Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cody Dale
Results
High School Results
Team Name
Horseheads
Horseheads Sr HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 6-0
T. Beaury
Saratoga
NYSPHSAA State Championships
WB2
I-131
02/23
L
Replay
F 11-2 2:38
V. Tripaldi
Iona Prep
NYSPHSAA State Championships
R2 (16)
I-131
02/23
W
Replay
F 7-1 2:51
N. Racz
Minisink Valley
NYSPHSAA State Championships
R1
I-131
02/11
W
DEF 0-0 4:21
J. Mastrantonio
Elmira HS
Section IV Championships
Placement Round
131
02/10
W
F 0-0 1:02
A. Al-Aubaidy
Union-Endicott Sr HS
Section IV Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
131
02/10
W
F 0-0 0:50
M. Khan
Johnson City Sr HS
Section IV Championships
Round 2
131
01/27
L
Replay
DEC 6-1
L. Stoutenburg
Saratoga Springs Sr HS
NYSPHSAA Dual Meet Championships
Round 1 (3 Team)
138
01/20
W
MD 10-0
R. Roach
Norwich Sr HS
STAC Championships-Boys
1st-2nd
131
01/20
W
F 9-6 2:40
A. Lloyd
Binghamton-Seton CC
STAC Championships-Boys
Semis
131
01/20
W
F 2-0 0:55
G. McGrabie
Chenango Forks HS
STAC Championships-Boys
QTR Finals
131
01/13
W
Replay
DEC 3-2
W. Bryman
Attica-Batavia Sr HS
Southern Tier Memorial-Boys
5th-6th
131
01/13
L
Replay
MD 9-0
A. Romberger
Chambersburg Area Hs
Southern Tier Memorial-Boys
Consi Semi
131
01/13
W
Replay
F 2-2 2:30
K. Sipley
Athens Area Hs
Southern Tier Memorial-Boys
Consi Qtrs
131
01/13
W
Replay
TF 16-0 3:00
B. Rossman
Bellefonte Area Hs
Southern Tier Memorial-Boys
WB4
131
01/13
L
Replay
DEC 10-5 SV
K. Shams
South Williamsport Area Hs
Southern Tier Memorial-Boys
QTR Finals
131
01/12
W
Replay
F 4-2 2:00
J. Besecker
Waverly Sr HS
Southern Tier Memorial-Boys
Round of 16
131
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024