusader Classic (NWC)
2nd Wrestleback (16 Man)
157
01/13
L
F 2-0 1:29
P. Desroches
Riverside
Crusader Classic (NWC)
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/13
W
F 2-0 0:14
B. Tiffany
East Valley
Crusader Classic (NWC)
Round 1 (16 Man)
157
12/23
L
TF 15-0 3:51
N. Rasmussen
Selkirk
M2 Mallet
Round 5
165
12/23
W
F 2-0 3:31
C. Breeden
University
M2 Mallet
Round 4
165
12/23
L
DEC 4-1
J. Hamilton
Northwest Christian
M2 Mallet
Round 3
165
12/23
W
F 4-0 0:58
T. Vanarsdall
Selkirk
M2 Mallet
Round 1
165
12/23
W
F 5-0 0:40
M. Miacolo
East Valley (Spokane)
M2 Mallet
32 Pig
165
12/16
W
F 8-0 2:18
A. Conley
Kittitas
Gorilla Invitational
Placement Matches (8 Man)
157
12/16
W
TF 16-0 2:32
c. rees
Mary Walker
Gorilla Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
157
12/16
L
F 2-0 1:38
J. Phillips
Northwest Christian (Colbert)
Gorilla Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
157
12/16
W
TF 15-0 3:12
A. Conley
Kittitas
Gorilla Invitational
Quarterfinals (8 Man)
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024