Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Eriksson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 9-3 2:53
M. Elton
Payson Lions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
46
02/09
W
F 2-0 0:41
D. Freed
Team Prestige
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
46
02/09
L
MD 17-4
M. Dastrup
JWC
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
46
01/28
L
Replay
MD 14-1
S. Peterson
Juab Wrestling Club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 3 (4 Man)
42-45
01/28
L
Replay
MD 12-0
M. Takemoto
Westlake
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 2 (4 Man)
42-45
01/28
L
Replay
DEC 8-6 SV
S. Balliett
Roy Wrestling Club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 1 (4 Man)
42-45
01/12
L
Replay
F 2-0 0:39
M. Takemoto
WESTLAKE
Beehive Brawl
Quarterfinals
45
01/12
W
Replay
F 2-2 0:25
J. Proctor
Delta Wrestling Club
Beehive Brawl
2nd Wrestleback (32 Man)
45
01/12
L
Replay
F 7-0 2:27
K. King
Box Elder Stingers Wrestling
Beehive Brawl
Round 1 (32 Man)
45
01/06
W
DEC 12-6
R. Beckstrom
Morgan Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Placement Matches (8 Man)
42-45
01/06
W
F 7-3 2:53
R. Deeter
Northside Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 3 (8 Man)
42-45
01/06
W
FOR 0-0
D. Headley
Roy Wrestling Club
KING CONN Memorial Youth Tournament 24
Round 2 (8 Man)
42-45
12/30
W
FOR 0-0
E. Gardiner
Independent
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 3 (4 Man)
43-44
12/30
W
F 7-4 1:46
K. Burdette
Westlake
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (4 Man)
43-44
12/30
W
F 2-0 0:15
B. Jacobs
Team Prestige
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (4 Man)
43-44
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020