Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Edel Fernando Rascón Portillo
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
F 4-11 2:09
A. Knoll
Arlee
MHSA State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
B/C - 160
02/09
L
Replay
F 2-8 5:06
W. Schoen
Chinook
MHSA State Championships
Round 1
B/C - 160
02/03
W
F 5-0 1:47
M. Richard
Jefferson (Boulder)
MHSA B/C Western Divisional
Round 12 5th/6th Sat 3:00 pm
160
02/03
L
F 4-4 2:19
C. Englund
Florence-Carlton
MHSA B/C Western Divisional
Round 10 1:00 Sat (wb6) (wb4) consol. semi finals
160
02/03
W
F 2-0 0:49
P. Allaire
Choteau
MHSA B/C Western Divisional
Round 9 12:00 pm Sat (wb 5) (wb 3)
160
02/03
W
F 0-1 3:27
C. Cardarello
Shelby
MHSA B/C Western Divisional
Round 7/8 11:00 am Sat wb 4
160
02/02
L
F 4-1 1:30
T. Milender
Superior
MHSA B/C Western Divisional
Round 5 Quarterfinals 4:00 pm Fri
160
02/02
W
MD 12-4
A. Nelson
Cascade
MHSA B/C Western Divisional
Round 2 12:00 pm Fri
160
02/02
W
F 19-5 5:49
H. Borror
Broadwater (Townsend)
MHSA B/C Western Divisional
Round 1 (32 Man) 10:00 am Fri
160
01/27
L
F 6-2 3:45
D. McKay
Ronan
Mission Valley Championships
Placement
160
01/27
W
FOR 0-0
K. Dumont
Saint Ignatius
Mission Valley Championships
Cons Semis
160
01/27
W
F 10-0 2:41
J. Pardue-Bernabe
Flathead
Mission Valley Championships
Round 4
160
01/27
W
DEC 17-10
A. Knoll
Arlee
Mission Valley Championships
Round 3
160
01/27
L
F 14-1 3:16
C. Kuka
Flathead
Mission Valley Championships
Round 2
160
01/27
W
F 2-0 0:30
C. Pierre
Ronan
Mission Valley Championships
Round 1
160
01/20
W
F 0-0 1:07
T. Flesch
Broadwater (Townsend)
BC Duals Extras
Round 1
160
01/20
L
F 0-0 1:06
E.
Broadwater (Townsend)
Class B Duals
Round 1
170
01/20
W
F 0-0 1:07
T. Flesch
Broadwater (Townsend)
BC Duals Extras
Round 1
160
01/06
L
F 3-0 1:39
M. Foley
Powell Wy.
Tom LeProwse Boys Tournament
4th Wrestleback (64 Man)
170
01/05
L
F 5-6 3:26
J. Lafontaine
Billings Central/Joliet
Tom LeProwse Boys Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
170
01/05
W
F 4-6 3:46
D. Utterback
Worland
Tom LeProwse Boys Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
170
12/14
W
F 0-0 0:57
T. Rodell
Shepherd
Shepherd Mixer
Round 1
170
12/08
L
F 0-0 5:36
T. Wieczorek
Gallatin (Bozeman)
Whitehall Duals
Round 1
170
12/08
L
F 0-0 3:00
H. Hagenbarth
Beaverhead Co. (Dillon) / Twin Bridges / Sheridan
Whitehall Duals
Round 1
170
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022