Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
heather johnson
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 9-5 3:44
G. Johnson
Peninsula (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 5 Cons Only
Girls 3A/4A 105
02/16
L
Replay
F 3-2 1:08
E. Norton
Shorewood (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
Girls 3A/4A 105
02/16
W
Replay
F 5-6 4:52
A. Musser
Kelso (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 2
Girls 3A/4A 105
02/10
L
F 2-0 1:55
I. Leon
Stadium (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
1st Place
105
02/10
W
F 10-2 3:36
A. Mesling
Roosevelt (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
02/10
W
F 10-0 2:59
J. Ygana
Federal Way (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
02/03
L
F 12-8 4:43
I. Leon
Stadium (Girls)
WIAA 3A Girls Sub-Regional 2.2
Medal Round
105
02/02
W
F 5-0 2:00
S. Rodriguez
Silas (Girls)
WIAA 3A Girls Sub-Regional 2.2
Round 6
105
01/07
L
F 13-7 5:18
A. Anderson
Shelton (Girls)
Mt. Tahoma Classic
1st Place
105
01/06
W
DEC 9-5
I. Leon
Stadium (Girls)
Mt. Tahoma Classic
Round 4
105
01/06
W
F 5-0 1:03
K. Watson
Montesano (Girls)
Mt. Tahoma Classic
Round 2
105
12/29
L
Replay
F 7-0 2:46
L. Born
Curtis (Girls)
GUT CHECK
Round 8
Girls 105
12/29
W
Replay
F 2-0 0:27
V. Hammer
Omak (Girls)
GUT CHECK
Round 7
Girls 105
12/29
L
Replay
F 3-0 2:55
M. Riojas
Granger (Girls)
GUT CHECK
Round 6 QTS
Girls 105
12/28
W
Replay
F 4-0 2:34
K. Hall
Yelm (Girls)
GUT CHECK
Round 4
Girls 105
12/20
L
F 1-0 0:53
A. Goodwin
Fife (Girls)
King and Queen of The Castle
2nd Wrestleback (32 Man)
GIRLS 110
12/20
L
F 2-0 1:18
R. Serati
Kamiak (Girls)
King and Queen of The Castle
Round 2
GIRLS 110
12/20
W
DEC 5-3
O. Simanek
Foss (Girls)
King and Queen of The Castle
Round 1 (32 Man)
GIRLS 110
12/17
W
F 2-0 2:40
M. Angelovich
Raymond (Girls)
Grays Harbor Championship - Girls
Placement (10 Man)
110
12/16
W
F 7-2 1:56
A. Doan
Ilwaco (Girls)
Grays Harbor Championship - Girls
Semis & WB (10 Man)
110
12/16
W
F 5-0 0:15
J. Rice
Friday Harbor (Girls)
Grays Harbor Championship - Girls
Quarters (10 Man)
110
12/16
W
F 5-0 0:25
K. Pardo
Aberdeen (Girls)
Grays Harbor Championship - Girls
Champ. Round 1 (10 Man)
110
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020