Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Naomi Templeman
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
BRAIDED BRUTES
Iowa
Raccoon River-Northwest
Racoon River Wrestling Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
W
F 8-4 5:06
S. Eddy
WYOMING YELLOW
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Quarterfinals (8 Team)
155
04/05
W
F 2-0 1:07
M. Henningson
ALT TRAIL BLAZERS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Finals (2 Team)
145
02/02
L
F 7-1 5:37
A. Cabalka
East Buchanan
IGHSAU State Championships
Round 8: 7th Place Matches
140
02/02
L
DEC 5-3
C. Bushong
Nevada
IGHSAU State Championships
Round 6: 5th WB
140
02/02
W
F 6-2 4:32
R. Weiler
Central Lyon/George-Little Rock
IGHSAU State Championships
Round 5: Semifinals & WB 4
140
02/02
W
F 4-0 4:34
I. Giza
Bettendorf
IGHSAU State Championships
Round 4: Quarterfinals & WB 3
140
02/02
W
F 2-0 1:27
A. Rivera
Denison-Schleswig
IGHSAU State Championships
Round 3: 2nd WB
140
02/01
L
F 0-0 0:28
C. Bushong
Nevada
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
140
02/01
W
F 2-0 1:59
M. South
S.W.A.T. Valkyrie
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
140
01/26
L
F 4-1 5:17
D. Gaie
Des Moines Public Schools
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 8A: Finals
140
01/26
W
F 8-2 3:02
A. Appelhans
Anamosa
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 6: Semifinals & 5th WB
140
01/26
W
M FOR 0-0
T. Pence
Mid-Prairie
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
140
01/20
W
F 4-0 1:08
C. Smolik
Iowa Valley, Marengo
Colfax Girls Varsity Tournament
Finals
140
01/20
W
F 2-0 1:41
K. Andrew
BGM, Brooklyn
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 4
140
01/20
W
F 2-0 0:57
C. Pelzer
Ames
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 2
140
01/20
W
F 11-1 3:19
H. Tenborg
Saydel
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 1
140
01/17
L
F 2-0 1:51
H. Bratland
Ankeny
2024 CIML Girls Conference Tournament
Round 4
140
01/17
W
F 7-1 3:48
L. Heimer
Ankeny
2024 CIML Girls Conference Tournament
Round 2
140
01/17
W
F 2-0 2:40
C. Wilson
Raccoon River-Northwest
2024 CIML Girls Conference Tournament
Round 1
140
01/12
W
F 2-0 0:56
A. Steele
Southeast Polk
SEP Tri Meet
Round 1
145
01/12
W
F 2-0 0:51
B. Freerksen
Colfax-Mingo
SEP Tri Meet
Round 1
140
01/05
W
Replay
F 4-0 1:28
P. Calvey
Minooka
Clash National Girl`s Duals II
Round 4 (6 Team)
142
01/05
L
Replay
TF 16-0 3:34
C. Gonzales
Apple Valley
Clash National Girl`s Duals II
Round 2 (3 Team)
142
01/05
L
Replay
F 10-1 5:07
K. Donat
Bemidji
Clash National Girl`s Duals II
Round 2 (6 Team)
142
01/05
W
Replay
F 4-0 1:18
J. Pettit
Hastings
Clash National Girl`s Duals II
Round 5 (6 Team)
142
01/05
L
Replay
F 2-0 2:36
L. Hunt
Liberty
Clash National Girl`s Duals II
Round 1 (3 Team)
142
01/05
W
Replay
F 2-0 0:51
V. O`Connor
Joliet Central Township
Clash National Girl`s Duals II
Round 3 (6 Team)
142
12/20
L
F 2-0 1:31
D. Cleveland
Ankeny
RRW/Perry/Ankeny Triangular
Round 1
145
12/20
W
F 5-0 0:52
A. Canales
Perry
RRW/Perry/Ankeny Triangular
Round 1
140
12/13
W
F 2-0 1:17
V. McNulty-Lecocq
Urbandale
Urbandale Triangular
Round 1
140
12/10
W
F 7-7 2:47
M. Sharp
Olathe North Girls
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
All Placement Matches
G140
12/09
W
M FOR 0-0
E. Blanco
Washburn Girls
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 3
G140
12/09
W
F 2-0 1:09
I. Dizona
Omaha Skutt Catholic Girls
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 2
G140
12/09
W
F 4-1 1:21
M. Wilkes
Glenwood Girls
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Championship Round 1 (32 & 40 Only)
G140
12/08
W
F 2-0 1:24
M. Cucchiara
Platte County Girls
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
G140
12/08
W
F 2-0 1:26
A. Marks
Gardner-Edg. Girls
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
G140
10/29
L
Replay
F 7-0 2:05
E. Janovsky
Indiana
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
145
10/29
W
Replay
F 4-3 4:58
H. Jack
3F Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
145
10/29
L
Replay
F 17-7 3:34
M. Pratt
Illinois
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020